Προς το περιεχόμενο

Γυαλιστερη μαυρη επενδυση οροφης


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λευκο αμαξι παει σουπερ

https://www.google.gr/search?safe=active&tbm=isch&sa=1&q=black+gloss+roof&oq=black+gloss+roof&gs_l=img.3...39102.48515.0.48689.33.24.1.0.0.0.785.2993.4-1j3j1.5.0....0...1c.1.64.img..27.4.1998.bfIcT6g5pKA

Ξερουμε τιμες και αν ειναι ασφαλες για το χρωμα ?

Εχω δει και το ebay διαφορες τιμες πχ http://www.ebay.com/itm/262001086492?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=560800368470&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Μπορει να το βαλει κανεις μονος του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα δεν ειναι η αγορά του υλικού αλλα η σωστη τοποθέτηση του... και οι μεμβρανες φιμε για ενα αμαξι δε κοστίζουν πανω απο 10€ αλλα για περασε τες...

 

για ματ που ειχε ρωτησει ενας φιλος για fiesta st ήταν γυρω στο κατοστάρικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δέν τίθεται θέμα για το χρώμα,αν δέν μιλάμε για άθλια ποιότητα υλικών.Ίσα ίσα που η λογική του car wrapping,πέρα απο την πεζαριά,είναι να προστατεύσει και το χρώμα.

Στην χειρότερη,όποιο σημάδι μείνει μετά την αφαίρεσή του,φεύγει με ψιλή αλοιφή.

Σε μεγάλες οριζόντιες επιφάνειες είναι must όταν υπάρχουν περιστέρια τριγύρω.Το καλοκαίρι με βομβαρδισμένο καπό και ουρανό,την έχεις σίγουρη την στάμπα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δέν τίθεται θέμα για το χρώμα,αν δέν μιλάμε για άθλια ποιότητα υλικών.Ίσα ίσα που η λογική του car wrapping,πέρα απο την πεζαριά,είναι να προστατεύσει και το χρώμα.

Στην χειρότερη,όποιο σημάδι μείνει μετά την αφαίρεσή του,φεύγει με ψιλή αλοιφή.

Σε μεγάλες οριζόντιες επιφάνειες είναι must όταν υπάρχουν περιστέρια τριγύρω.Το καλοκαίρι με βομβαρδισμένο καπό και ουρανό,την έχεις σίγουρη την στάμπα...

 

Δεν βρίσκω κάποια λογική να προστατεύεις το χρώμα κρύβοντας του, το αφήνεις και σε ένα κλειστό γκαράζ και προστατεύεται ακόμα καλύτερα. Να κυκλοφορώ πχ με ένα κομμάτι ξένου υλικού όσο καιρό έχω το αμάξι για να το βγάλω όταν το πουλήσω για να το χαρεί ο επόμενος με βρίσκει αντίθετο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχετε και κανα μαγαζι να προτεινετε καλο ειναι

 

Με το να το καλυψει κανεις ολο το αυτοκινητο διφωνω εκτος και ειναι τοσο αισχος το χρωμα και η κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δέν τίθεται θέμα για το χρώμα,αν δέν μιλάμε για άθλια ποιότητα υλικών.Ίσα ίσα που η λογική του car wrapping,πέρα απο την πεζαριά,είναι να προστατεύσει και το χρώμα.

Στην χειρότερη,όποιο σημάδι μείνει μετά την αφαίρεσή του,φεύγει με ψιλή αλοιφή.

Σε μεγάλες οριζόντιες επιφάνειες είναι must όταν υπάρχουν περιστέρια τριγύρω.Το καλοκαίρι με βομβαρδισμένο καπό και ουρανό,την έχεις σίγουρη την στάμπα...

Για να μιλάς για "προστασία" χρωματος, μάλλον δεν έχεις παραστεί σε καταστημα σε αφαίρεση τέτοιων μεμβρανών και να δεις να φεύγουν τεραστιες φλουδες βερνικιου (παρόλη την τεράστια προσοχή κατά τη διαδικασία) και ταυτόχρονα να καραφλιαζει ο ιδιοκτήτης του οχήματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω κάποια λογική να προστατεύεις το χρώμα κρύβοντας του, το αφήνεις και σε ένα κλειστό γκαράζ και προστατεύεται ακόμα καλύτερα. Να κυκλοφορώ πχ με ένα κομμάτι ξένου υλικού όσο καιρό έχω το αμάξι για να το βγάλω όταν το πουλήσω για να το χαρεί ο επόμενος με βρίσκει αντίθετο

 

Αφενός δέν διαθέτουμε όλοι γκαράζ (πόσο μάλλον κλειστό), αφετέρου όσοι μπορούν να βρούν θα πρέπει να επωμισθούν και το ανάλογο κόστος.

Δέν ανέφερα κάτι περι πώλησης.Το αμάξι δέν το κρατάω σε μια Χ κατάσταση για να το χαρεί ο επόμενος.Το κάνω γιατί με ικανοποιεί εμένα και μόνο εμένα.

