Προς το περιεχόμενο

Federighi: Το κλείσιμο των ανοιχτών εφαρμογών στο iPhone δεν βελτιώνει τη διάρκεια της μπαταρίας


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρτε ενα note να βρειτε την υγειά σας ρε παιδια.

το ειχα το  note5 σε δικαρτο αλλα τζιφος αδερφε. με mate 8 τωρα dual sim και dual active, με ολα ανοιχτα, 2 μερες αυτονομια με σοβαρο αριθμο κλησεων κ ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά ντε ούτε ένα αστείο να μη πούμε;

 

Γι αυτό μη κλείνετε τις εφαρμογές στο iPhone, δε βοηθάει στη μπαταρία, μόλις πάτε σε άλλη οθόνη τις κλείνει από μόνο του για να γλιτώνει μπαταρία. Τι να λέμε τώρα, είναι πολύ μπροστά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 For one, to download files through a third-party app - downloading a movie for offline viewing, for instance - you have to keep the app in view until the download finishes, otherwise the download is paused.

 

Σοβαρα μιλάει?! Δεν το ήξερα αυτό. οχι αληθεια τωρα, σοβαρα μιλάει?!?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πρόσφατα πήρα το 6αρι ως εταιρικό και δεν έχω θέμα μπαταρίας. Ίσως ειναι καλή η χρήση που κάνω; Ίσως επειδή έχω ρυθμίσει ωραία ποιες εφαρμογές έχουν push notifications; Ίσως ολα αυτά μαζί; Πάντως, δείτε το screenshot... (Data δεν κλείνω ποτέ, 4G εννοείται.. Αγγλία εισαι...)

 

https://www.dropbox.com/s/betm4h43bsypols/File%2012-03-2016%2C%2022%2041%2049.png?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια μια ερωτηση... οντως κλεινετε το 4g κ τα διαφορα αλλα μπλιμπλικια? 

εγω βρε παιδια smartphone  πηρα, θελω ιντερνετ παντα κ παντου, μιλαω με bluetooth hands free κ εννοειται το wifi παντα ανοιχτο για να συνδεεται στα γνωστα δικτυα αυτοματα που μετακινουμε οπως επισης κ τον εντοπισμο θεσης γιατι οταν ειμαι στο δρομο κ θελω να ψαξω για οδο δεν θα καθομαι να μπω στις ρυθμισεις να ανοιξω το gps. θελω να πω οτι δεν εχω στο μυαλο μου να κλεισω αυτο για εξοικονομηση μπαταριας οταν εχω το μυαλο μου στην δουλεια απ το πρωι μεχρι να τελειωσω.

τωρα τι να πω ισως εγω να το βλεπω ετσι

Ωραιος κ σωστος, ακριβως ετσι ειναι τα "smartphones"

Πιο εχεις απο περιεργεια?

 

Edit: ειδα ειδα φιλε μου :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

For one, to download files through a third-party app - downloading a movie for offline viewing, for instance - you have to keep the app in view until the download finishes, otherwise the download is paused.

 

Σοβαρα μιλάει?! Δεν το ήξερα αυτό. οχι αληθεια τωρα, σοβαρα μιλάει?!?!

Ούτε καν... Έχω iPhone 6 και κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει παρά μόνο σε ελάχιστες εφαρμογές που είναι και λίγο του κ@λου μεταξύ μας (πχ έχουν να αναβαθμιστούν από iOS 7 εποχή)... Το 99% των third party εφερμογών μια χαρά κατεβέζουν ανενόχλητες στο background τσεκαρισμένο.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το android είναι πίσω σε διαχείριση μπαταρίας στην κατάσταση αναμονής.....εκει κουτσαινει κυρίως.....

 

τα μήλα έχουν μεγάλο πλεονέκτημα σε αυτόν τον τομέα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης KAKADI είπε:
Σε βαρια χρηση κανενα hi end δεν αντεχει πανω απο μιση μερα... Δε χρειαζεται κατι αλλο.. Απλα ανοιξε facebook app, messenger και κανα gps να τρεχει απο πισω...
 
Χρησιμοποιησε τα ολα και ξερεις τι γινεται μετα ε? Τον εκλαιγανε!!
 
Απο s6 edge plus πηγα σε 6s plus και δεν εχω παρατηρησει τρελη διαφορα στη μπαταρια σε βαρια χρηση..
 
To Huawei mate 7 βγάζει άνετα μέρα με βαριά χρήση. Φαντάζομαι και το mate 8 επίσης. Όλα είναι θέμα καλής υλοποίησης.

 

Αλλιώς τα λέει εδώ: http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6543&idPhone2=7243

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό το iphone έχει σχεδόν διπλή διάρκεια μπαταρίας!

χαλάλι τα λεφτά του.

Αν οι πρίζες είχαν στόμα θα έτρεχες να κρυφτείς.

Το ξέρεις το ανέκδοτο;

-Που θα βρώ ένα καλό iPhone;

-Στην πρίζα να φορτίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άνθρωπε τι είπες.... έχεις λειτουργήσει ποτέ iPhone 6 και 6s η μπαταρία τους σε βαριά χρήση ζήτημα είναι αν βγάζει μισή μέρα

Δεν εχω πιασει ποτε μου android ομως η μπαταρια με εντονη χρηση δεν ειναι καλη. το 6+ μου το φορτιζω τουλαχιστον 2 φορες τη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι πρίζες είχαν στόμα θα έτρεχες να κρυφτείς.

