Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση του Xiaomi Mi5 σε ευρωπαϊκό έδαφος με κορυφαία χαρακτηριστικά και τιμή (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://postimg.org/image/qmpvmm6jx/

 

http://postimg.org/image/yl18lfd9t/

 

αυτη ειναι η υποστηριξη της xiaomi 

Πολύ καλή παρατήρηση...

Εφόσον το παρουσίασαν στο Mobile World Congress, στη Βαρκελώνη (Ευρώπη), μήπως αλλάξουν πολιτική για αυτό το μοντέλο; Σίγουρα πάντως θέλει προσοχή αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή παρατήρηση...

Εφόσον το παρουσίασαν στο Mobile World Congress, στη Βαρκελώνη (Ευρώπη), μήπως αλλάξουν πολιτική για αυτό το μοντέλο; Σίγουρα πάντως θέλει προσοχή αυτό το θέμα

μακαρι να δουμε και εμεις ασπρη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://postimg.org/image/qmpvmm6jx/

 

http://postimg.org/image/yl18lfd9t/

 

αυτη ειναι η υποστηριξη της xiaomi 

 

 

δηλαδή το πρόβλημα σου είναι που αντί για χάρτες βλέπεις Maps;;

σιγα τα οά...Ελληνικά γράφει αυτό ειναι το σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου χωρις καμια παρεξηγηση αλλα εαν δε βρισκεις νοημα ή εστω βρισκεις υπερβολικα 1) το να εχεις ΑΜΕΣΗ προσβαση σε ΟΛΑ τα προσωπικα σου αρχεια-φωτο-βιντεο-μουσικη κλπ ή 2) την υποστηριξη 4Κ τοτε κακως κοιτας τετοιες συσκευες.

Καμια παρεξηγηση!

Απλα θεωρω οτι εαν καποιος θελει τοσο πολυ να εχει τετοια αρχεια μαζι του,γιατι να μην τα εχει σε ενα cloud?

Οπως ειπα εγω και αρκετοι αλλοι,δε θεωρω σημαντικο να εχω τετοια αρχεια μαζι μου.

Δηλαδη εγω στο κινητο βαζω καμια 100αρια mp3,αρκετες φωτο και κατι ελαχιστα βιντεο.

Ε εγω 5gb θελω για ολα αυτα.

οτι αλλο χρειαστω ειναι για τις εφαρμογες.και κακα τα ψεμματα η πλειοψηφια αυτη ειναι.

Τωρα εσυ που χρειαζεσαι το παραπανω χωρο,πας στη μεγαλυτερη χωρητικοτητα.

Ε εαν δε σε καλυπτει για τον καθε λογο,δε παιρνεις το κινητο!

Εαν εβγαινε το τελειο κινητο εμεις θα ημασταν χαρουμενοι αλλα οι εταιριες οχι,οποτε δυσκολα θα βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχωρεμένος, αλλα τα 22-24GB ειναι μια χάρα για πάρα πολυ κόσμο. Δεν τα χρησιμοποιουμε ολοι ως σκληρό δίσκο τα κινητα γιατι αλλωστε δεν προσφέρονται για κάτι τετοιο... αλλα οι επιλογές υπάρχουν για ολα τα γούστα. Αμα ηταν 16GB οπου δεν θα εμεναν στον χρήστη ουτε 8GB, ορθά θα γκρίνιαζες, τώρα εισαι απλά overkill.

 

Ενταξει, καποιοι φορτωνουν και βλεπουν ταινιες και σειρες. Σε αυτους χρειαζεται η παραπανω μνημη. Και αν τραβας 4Κ video τοτε σιγουρα δεν σου φτανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς κάθε ενδιαφερόμενο για την συσκευή.

 

Το κινητό στο βίντεο, αν προσέξατε στο 5:45, τρέχει MIUI 7 Globan 6.2.24 BETA.

Μην βιαστεί κανείς να κάνει προπαραγγελία γιατί η συσκευή που θα παραλάβει δεν θα τρέχει την παραπάνω ROM, αυτό σημαίνει ότι.

 

1. Πιθανόν να έρθει με κινέζικη ROM και κλειδωμένο bootloader που δεν θα ξεκλειδώνει τόσο εύκολα άρα πρόβλημα με google play και άλλες υπηρεσίας της google.

2. Πιθανόν να έρθει ξεκλείδωτο από το κατάστημα που το αγοράσατε αλλά με ROM που έχει bloadware/adware όπως αναφέρεται και στο βίντεο της παρουσίασης.

3. Η Xiaomi τελευταία έχει αλλάξει την πολιτική όσον αφορά του κλείδωμα το bootloader, αυτό σημαίνει ότι ακόμη και αν κάποιος είναι εξοικειωμένος με τέτοια κόλπα μπορεί να τα βρει μπαστούνια.

4. Σε καμιά περίπτωση δεν υπάρχει Official ROM πιστοποιημένη από Google, όπου βρείτε google play store είναι φλασαρισμένο πλαγίως που σημαίνει πως μπορεί να προκύψει πρόβλημα σε περίπτωση factory reset.

 

Κατά τα λοιπά το hardware εντυπωσίαζε, μακάρι να υπάρξει ευρωπαϊκή έκδοση και ας είναι ακριβότερη γιατί αυτό θα ανοίξει τον δρόμο να φλασαριστεί η ευρωπαϊκή ROM και σε συσκευές που αγοράστηκαν από Κίνα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή το πρόβλημα σου είναι που αντί για χάρτες βλέπεις Maps;;

σιγα τα οά...Ελληνικά γράφει αυτό ειναι το σημαντικό.

