Προς το περιεχόμενο

Συσκευές iPhone “απενεργοποιούνται” μόλις η Apple ανιχνεύσει επισκευές από τρίτους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Μολις θα πεσουν οι πρωτες μυνησεις στο Αμέρικα (εκει το κυνηγανε) θα αλλαξουν τα πραγματα.

 

Ελεγα να αλλαξω σε νεο iPhone αλλα τωρα το ξανασκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω ενα γαματο Κινέζικο

Αναρωτιέμαι τι θα δούμε να γράφουν οι πολέμιοι (insomniacs και σε όλο το κόσμο), υπέρ της apple, αν γίνει αυτό που λες.

Δηλαδή πάρει πίσω η apple το error 53, ξαφνικά θα πάψει να μας προστατεύει από το κλέψιμο του touch-id...

Μάλλον θα δυσαρεστηθεί η άλλη μερίδα οπαδών τοτε;

:ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αναρωτιέμαι τι θα δούμε να γράφουν οι πολέμιοι (insomniacs και σε όλο το κόσμο), υπέρ της apple, αν γίνει αυτό που λες.

Δηλαδή πάρει πίσω η apple το error 53, ξαφνικά θα πάψει να μας προστατεύει από το κλέψιμο του touch-id...

Μάλλον θα δυσαρεστηθεί η άλλη μερίδα οπαδών τοτε;

:ph34r:

Απαντώντας για τον εαυτό μου μόνο, θα σου πω πως σε μια τέτοια περίπτωση δεν θα άλλαζα άποψη και θα συνέχιζα να αποφεύγω επισκευές μη εξουσιοδοτημένες. Θα ήταν όμως ένα πλήγμα της αξιοπιστίας στα μάτια μου. :)

να το χαίρονται οι λάτρεις..

Το πλήρωσα, να μην το χαρώ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope. Μιάς και δε γνωρίζεις από islandwood, οι εφαρμογές θα είναι πορταρισμένες οπότε... πήχτρα σε errors, bugs κλπ.

Κλόπι πέιστ :)

Δεν καταλαβαίνεις καν για τι πραμα μιλαω, αγαπητέ φαν της γκουγκλ.

Λέω οτι δεν θα υπάρχουν χαζα ερορς σαν αυτο! Γιατί θα ειναι συσκευές wp με iOS και wp apps.

;)

Tωρα που το σκεφτομαι αν προσαρμοσω στην καμερα ενος windows phone μια συσκευή και στελενει τα ιδια σηματα με την καμερα , χρησιμοποιώντας απλώς φωτογραφίες των ματιών σου, πχ. απο selfie στο facebook , θα μπορόυσα ανετα να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο σου....

κρίμα που δεν γίνεται όμως, παρα μονο στην φαντασια σου :ρ

Οι "αλλόπιστοι" όμως μπήκαν κυρίως εδώ στο topic. Δεν είδα πολλούς κατόχους apple συσκευών να "σκίζουν τα ρούχα τους"! :devil:

Και εσύ και άλλοι τα ιδια κάνετε σε θεματα ms και google, απλα εσύ την γλιτωνεις παντα γιατί είσαι moderator, my bro ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, δεν έχεις ιδέα :)

Σταματα, να είσαι είρωνας όταν μιλας για πράγματα που δεν γνωρίζεις, και που το μυαλό σου δεν μπορεί να κανονίσει λόγο ηλικίας και φανατισμού μικρε μου. :)

 

Η λες "εχω άδικο", η "λες δεν εχω άδικο" και εξηγείς γιατί ή δεν μιλας καθόλου, αν θες να σε παίρνουμε στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι τι θα δούμε να γράφουν οι πολέμιοι (insomniacs και σε όλο το κόσμο), υπέρ της apple, αν γίνει αυτό που λες.

Δηλαδή πάρει πίσω η apple το error 53, ξαφνικά θα πάψει να μας προστατεύει από το κλέψιμο του touch-id...

