Προς το περιεχόμενο

Αγορά από amazon.de


8elwADSL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, Orestis_G είπε

@pflipsen Με την υποστήριξη πελατών της Εθνικής μίλησες, μήπως σου δώσουν κάποια λύση; Επίσης, στο ebanking οι κινήσεις της Prepaid δεν είναι ορατές;

Καλημέρα.

Μίλησα με την υποστήριξη και επιβεβαίωσαν ότι μέσω ebanking δεν υπάρχει τέτοια εκτύπωση . Μάλιστα ξαφνιάστηκε και ο εκπρόσωπος με αυτά που ζητάνε και μου είπε ότι δεν είναι σίγουρος ότι μπορούν να με εξυπυρετήσουν από κατάστημα. Επίσης τα λεφτά θα παραμέναν σε ομηρία και μετά από ένα μήνα θα επιστρέφαν στο λογαριασμό μου. Μου την έδωσε και μένα και ξαναέστειλα τα έντυπα που αποδείκνυαν ότι η κάρτα είναι δική μου. Σε συνδυασμό όμως, αλλά δεν ήθελε και πολύ προσπάθεια από αυτόν που τα ήλεγχε να το καταλάβει, εκτός αν τα ελέγχει κάποιο bot. Επισύναψα όμως και μια επιστολή όπου γκρίνιαζα και ευγενικά ανέφερα και το European Consumer Centres Network και ότι στη τελική άμα θέλουν να προστατέψουν το πραγματικό κάτοχο της κάρτας να επιστρέψουν τα λεφτά. Μέσα σε κανά δεκάλεπτο μου στείλαν mail όπου μου ζητούσαν ένα λογαριασμό κοινής ωφέλειας, κάτι που είναι εύκολο να στείλω, για να επιβεβαιώσουν ότι είμαι εγώ. Πιθανολογώ ότι ήταν τυχαίο και δεν πρόλαβε κανείς να διαβάσει την επιστολή. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τον έστειλα τέλως πάντων και πιστεύω να καλυφθούνε πλέον. Είμαι στην αναμονή. Έχω χάσει ένα 3ωρο από τη ζωή μου. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση εν τάχει:
Περιμένω πακέτο μικρού μεγέθους (βάρος <  200gr) με tracking number της UPS.
Θα χρειαστεί να παραλάβω αυτοπροσώπως, να υπογράψω; Ή μήπως το τελευταίο στάδιο το αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ αφήνοντας το δέμα χύμα δίπλα σε λογαριασμούς;
Προβληματίζομαι γιατί διαβάζω πως σε κάποιες περιπτώσεις -ίσως όχι σε παραγγελίες της Amazon- οι αποστολές επί ελληνικού εδάφους εκτελούνται από άλλες εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Ερώτηση εν τάχει:
Περιμένω πακέτο μικρού μεγέθους (βάρος <  200gr) με tracking number της UPS.
Θα χρειαστεί να παραλάβω αυτοπροσώπως, να υπογράψω; Ή μήπως το τελευταίο στάδιο το αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ αφήνοντας το δέμα χύμα δίπλα σε λογαριασμούς;
Προβληματίζομαι γιατί διαβάζω πως σε κάποιες περιπτώσεις -ίσως όχι σε παραγγελίες της Amazon- οι αποστολές επί ελληνικού εδάφους εκτελούνται από άλλες εταιρείες.

Η ups συνεργάζεται με άλλες  courier αν δεν υπάρχει στο μέρος σου ups, αλλά μόνο με courier και συνήθως acs 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Η ups συνεργάζεται με άλλες  courier αν δεν υπάρχει στο μέρος σου ups, αλλά μόνο με courier και συνήθως acs 

καποιος παραλαμβανει ,μπορει και αλλο ατομο του σπιτιου παντως ποτε στα πανω απο10 χρονια που παραγγελνω δεν αφεθηκε δεμα καπου χυμα και εχουν ερθει δεματα απο ολες τιε γνωστε μεταφορικες εταιριες ,βεβαια δεν θα με χαλουσε να το αφηναν χυμα και να το επαιρνα διοτι θα μου επιστρεφαν τα χρηματα λογω μη αφιξης του δεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια προπαραγγελια 15/11 ξερω οτι η eurobank ελευθερωνει τα λεφτα εαν δεν τα τραβηξει ο εμπορος σε 15 μερες ελαβ μια την νυχτα ενα mail ποτ ελεγε οτι η μεθοδος πληρωμης αποριφθηκε εκανα ξανα την διαδικασια με το 3d secure της eurobank γινανε ολα οκ απλα το δεμα ακομα δεν εφυγε και απο το chat  μου λενε περιμενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...