Προς το περιεχόμενο

Θέμα με σπαστικό ήχο από το pc


oraiustepe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει εδω και λιγο καιρό που ακούω έναν ήχο που σου τρυπάει τα αυτιά απο το pc μου. Θεωρούσα πως ηταν η καρτα γραφικων μου(amd radeon 7770). Ωστοσο πριν 3 μερες η καρτα μας αφησε και μεχρι να παρω αλλη ειμαι με την intel hd 4600(intel core i5 4570). Ωστόσο ο ίδιος ήζος συνεχίζεται δεν τον κανει παντα αλλα τον κάνει. Έβαλα το αυτι μου διπλά στο κουτί και νομιζω πως ειναι απο το τροφοδοτικό και τους πυκωντές του(coolermaster g550m). Πρεπει να ανησυχησω; Το τροφοδοτικο το έχω εδω και 1 χρόνο περιπου και ολα καλα μεχρι στιγμης. Επίσης σε περιπτωση που δεν ειναι το τροφοδοτικό τι μπορεί να ειναι. Στο κουτί δεν εχω αλλα ανεμιστηρακια περα του επεξεργαστη. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάξε στο youtube για βιντεο psu coil whine και ακου εαν κάποιο αντιστοιχεί σε σένα.

Το πιθανότερο είναι πάντως οτι θα σου γίνει αντικατάσταση στο τροφοδοτικό.

Εαν είναι απο αυτό μίλα με το κατάστημα αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι coil whine απο οσο ακουω στο youtube δεν ειναι ιδιος ο ηχος του τροφοδοτικου μου με αυτο του coil whine. Να τονισω οτι αυτον τον ηχο δεν τον κανει συχνα πχ θα αρχισει και θα τον κανει για κνενα δεκαλεπτο και μετα μπορει να τον κανει μετα απο δυο ωρες ειτε ειμαι σε παιχνιδι ειτε σερφαρω


ο ηχος ειναι πως κανει ενα ανεμιστηρακι οταν βρισκει καπου. κατι σαν να σφυριζει σιγα αλλα σε ησυχο περιβαλλον το ακουω και ειναι αρκετα διαπεραστικος που με ενοχλει στο αυτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...