ναι ειναι προβλημα μου. οπως προβλημα μου ειναι ολο το μενου με ολα τα περμισιον και μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι πηρα και το redmi 3 στον πατερα μου και δεν ξερει αγγλικα. εχεις μετοχες στην xiaomi?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι προβλημα μου. οπως προβλημα μου ειναι ολο το μενου με ολα τα περμισιον και μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι πηρα και το redmi 3 στον πατερα μου και δεν ξερει αγγλικα. εχεις μετοχες στην xiaomi?

Αγοράζεις κινέζικο προϊόν απευθείας από κίνα που δεν παρέχετε κανονικά στην ευρώπη και περιμένεις πραγματικά να έχει την τρελή υποστήριξη και να αρμόζει στα ευρωπαϊκά Standard; MiBand παράγγειλα δύο φορές, και τις δύο φορές όλο το Manual ήταν στα κινέζικα δεν καταλάβαινα χριστό. Πάλι καλά που η εφαρμογή τους για Android είχε υποστήριξη ευρωπαϊκών γλωσσών. Σε iPhone δε, υποστηρίζει μόνο κινέζικα και αγγλικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι προβλημα μου. οπως προβλημα μου ειναι ολο το μενου με ολα τα περμισιον και μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι πηρα και το redmi 3 στον πατερα μου και δεν ξερει αγγλικα. εχεις μετοχες στην xiaomi?

 

Τότε γιατί το πήρες; Σε κορόιδεψε κανείς; Όχι απ ότι κατάλαβα. Άρα δεν υπαρχει προβλημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς κάθε ενδιαφερόμενο για την συσκευή.

 

Το κινητό στο βίντεο, αν προσέξατε στο 5:45, τρέχει MIUI 7 Globan 6.2.24 BETA.

Μην βιαστεί κανείς να κάνει προπαραγγελία γιατί η συσκευή που θα παραλάβει δεν θα τρέχει την παραπάνω ROM, αυτό σημαίνει ότι.

 

1. Πιθανόν να έρθει με κινέζικη ROM και κλειδωμένο bootloader που δεν θα ξεκλειδώνει τόσο εύκολα άρα πρόβλημα με google play και άλλες υπηρεσίας της google.

2. Πιθανόν να έρθει ξεκλείδωτο από το κατάστημα που το αγοράσατε αλλά με ROM που έχει bloadware/adware όπως αναφέρεται και στο βίντεο της παρουσίασης.

3. Η Xiaomi τελευταία έχει αλλάξει την πολιτική όσον αφορά του κλείδωμα το bootloader, αυτό σημαίνει ότι ακόμη και αν κάποιος είναι εξοικειωμένος με τέτοια κόλπα μπορεί να τα βρει μπαστούνια.

4. Σε καμιά περίπτωση δεν υπάρχει Official ROM πιστοποιημένη από Google, όπου βρείτε google play store είναι φλασαρισμένο πλαγίως που σημαίνει πως μπορεί να προκύψει πρόβλημα σε περίπτωση factory reset.

 

Κατά τα λοιπά το hardware εντυπωσίαζε, μακάρι να υπάρξει ευρωπαϊκή έκδοση και ας είναι ακριβότερη γιατί αυτό θα ανοίξει τον δρόμο να φλασαριστεί η ευρωπαϊκή ROM και σε συσκευές που αγοράστηκαν από Κίνα.

Το play store δε χρειαζεται ξεκλειδωτο bootloader.

Πλεον ειναι πραγματικα ενα apk που το κατεβαζεις και το βαζεις οπως οποιοδηποτε αλλο.

Ο μεσος χρηστης δε χρειαζεται ξεκλειδωτο bootloader.

Η εχει και το s7,g5 και μας φαινεται μειον εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτές θα έπρεπε να είναι οι τιμές των κινητών αυτής της κατηγορίας. Τα 700-800 που ζητάνε άλλοι κατασκευαστές τώρα πλέον φαντάζουν και είναι πολλά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτές θα έπρεπε να είναι οι τιμές των κινητών αυτής της κατηγορίας. Τα 700-800 που ζητάνε άλλοι κατασκευαστές τώρα πλέον φαντάζουν και είναι πολλά..

 

Τόσο θα είχε κι αυτο αν κυκλοφορούσε επίσημα στην Ευρώπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο θα είχε κι αυτο αν κυκλοφορούσε επίσημα στην Ευρώπη.

Μη το λες.

Δες ποσο πεφτουν οι τιμες των περσινων flagships.

Και δε νομιζω να μπαινουν μεσα με τις τιμες αυτες.

απλα θελουν να βγαζουν οσο κερδος μπορουν αλλα και να σου δινουν την αισθηση premium αφου πληρωνεις τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το play store δε χρειαζεται ξεκλειδωτο bootloader.

Πλεον ειναι πραγματικα ενα apk που το κατεβαζεις και το βαζεις οπως οποιοδηποτε αλλο.

Ο μεσος χρηστης δε χρειαζεται ξεκλειδωτο bootloader.

Η εχει και το s7,g5 και μας φαινεται μειον εδω?

 

Τον ξεκλείδωτο bootloader τον χρειάζεσαι για να φλασαρεις μια καθαρή ROM από εκεί και πέρα κάνεις ότι γουστάρεις με τα Google apps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...