Προς το περιεχόμενο

Τι καρτα με συμφερει να βγαλω για αγορα αεροπορικων εισιτηριων?


sleek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω που σπουδαζω στην πολη μου δικαιουμαι καρτα φοιτητικη να βγαλω ή ισχυει μονο για οσους ειναι φοιτητες εκτος της πολης τους?

Νομίζω ότι νέος λογαριασμός ανοίγει μόνο αν σπουδάζεις σε άλλη πόλη και δεν έχεις άλλο λογαριασμό στο όνομά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που σπουδαζω στην πολη μου δικαιουμαι καρτα φοιτητικη να βγαλω ή ισχυει μονο για οσους ειναι φοιτητες εκτος της πολης τους?

 

Γενικα μπορεις να κανεις αιτηση για φοιτητικη πιστωτικη, βγαζουν η Πειραιως και η Eurobank, θελουν ταυτοτητα, βεβαιωση αποδοσης ΑΦΜ, χαρτι οτι δεν κανεις φορολογικη δηλωση (το παιρνεις απο τη ΔΟΥ), το εκκαθαριστικο των γονιων σου και ενα λογαριασμο ΔΕΚΟ που να επιβεβαιωνει τη διευθυνση που εχεις δηλωμενη. Εγω εχω της Πειραιως και το οριο της ειναι €800. Ειναι χρησιμη η καρτα γιατι μπορεις να κανεις online αγορες οπως αυτη που θελεις τωρα ενω μπορεις να αγοραζεις και με δοσεις που πολλα μαγαζια δινουν ατοκες (μεχρι και ατοκες δοσεις σε αεροπορικα εισιτηρια εχω δει να δινουν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2, μήπως έχεις πιστωτική κάρτα; Στις χρεωστικές και στις προπληρωμένες δεν τα ζητάνε όλα αυτά.

Για το 1, αυτά συγκεκριμένα (εκτός από το Ε3, δεν είμαι σίγουρος) τα ζητάνε κάθε χρόνο ότι κάρτα και να έχεις (αλλά και αν έχεις λογαριασμούς), για να κάνουν ενημέρωση/επικαιροποίηση στοιχείων.

Ναι, για πιστωτική αναφέρομαι. Για να βγάλει χρεωστική, πρέπει να ανοίξει λογαριασμό και να βάλει χρήματα μέσα, και απλά να περιμένει το πλαστικό.

 

Τα πιο πολλά είναι για επικαιροποίηση. Τα πρόσθετα είναι για έλεγχο πιστοληπτικής ικανότητας (ότι δεν θα μπει κι αυτή στα κόκκινα δάνεια!).

@kfyros thank you! θα αγοραζα τα εισιτηρια απο το αεροδρομια μιας και ειναι διαδικασια και μεχρι να βγαλω καρτα θα εχω χασει τη προσφορα, αλλα διαβασα οτι η ryanair  αν βγαλει απο το αεροδρομιο τα εισιτηρια σου χρεωνει 20ευρω εξτρα booking fee λεει. Ξερετε τι παιζει μ αυτο?

Φίλε και μόνο που γράφεις τη λέξη RyanAir αυτοί μπορεί να σε χρεώνουν.

Θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με τις προσφορές, γιατί επειδή σκοτώνουν τις τιμές κοιτάνε να βγάλουν κάποια λεφτουδάκια από τα γύρω γύρω με γυφτιές.

Πχ. υπάρχει προμήθεια και για πληρωμή με κάρτα και για μετρητά. Αυτά ανεβάζουν λίγο το τελικό κόστος στο οποίο πρέπει να αθροίσεις ποσά για να το βρεις, αν θες κάποια έξτρα, ή για κάποια που τα διαχωρίζουν από την τιμή του εισιτηρίου.

 

Η aegean δεν τα κάνει αυτά, αλλά έχει διαφορά στις τιμές και την έχει ζορίσει πολύ η ryan..

 

βρες κάρτα γνωστού και δώστου τα μετρητά, μην τρελαίνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...