Προς το περιεχόμενο

Απεριοριστο διπλωμα .... και τιμολογιο


fogeo93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα παιδια...

 

Εχω 2 ερωτησεις... 

 

Ειμαι στο Α2 διπλωμα με συμπλεκτη απο Μαρτιο του 2014. Τωρα τον Μαρτιο του 2016 θα μπορω με παραβολα να το κανω απεριοριστο? Ειμαι 23

 

Θελω να πουλησω την μηχανη μου... Και ο αγοραστης (καταστημα) μου ειπε θα σου τα δωσω στο χερι και θα σου κοψω τιμολογιο... Τι φαση το τιμολογιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου κοψει τιμολογιο ο οποιοσδηποτε (εταιρια) πρεπει να χεις ΕΣΥ επιχειρηση οποιουδηποτε ειδους (ατομικη,αε,επε,οε,εε κλπ) αν δεν απατωμαι..δεν μπορει να κοπει τιμολογιο δηλ απο εταιρια σε ιδιωτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια...

 

Εχω 2 ερωτησεις... 

 

Ειμαι στο Α2 διπλωμα με συμπλεκτη απο Μαρτιο του 2014. Τωρα τον Μαρτιο του 2016 θα μπορω με παραβολα να το κανω απεριοριστο? Ειμαι 23

 

Θελω να πουλησω την μηχανη μου... Και ο αγοραστης (καταστημα) μου ειπε θα σου τα δωσω στο χερι και θα σου κοψω τιμολογιο... Τι φαση το τιμολογιο ?

Για το πρώτο που ρωτάς δεν ξέρω.

 

Όσο για το δεύτερο που ρωτάς, τα καταστήματα αγοράζουν πάντα με τιμολόγιο. Αν ο πωλητής είναι ιδιώτης και δεν διαθέτει τιμολόγιο τότε το κατάστημα του κόβει τιμολόγιο αγοράς, έτσι αγοράζουν οι επαγγελματίες μηχανές/αυτοκίνητα από ιδιώτες, έτσι αγοράζουν οι έμποροι αγροτικά προϊόντα από τους αγρότες που δεν διαθέτουν τιμολόγιο πώλησης κτλ. Κάπως έτσι είναι:

477176.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...