Προς το περιεχόμενο

Lumia 650 από τη Microsoft με όμορφο σχεδιασμό και ποιότητα κατασκευής


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως φαίνεται ο χρηστης που κρατησε wp για 15 λεπτά στα χερια του.

 

Η απλα το είχε και ηταν ασχετος με το θεμα.

 

Η απλα είχε μείνει μονο στα 8. Και όχι 8.1

 

Ολα αυτα που λες δεν συμβαίνουν στο 520 της μανας μου.

 

 

Απλα παραδέξου οτι δεν κανεις, και σταματά να γραφεις οτι ναναι.

 

Το WhatsApp ειναι μια χαρα. Ολες οι ειδοποιήσεις λειτουργούν.

Το ίδιο και στο βαιμπερ.

Το multitasking ειναι υπέροχο σε οσους έχουν 1gb ram.

Είμαι με 640 xl, και δεν ξέρω και γω ποσους μηνες έχω να δω loading screen.

 

Photo backup, εξαιρετικό. (απλα φαίνεται πως είσαι google fanboy σε αυτό το σημείο)

 

Πραγματικά, πρεπει να σε πληρωνει καποιος για να γραφεις τοσες αερολογίες μαζεμένες.

 

 

(σε κανα 3μηνο θα ψάχνεις ρομ και συ)

 

Mπορεις να μου πεις πως μπορω να κανω backup τον φακελο whatsapp images στο onedrive; Πρεπει να μετακινω τις εικονες στο Camera roll ή οχι;

 

'Το multitasking ειναι υπεροχο', γελαει ο κοσμος. Ολα κανουν freeze στο background. Το αστειο ειναι οταν πχ εχεις κληση στο whatsapp και θες να δεις κατι στον edge η καμια photo. Eνα αλαλουμ ατελιωτου loading.

Aλλα και ενα app πισω να πας, ειναι εμφανες οτι το app κανει redraw.

 

Για τις ειδοποιησεις: Αρνεισαι δηλαδη οτι οταν εχω Notification στη status bar, αυτη ΔΕΝ φευγει οταν ανοιξω το app απο τα tiles και μενει μεχρι να πατησω το notification στην status bar?

 

Το μονο υπερθετικο που εχει ειναι το battery life, λογικο οταν δεν τρεχει τιποτα απο πισω.

 

 

Αυτα περι fanboyσμου τα ακουω βερεσε.

Εχω εγω ορεξη ή λεφτα να παραγγελνω redmi 3 να κανω τη δουλεια μου και εχω δηλαδη τη 'lumiαρα' αλλα επειδη ειμαι fanboy δεν μου κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν κάποιος διαβάσει το πρωτότυπο άρθρο (της msft), θα αντιληφθεί ότι βρίθει αναφορών σχετικά με business customers, business applications, productivity applications και χρήση της συσκευής σε εταιρικά περιβάλλοντα, από σοβαρούς και απαιτητικούς χρήστες.

 

Θα περίμενε κανείς ότι σε ένα τέτοιο περιβάλλον, η προαναφερθείσα κατηγορία χρηστών χρειάζεται χαρακτηριστικά όπως το continuum (το οποίο λάμπει δια της απουσίας του), μεγαλύτερη οθόνη, κλπ. Είναι άξιο απορίας, το πώς μια εταιρία η οποία δραστηριοποιείται σε εταιρικές εφαρμογές, δεν έχει την παραμικρή ιδέα ώς προς τις απαιτήσεις των χρηστών που εξυπηρετεί.

 

Δεν πασάρεις στου πελάτες σου μια φθηνή, under-powered υλοποίηση με μοναδικό χαρακτηριστικό το ότι δεν είναι κατασκευασμένη από πλαστικό. Είναι αστείο το να θεωρεί ότι αυτοί οι χρήστες θα χρησιμοποιήσουν office προκειμένου να κάνουν το οτιδήποτε με αυτή την εξαιρετικά χαμηλών προδιαγραφών συσκευή. Απ' ότι φαίνεται είναι ετεροχρονισμένοι και όχι εταιροχρονισμένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεις να μου πεις πως μπορω να κανω backup τον φακελο whatsapp images στο onedrive; Πρεπει να μετακινω τις εικονες στο Camera roll ή οχι;

 

'Το multitasking ειναι υπεροχο', γελαει ο κοσμος. Ολα κανουν freeze στο background. Το αστειο ειναι οταν πχ εχεις κληση στο whatsapp και θες να δεις κατι στον edge η καμια photo. Eνα αλαλουμ ατελιωτου loading.

Aλλα και ενα app πισω να πας, ειναι εμφανες οτι το app κανει redraw.

