Προς το περιεχόμενο

Η Mercedes θα αντικαταστήσει αρκετά ρομπότ της γραμμής παραγωγής με ανθρώπινο δυναμικό


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι οι φιλάνθρωποι που αγοράζουνε s-class, δεν έχουνε, παρά να ζητάνε περίεργους και ασυνήθιστους εξοπλισμούς στα αυτοκίνητά τους, μπας και προσλάβουν περισσότερους ανθρώπους στη mercedes.

Έτσι ξεκινάνε οι επαναστάσεις.

Και δεν "ΠΑΝΝΕ" οι άλλοι να κουρεύονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω, μονο συναρμολογηση κανουν στη Γερμανια.

Πριν καποια χρονια ειχαν εργοστασια σε τριτες χωρες (Ρουμανια κτλ.) και τα εκλεισαν για να μετακομισουν Ασια μερια.

 

Να τα λεμε ολα.

 

Για το συμφορουμιτη που ειπε οτι μονο η Nissan ειχε εργοστασια στην Ελλαδα, εγω ξερω και το Opel Kaddet το D φτιαχνοταν Ελλαδα (Βολο νομιζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μανωλάδα θα μοιάζει ξαφνικά με επίγειο παράδεισο.

ούτε για αστείο δε τα λέμε αυτα,που λένε..

 

Μισή αλήθεια βλέπω εγω στην ανακοίνωση.

Θα μπορούσε κάλιστα να τιτλοφορείτε "Δεν υπάρχει ρομπότ ακόμα,να κάνει αυτό που θέλουμε"

Θυμάμαι και μια παλιότερη που έλεγε πως η Μερσέντες μετακομίζει εργοστάσια στην Κίνα,γιατί οι Κινέζοι "πιάνουν" τα υψηλα στανταρ της εταιρείας.

Και του χρόνου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να μην το δεχθούμε..Εγώ λέω να μην αφήσουμε να περάσει στο ντούκου η απόλυση των ρομπότ..

 

Το ποτήρι ξεχείλισε..

 

Kάποιοι μας λένε γραφικούς..να τους δω τι θα λένε σε λίγο καιρό..βούτυρο στο ψωμί του σκάινετ είναι τέτοιες ειδήσεις..αφορμή ψάχνει να αρχίσει τη ντουμσντεϊ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονισω οτι δεν ειμαι κκε αλλα μερικοι μου ψηφιζατε απατεωνες και τωρα σας φταιει το οκ γραφικο παμε ε λιγη αυτοκριτικη στην ψηφο μας παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι τα robot συναρμολόγισης τους να είναι από την δεκαετία του 90 και συνεπώς τους συμφέρει οικονομικά η προσωρινή στροφή σε προσλήψεις. Το θέμα είναι ότι δεν κάνουν επένδυση σε νέες τεχνολογίες ρομποτικής και αυτό κρατάει πίσω την αυτοκινητοβιομηχανία.

Δεν νομίζω σε αυτόν τον κολοσσό να είναι από την δεκαετία του 90 τα μηχανήματα τους.

Εμένα μου κάνει εντύπωση ότι υιοθετείται και από άλλες εταιρίες στον κλάδο π.χ. BMW και η Audi  όπως λέει το παραπάνω άρθρο και εκεί παλιά μηχανήματα έχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα ρομπότ ποιος τα φτιάχνει δεν υπάρχει ανθρώπινος παράγοντας εκεί?το ΠΑΜΕ φταιει που περνούμε 400 ευρώ? Αλήθεια το Μάαστριχτ ποιος το ψήφισε απάντηση όλοι τους πλην ΚΚΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω είσαι προοδευτικός και καθόλου ρατσιστής. Τα λες γιατί να υποθέσω τα ζείς κάθε μέρα στην Γερμανία..

Δες την υπογραφή μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...