Παρεμπιπτόντως,εχω ήδη βάψει ουρανό και έχω μερικές καλές στάμπες στο καπό,γιατί κάποιος πυροβολημένος κρατάει περιστεριώνα στην γειτονιά.

 

Για να μιλάς για "προστασία" χρωματος, μάλλον δεν έχεις παραστεί σε καταστημα σε αφαίρεση τέτοιων μεμβρανών και να δεις να φεύγουν τεραστιες φλουδες βερνικιου (παρόλη την τεράστια προσοχή κατά τη διαδικασία) και ταυτόχρονα να καραφλιαζει ο ιδιοκτήτης του οχήματος!

 

Αναφέρεσαι στο σύνολο των καταστημάτων;Υφίστανται καλοί και κακοί επαγγελματίες.Δέν χρειάζεται να αναφέρω ποιους βρίσκουμε σε αφθονία στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι στο σύνολο των καταστημάτων;Υφίστανται καλοί και κακοί επαγγελματίες.Δέν χρειάζεται να αναφέρω ποιους βρίσκουμε σε αφθονία στην Ελλάδα.

Εγώ όχι, εσύ που μιλησες γενικά κι αόριστα για "προστασία";

Αλλά ειδικά στο συγκεκριμένο παράδειγμα αναφέρομαι και σε μαγαζί με καλό όνομα.

...

Σε μεγάλες οριζόντιες επιφάνειες είναι must όταν υπάρχουν περιστέρια τριγύρω.Το καλοκαίρι με βομβαρδισμένο καπό και ουρανό,την έχεις σίγουρη την στάμπα...

Πάλι γενικευεις, όχι δεν είναι σίγουρη η στάμπα. Εκτός αν παρατήσεις το αμάξι κάτω από δέντρο και στο κουτσουλανε περιστέρια κάνα μήνα. Αν μέσα σε 2-3 24ωρα ξεπλενεις έστω την κουτσουπιά, δεν θα πάθει ποτέ τίποτα το χρώμα.

Μήπως περνάς μεμβράνες; Ή κανας φιλος σου; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όχι, εσύ που μιλησες γενικά κι αόριστα για "προστασία";

Αλλά ειδικά στο συγκεκριμένο παράδειγμα αναφέρομαι και σε μαγαζί με καλό όνομα.

 

Εχω και εγώ ανάλογο παράδειγμα με επώνυμο (και εξειδικευμένο υποτίθεται) κατάστημα  στο Περιστέρι.

Δέν υπάρχει νόημα να αναλύσουμε τι πήγε στραβά και στις δύο περιπτώσεις.Τα υλικά,η εφαρμογή,η θερμοκρασία,η προετοιμασία/κατάσταση του βερνικιού πρίν την τοποθέτηση,η ίδια η ποιότητα του βερνικιού απο το εργοστάσιο.

 

Εχεις την άποψή σου,έχω και εγώ την δική μου επι αυτού.Δέν αλλάζει το γεγονός οτι αυτές οι "μεμβράνες" υπάρχουν για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο.

 

Πάλι γενικευεις, όχι δεν είναι σίγουρη η στάμπα. Εκτός αν παρατήσεις το αμάξι κάτω από δέντρο και στο κουτσουλανε περιστέρια κάνα μήνα. Αν μέσα σε 2-3 24ωρα ξεπλενεις έστω την κουτσουπιά, δεν θα πάθει ποτέ τίποτα το χρώμα.

 

Δύο ή τρία 24ωρα όμως;;;Να ξέρουμε πόσο χρόνο έχουμε πρίν γίνει το κακό!Περι γενικολογιάς...

Τα οξέα ξεκινάνε την δουλειά τους με το που έρθουν σε επαφή με το αμάξωμα.Ειδικά το καλοκαίρι με το λιοπύρι,είναι υπόθεση ωρών.Μία κουτσουλιά,μία στάμπα.Δέν χρειάζεται να πέσει η κόπρος του Αυγεία.

 

Μήπως περνάς μεμβράνες; Ή κανας φιλος σου; :D

 

Τρολιά;Πλίζ...γιού κάν ντού μπέτερ δάν δάτ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μιλάς για "προστασία" χρωματος, μάλλον δεν έχεις παραστεί σε καταστημα σε αφαίρεση τέτοιων μεμβρανών και να δεις να φεύγουν τεραστιες φλουδες βερνικιου (παρόλη την τεράστια προσοχή κατά τη διαδικασία) και ταυτόχρονα να καραφλιαζει ο ιδιοκτήτης του οχήματος!

Σιγά μην φεύγουν και κομμάτια από την λαμαρίνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα εχεις προβλημα με το χρωμα αν αυτος που τα τοποθετει φερνει καλες μαρκες βινυλιου ( 3M αλλα και καποιες ιταλικες που κυκλοφορουν στην αγορα ) 

 

εγω εβαλα στο δικο μου με καμμενο χρωμα πανω.  Black matte

post-97775-0-05874700-1456342419_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...