 

Για τις ειδοποιησεις: Αρνεισαι δηλαδη οτι οταν εχω Notification στη status bar, αυτη ΔΕΝ φευγει οταν ανοιξω το app απο τα tiles και μενει μεχρι να πατησω το notification στην status bar?

 

Το μονο υπερθετικο που εχει ειναι το battery life, λογικο οταν δεν τρεχει τιποτα απο πισω.

 

 

Αυτα περι fanboyσμου τα ακουω βερεσε.

Εχω εγω ορεξη ή λεφτα να παραγγελνω redmi 3 να κανω τη δουλεια μου και εχω δηλαδη τη 'lumiαρα' αλλα επειδη ειμαι fanboy δεν μου κανει.

Σοβαρά μπορω να κάτσω να σου γράψω, αλλα εδω δεν ξέρεις καν τα βασικά. Ουτε να αποθηκεύσεις τις φωτο του WhatsApp.

 

 

Τωρα εσύ λες δεν τρέχει τίποτα από πίσω, ενώ αυτη τη στιγμή που γράφω στο background, εχω asphalt, g unit στο groove, wpcentral, qface, messenger, WhatsApp και Shazam. Και ολα αυτα χωρις μια καθυστέρηση όταν αλλάζω μεταξύ τους.

 

Και ολα αυτα σε ενα 640 xl, των 180€ με WM10 preview

Εάν κάποιος διαβάσει το πρωτότυπο άρθρο (της msft), θα αντιληφθεί ότι βρίθει αναφορών σχετικά με business customers, business applications, productivity applications και χρήση της συσκευής σε εταιρικά περιβάλλοντα, με σοβαρούς και απαιτητικούς χρήστες.Θα περίμενε κανείς ότι σε ένα τέτοιο περιβάλλον, η προαναφερθείσα κατηγορία χρηστών χρειάζεται χαρακτηριστικά όπως το continuum (το οποίο λάμπει δια της απουσίας του), μεγαλύτερη οθόνη, κλπ. Είναι άξιο απορίας, το πώς μια εταιρία η οποία δραστηριοποιείται σε εταιρικές εφαρμογές, δεν έχει την παραμικρή ιδέα ώς προς τις απαιτήσεις των χρηστών που εξυπηρετεί.Δεν πασάρεις στου πελάτες σου μια φθηνή, underpowered υλοποίηση με μοναδικό χαρακτηριστικό το ότι δεν είναι κατασκευασμένη από πλαστικό. Είναι αστείο το να θεωρεί ότι αυτοί οι χρήστες θα χρησιμοποιήσουν office προκειμένου να κάνουν το οτιδήποτε με αυτή την εξαιρετικά χαμηλών προδιαγραφών συσκευή. Απ' ότι φαίνεται είναι ετεροχρονισμένοι και όχι εταιροχρονισμένοι.

Ε μα πως.

Θες να γίνεις ο νεος CEO ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μπορω να κάτσω να σου γράψω, αλλα εδω δεν ξέρεις καν τα βασικά. Ουτε να αποθηκεύσεις τις φωτο του WhatsApp.

 

 

Τωρα εσύ λες δεν τρέχει τίποτα από πίσω, ενώ αυτη τη στιγμή που γράφω στο background, εχω asphalt, g unit στο groove, wpcentral, qface, messenger, WhatsApp και Shazam. Και ολα αυτα χωρις μια καθυστέρηση όταν αλλάζω μεταξύ τους.

 

Και ολα αυτα σε ενα 640 xl, των 180€ με WM10 preview

Ε μα πως.

Θες να γίνεις ο νεος CEO ;

 

Oχι, μπορεις να με διδαξεις σε παρακαλω πως μπορω να αποθηκευσω τις φωτο του whatsapp στο onedrive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αρχικη τιμη στα 220-240€, πολυ δυσκολα να ανατρεψει την πτωτικη πορεια των windows phone και να πεισει τους αγοραστες να το προτιμησουν εναντι ενος αισθητα καλυτερου ανταγωιστικου τηλεφωνου σε παρομοια χρηματα....

Φαινεται οτι επιβεβαιωνεται οτι θα εχει αρχικη τιμη ~240€ στην Ελλαδα..

Στο microsoft store Ιταλιας εχει επισημη τιμη 240€.

 

Υπαρχουν πολυ καλυτερες συσκευες σε αυτα τα χρηματα, πρεπει επειγοντως να πεσει κατω απο 150€ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, μπορεις να με διδαξεις σε παρακαλω πως μπορω να αποθηκευσω τις φωτο του whatsapp στο onedrive?

(σορρυ, έπαιζα τιτσου)

 

Δυστυχώς δεν τα ξέρω ολα.