Το ξέρεις το ανέκδοτο;

-Που θα βρώ ένα καλό iPhone;

-Στην πρίζα να φορτίζει.

 

 

Φίλε να τα λές έτσι αλλα να τα λές και αλλιώς..

Δηλαδή οι android users φορτίζετε μια φορά το μήνα ε?

 

Τίποτα δε κρατάει με βαριά χρήση..

Τωρα να συζητάμε ποιό κρατάει μια ή δυο ώρες βαριάς χρήσης παραπάνω νομίζω είναι κωμικοτραγικό..

Κάθε φορά τα ίδια... Για το ποιός την έχει μεγαλύτερη...

Τη διάρκεια της μπαταρίας!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάτι με τα iPhone αντιθέτως είχα για δοκιμή για μεγάλο χρονικό διάστημα το 6 και το 6s και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος αλλά η μπαταρία τους είναι για γέλια με 1715mAh όσο καλό να είναι το λειτουργικό θαύματα δεν γίνονται, θέλανε 2 φορές φόρτιση την μέρα. Απ την άλλη θα μου πείτε υπάρχουν πλέον τα iPhone plus που για μένα αυτά θεωρώ οτι είναι τα σωστά iPhone εκεί ναι η μπαταρία κρατάει αλλά αν είναι δυνατόν κάνει 3 ώρες να φορτίσει , εεε έχουμε 2016 υπάρχει κ το fast charge κυρά Apple. και επειδή ο φίλος είπε οτι κανένα κινητό δεν κρατάει σε βαριά χρήση να τον ενημερώσω είχα Note 2, htc one max, note 4 και τώρα έχω Nexus 6P, ολα ήταν σκυλιά βγαζαν την μέρα για πλάκα και περίσσευε και για άλλη μισή μερα. Το Nexus 6P μάλιστα έχει 3450mAh μπαταρία και φορτίζει σε μία ώρα και 20 λεπτά πραγματικά απίστευτο, επίσης με το doze το κινητό σε standby χάνει 0% μπαταρία ναι καλά ακούσατε όσο η οθόνη είναι κλειστή το κινητό δεν χάνει τίποτα, το αφήνω όλο το βράδυ και δεν έχει χάσει ούτε 1%, αυτή είναι η κακή διαχείριση μπαταρίας στο Android ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάτι με τα iPhone αντιθέτως είχα για δοκιμή για μεγάλο χρονικό διάστημα το 6 και το 6s και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος αλλά η μπαταρία τους είναι για γέλια με 1715mAh όσο καλό να είναι το λειτουργικό θαύματα δεν γίνονται, θέλανε 2 φορές φόρτιση την μέρα. Απ την άλλη θα μου πείτε υπάρχουν πλέον τα iPhone plus που για μένα αυτά θεωρώ οτι είναι τα σωστά iPhone εκεί ναι η μπαταρία κρατάει αλλά αν είναι δυνατόν κάνει 3 ώρες να φορτίσει , εεε έχουμε 2016 υπάρχει κ το fast charge κυρά Apple. και επειδή ο φίλος είπε οτι κανένα κινητό δεν κρατάει σε βαριά χρήση να τον ενημερώσω είχα Note 2, htc one max, note 4 και τώρα έχω Nexus 6P, ολα ήταν σκυλιά βγαζαν την μέρα για πλάκα και περίσσευε και για άλλη μισή μερα. Το Nexus 6P μάλιστα έχει 3450mAh μπαταρία και φορτίζει σε μία ώρα και 20 λεπτά πραγματικά απίστευτο, επίσης με το doze το κινητό σε standby χάνει 0% μπαταρία ναι καλά ακούσατε όσο η οθόνη είναι κλειστή το κινητό δεν χάνει τίποτα, το αφήνω όλο το βράδυ και δεν έχει χάσει ούτε 1%, αυτή είναι η κακή διαχείριση μπαταρίας στο Android ?

 

Ειχα galaxy s1, s4, note 3, note 4, s6 edge + περα απ ολα τα iPhone..

Δε μιλαω για φορτισεις φιλε μου. Ξαναδιαβασε το ποστ που αναφερω τον τροπο χρησης..

Μιλαω για βαρια χρηση και κανενα απ τα κινητα που ειχα δε κραταγε πολυ παραπανω απ το αλλο..

Τοσο απλα.. 

 

Οτι υπαρχουν καποια android που η μπαταρια τους κραταει περισσοτερο απ τα iphone ναι... Αλλα οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες..

 

Μην αρχισουμε για τη μεγαλυτερη παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λέμε ότι θέλουμε. Τα κινητά που αντέχουν παραπάνω έχουν κάτι ΚΤΗΝΟ-ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ. Βρείτε μου smartphone με επεξεργαστή στο top 5% της αγοράς & μπαταρία μόνο ~1,8 Ah που να αντέχει περισσότερο απ'το iPhone. Θα δείτε ότι λίγο ή πολύ αντέχουν το ίδιο.

 

Τώρα αν έρθετε να μου πείτε ότι π.χ. το LG G3 κρατάει παραπάνω (με την μπαταρία 3 Ah), ναι, 'φχαριστώ πολύ. 

 

Μήλα με μήλα, είπαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε ενα note να βρειτε την υγειά σας ρε παιδια.

Ίσως και να είναι η χειρότερη αγορά σε smartphone που έκανα ποτε απο θέμα υλοποίησης. Specs ταβάνι και απόδοση πατος.... (Note4). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...