Προς το περιεχόμενο

Νέα Infinity Edge monitors από την Dell


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση ολίγον οφτόπικ (αλλά σχετική):

Λέω να "σουτάρω" (δώσω) το μόνιτορ-τηλεόραση Samsung που έχω. Καμιά πρόταση για μόνιτορ 24-27 ίντσες;

 

(Για Gaming το θέλω και ίσως και παρακολούθηση ταινιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβή η U2417H, άκου εκεί 1080p 16:9 23,8" $325...  Σε αυτή την τιμή θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον 25" 16:10 1200p.

 

Αλλά όταν οι μισοί και πλέον συμφορουμήτες επιστρέφουν τα monitors της dell για ψύλλου πήδημα, πως θα πέσει το κόστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, τις 16:10 θέλω να υπερασπιστώ γιατί ως γραφίστας χρειάζομαι και ύψος αλλά και μεγάλο πλάτος για να έχω αριστερά και δεξιά τα πάνελ με τα εργαλεία μου και στο κέντρο άφθονο χώρο.

Επίσης αρκετά προγράμματα για video edit έχουν στο κάτω μέρος της οθόνης timelines και διάφοα άλλα.

Αν χάσω σε ύψος είναι μεγάλο το "κακό". :)

 

σε αυτη τη περιπτωση δεν ειναι ο λογος της οθονης που δεν σεξυπηρετει αλλα οι ιντσες της 

 

πχ ενα 27αρι με αναλυση 2560x1440 με τον ιδιο λογο προσφερει μεγαλυτερη επιφανεια εργασιας σε οριζοντιο και καθετο αξονα και κυριως 1:1 θεαση χωρις να χρειαστεις upscale

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Προηγούμενη σειρά είχε μεγάλη επιτυχία στίς 24άρες αλλά και περισσότερες ίντσες αυτές εδώ εκτός απο το λεπτότερο πλαίσιο και την καλύτερη "ρύθμιση" δεν φαίνεται να έχουν κάτι ιδιαίτερο ιδιαίτερα το 24άρη ,ελπίζω με τα καινούργια να πέσουν και οι τιμές στα προηγούμενα μοντέλα μπάς και κτυπήσουμε κάποιο απο αυτά κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ενώ πραγματικά έχω καταευχαριστηθεί την U2312HM μετά από την εγγύηση μου έπαθε σε 1 pixel κάτι πολύ περίεργο.

Σαν να "έσκασε" ένα pixel και να έκανε τρύπα στην επιφάνεια του monitor, δηλαδή εκείνο το σημείο έχει μια πάρα πολύ μικρή λακουβίτσα, και πλέον το pixel είναι λευκό, όπου δείχνει ότι λογικά χάλασε το polarizer filter.

Ξενέρωσα απίστευτα με αυτό μιας και τώρα δεν ξέρω τι να το κάνω και το monitor. Δεν ξέρω αν θα το πάρει κανείς.

Δηλαδή αυτό που έγινε με βάζει σε σκέψεις για αγορά Dell ξανά....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Εμενα η 2414h με αφησε πολυ ικανοποιημενο εδω και ενα χρονο. Το μονο παραπονο οτι για να βαλεις-βγαλεις καλωδιο θελει χειρουργικες κινησεις εκει κατω.

καλησπερα θα θελα να αγορασω το συγκεκριμενο monitor θα μπορουσες να μου πεις αν στη συσκευασια παρεχεται το συγκεκριμενο stand arm η οπως το λενε ; στη φωτογραφια στο skroutz https://www.skroutz.gr/s/8799905/Dell-UltraSharp-U2417HA.html φαινεται οτι ετσι ειναι.. αλλα εχω υποψιες μηπως ενδεικτικο.. μιας που το εχεις στην κατοχη σου θα μπορουσες να μ απαντησεις ευχαριστω πλ !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...