Προς το περιεχόμενο

Κινέζικη κοινοπραξία εξαγοράζει την εταιρεία Opera με το ποσό των $1,2 δισεκατομμυρίων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις καποιον αλλο browser που να κανει αναδιπλωση κειμενου?Να προετοιμαζομαστε σιγα σιγα σε περιπτωση που η εξαγορα μας βγει σε κακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις καποιον αλλο browser που να κανει αναδιπλωση κειμενου?Να προετοιμαζομαστε σιγα σιγα σε περιπτωση που η εξαγορα μας βγει σε κακο...

Αν εννοείς Reader View, Safari σε OSX/iOS ή Firefox σε Android/Windows/OSX/linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιούσα Όπερα παλιά πολύ γιατι μου άρεσε περισσότερο από τους άλλους, αλλά λόγω ασυμβατοτήτων με πολλές ιστοσελίδες, τον άφησα για τον Firefox διότι δεν θέλω να χρησιμοποιώ Χρομ αλλά με κουράζει πολύ η "βραδύτητα" που επιδεικνύει συχνά ο Firefox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ (μονο για android)

 

Ειναι νομιζω ο μονος φυλλομετρητης που κανει download video απο Youtube.

 

Κρατηστε καπου backup το αρχειο apk του. Που να βρεθει αλλο τετοιο εργαλειο.

Μονο αν βρεθειτε "σκοτεινο δικτυο" θα απολαυσετε τετοιες πολυτελειες.

 

Αληθεια πως περασε αυτο στο google store χωρις να το παρουνε χσμπαρι? Ειναι αξιο ερευνας.

 

Υ.Γ. στο πισι το πεταξα γιατι ζηταει καθε 3 μερες update. Εεεε, το παραχεσανε. Καταντησε αηδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα εδώ χθες, χρησιμοποιούσα Opera πολλά χρόνια, πλέον έχασαν την εμπιστοσύνη μου (όσο και αν λένε πως δεν θα αλλάξουν). Από χθες έχω κάνει τον δεύτερο μου browser πρώτο και έχω πάει σε Vivaldi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς Reader View, Safari σε OSX/iOS ή Firefox σε Android/Windows/OSX/linux

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλλον ειναι διαφορετικο απο την αναδιπλωση κειμενου.Αναδιπλωση κειμενου η text reflow αν θυμαμαι καλα, οταν κανεις μεγεθυνση μια σελιδα επανατοποθετει το κειμενο ωστε να χωραει στο πλατος της οθονης και ετσι δε χρειαζεται να σκρολαρεις δεξια αριστερα για να διαβασεις.Παλιοτερα ειχα δοκιμασει πολλους browser μονο ο opera ειχε αυτο το χαρακτηριστικο και συνεχιζει να το εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα εδώ χθες, χρησιμοποιούσα Opera πολλά χρόνια, πλέον έχασαν την εμπιστοσύνη μου (όσο και αν λένε πως δεν θα αλλάξουν). Από χθες έχω κάνει τον δεύτερο μου browser πρώτο και έχω πάει σε Vivaldi.

 

WoW..

 

Ακομη ενας στο Vivaldi :)

 

Αν και εχει ακομη δρομο, ειναι πολυ ωραιος browser.

 

Ειχα καποια προβληματακια ειναι μια καλη εναλλακτικη λυση που πρεπει να διαδοθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι νομιζω ο μονος φυλλομετρητης που κανει download video απο Youtube.

 

Κρατηστε καπου backup το αρχειο apk του. Που να βρεθει αλλο τετοιο εργαλειο.

Μονο αν βρεθειτε "σκοτεινο δικτυο" θα απολαυσετε τετοιες πολυτελειες.

 

Αληθεια πως περασε αυτο στο google store χωρις να το παρουνε χσμπαρι? Ειναι αξιο ερευνας.

 

Εξπλέιν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω γιατί προτείνετε στους άλλους vivaldi

ξέρετε ότι ο vivaldi ακόμη δεν έχει κάνει το κύκλο του σα πρόγραμμα, και αν τον έχετε χρησιμοποιήσει αποκλείεται να μην έχετε πέσει στα εμφανή προβλήματα σταθερότητας και εκτύπωσης που έχει λόγω νεότητας

αλλά ταυτόχρονα του λείπουν και αρχαία features

οπότε χάνεις σταθερότητα χωρίς να κερδίζεις κάποια ευκολία

με τόσους browser που κυκλοφορούν, για ποιο λόγο να βάλει κάποιος vivaldi τώρα και να παιδεύεται;

υπομονή μέχρι να φτάσει σε ικανοποιητικά επιπέδα, τουλάχιστον να μην κρασσάρει και βλέπουμε

αν και αν κρίνω από την επί χρόνια άρνηση του opera να βελτιώσει συγκεκριμένα προβλήματα που είχε, μάλλον μιλάμε για αρκετά χρονάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...