Μάλλον θα δυσαρεστηθεί η άλλη μερίδα οπαδών τοτε;

:ph34r:

Μην αναρωτιέαι καθόλου.Οι fan γενικά , αλλά της apple αλλά μία παραπάνω είναι πάρα πολύ ''versatile'' και το έχουμε δει σε αναρίθμιτες περιπτώσεις..

Αυτό που θα υποστιρίξουν είναι αυτό που λέει η apple την εκάστοτε εποχή και ας έλεγε άλλα μία μέρα πρίν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα χαρώ να το κάνει ώστε να δοκιμάσουμε και μια διαφορετική μέθοδο unlock των συσκευών.

Η φαντασία είναι μικρή για τους μικρούς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Η φαντασία είναι μικρή για τους μικρούς...

Αν αυτο πήγαινε σε μένα, όντως δεν γίνεται αυτο που είπες πριν. Δοκιμασμένα πράγματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτο πήγαινε σε μένα, όντως δεν γίνεται αυτο που είπες πριν. Δοκιμασμένα πράγματα.

Ναι το ξέρουμε τα Windows phone είναι τέρατα ασφαλείας και αν κάτι δεν μπορεί να γίνει σε αυτό τον κόσμο είναι να παραβιάσεις το scanner της ίριδας. Οκ

Ευχαριστούμε για την θεία γνώση. Ως τώρα οι προβλέψεις σου σε καθιστούν αξιόπιστο άτομο, που λέει πάντα την αλήθεια χωρίς να έχει ίχνος εθελοτυφλοτισμου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληρώνετε ρε 800άρια για το κινητό,30άρια για ακουστικά,50άρια για φορτηστές της apple και τώρα θα πρέπει να πάτε στο δικό της service! 

αλλιώς σας κλειδώνει το κινητό,οι καταναλωτές φταίνε για αυτά τα παιχνίδια γιατί αν το Iphone δεν το έπαιρνε κανένας σε τιμή πάνω απο 400 ευρώ δεν θα έκανε απλά πάνω απο 400 ευρώ,ότι αέρα τους δώσατε αυτόν εκμεταλλεύονται οπότε ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.

(το μήνυμα δεν περιέχει ύβρις και ανάρμοστη συμπεριφορά οπότε μην το σβήσετε). 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και εσύ και άλλοι τα ιδια κάνετε σε θεματα ms και google, απλα εσύ την γλιτωνεις παντα γιατί είσαι moderator, my bro ;)

 

 

Αν και δεν το κάνω συνήθως, θα σου απαντήσω με ένα δικό σου μήνυμα σε άλλο topic, προσαρμόζοντάς το απλά στα μέτρα μου (με bold οι αλλαγές μου):

 

"Δεν με απασχόλει να δεις πραγματα ΕΣΥ που δεν έχεις ios, με απασχολει να βλέπω ΕΓΩ, που έχω. 

Και μόνο το ότι τα wp boys κάνουν σαν τρελα σε θεμα που δεν τα αφορα, ειναι ενας ωραίος λογος για να με κάνει να ξαναπάρω κινητό με ios:)"

 

Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω τώρα? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρουμε τα Windows phone είναι τέρατα ασφαλείας και αν κάτι δεν μπορεί να γίνει σε αυτό τον κόσμο είναι να παραβιάσεις το scanner της ίριδας. Οκ

Ευχαριστούμε για την θεία γνώση. Ως τώρα οι προβλέψεις σου σε καθιστούν αξιόπιστο άτομο, που λέει πάντα την αλήθεια χωρίς να έχει ίχνος εθελοτυφλοτισμου....

Άπλα σου λέω πως δεν γίνεται. Αν θες με πιστεύεις. Αν όχι, ψάχνεις μόνος σου και τρως πακέτο αργότερα γιατί θα δεις ότι έχω δίκιο. Άντε γεια :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...