 

Εγω όταν, και αμα θέλω να αποθηκεύσω κάποια. Απλα πάω στο φάκελο του WA, τικ σε οποιες θέλω, και save στο ΟneDrive.

 

(συνεχίζω, το παμε για 1-2 :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, μπορεις να με διδαξεις σε παρακαλω πως μπορω να αποθηκευσω τις φωτο του whatsapp στο onedrive?

Γιατι δεν κανεις share τον φακελο του WhatsApp στο OneDrive μέσα από το file manager?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται οτι επιβεβαιωνεται οτι θα εχει αρχικη τιμη ~240€ στην Ελλαδα..

Στο microsoft store Ιταλιας εχει επισημη τιμη 240€.

 

Υπαρχουν πολυ καλυτερες συσκευες σε αυτα τα χρηματα, πρεπει επειγοντως να πεσει κατω απο 150€ .

Θα πέσει στο 2 μηνο οπως ευτυχώς συμβαίνει με ολα τα λουμια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lagandroid users πάμε λίγο..για τον φιλο πανω με τα "προβληματικα Windows " να του πω οτι μαλλον εκανε αναβαθμηση σε 10αρια χωρις reset..απο την αρχη φιλε..οσο για τις ειδοποιησεις που λες ηταν προβλημα του whatsapp που το διορθωσε με την τελευταια εκδοση της εφαρμογης...Αρα οταν δεν ξερετε κατι μην προσπαθειτε να επηρεαζετε καποιον τριτο λες και θα σωθητε αν πεσουν οι ανεβουν οι μετοχες της microsoft και της google...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενάμιση μήνα αυτη την τιμή θα έχει

Μαν αν δεν σου αρέσει κατι δεν είναι ανάγκη να πιέσεις τον εαυτό σου να το αγαπήσει.

Απλα πουλα το κινητό και παρε κάποιο iphone η android να δεις την γλυκα :)

Αυτό θα κάνω...αν και δεν μου αρεσει καθολου το android δεν υπαρχει επιλογη. Αν νομιζεις οτι ειμαι κανενας hater εδω θα ειμαστε του χρόνου αν υπαρχει το λογισμικο να το συζητησουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα κάνω...αν και δεν μου αρεσει καθολου το android δεν υπαρχει επιλογη. Αν νομιζεις οτι ειμαι κανενας hater εδω θα ειμαστε του χρόνου αν υπαρχει το λογισμικο να το συζητησουμε

Χαίρομαι για σενα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου λείπει :)

Αυτο σου λέω να επαιρνες τη θέση μου. :P

Αλλα αν κρινω απο την εικονα και τα γραπτα σου, ακομα και πρόταση εκατομμυρίων θα απέρριπτες, επειδή δεν είναι η Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα με λίγα λόγια ισχύει πάνω κάτω ότι ο SD 212 είναι παρόμοιος σε επιδώσεις με τον SD 400.

Ακόμα καλύτερα τότε, πάρε το από εκεί.

Παρομοιος σε CPU , οχι σε GPU. 

https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-400-vs-qualcomm-snapdragon-212

Πολλα κινητα πανε καλα με 4πυρηνους επεξεργαστες.Με την λογικη αυτη θα χρησιμοποιουσαμε την σειρα 2xx και καλυφθηκαμε..

 

 

Καθε φορα τα ιδια. Βγαινει Lumia με χαμηλοτερα χαρακτηριστικα απο τα συνηθη ανδροιδη και το κραζουν ως low end. Προφανως δεν εχετε πιασει τιποτα αλλο στα χερια σας περαν απο android. Δεν χρειαζονται τοσο υπερβολικα τουμπανα χαρακτηριστικα σε αυτο το λειτουργικο. 

 

 

Καθε φορα τα ιδια.Ειπε κανεις οτι κολλαει το λειτουργικο; Apps δεν χρησιμοποιεις εσυ στο κινητο σου; Παιχνιδια δεν παιζεις εσυ στο κινητο σου; Αυτα δεν επηρεαζουν την εμπειρια χρησης του κινητου σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σου λέω να επαιρνες τη θέση μου. :P

Αλλα αν κρινω απο την εικονα και τα γραπτα σου, ακομα και πρόταση εκατομμυρίων θα απέρριπτες, επειδή δεν είναι η Google.

Αφού υποστηρίζεις ότι είσαι ο CEO της msft, απλώς θα αγνωήσω τα περί κρίσης σου.

 

Εντούτοις τα κλαπατσίμπαλα του Redmond, δημοσίευσαν απογοητευτικά reviews για την εν' λόγω, περιορισμένων δυνατοτήτων και άνευ λόγου ύπαρξης συσκευή:

https://goo.gl/NJwVGW

https://goo.gl/E2ZcsT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...