Προς το περιεχόμενο

Ticket restaurant


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει καποιος που μπορουν να χρησιμοποιηθουν εκτος απο Super market και γενικα εστιαση ?

 

Πηρε η κορη μου τετοια συνολικης αξιας 1.000 ευρω σαν bonus αποδοσης για το 2015

Συνηθως παιρνει και καθε μηνα αλλα70 ευρω τετοια λογω αποδοσης αλλα αυτα εξαρυρωνονται απο μενα σε super market και της δινω τα χρηματα .

 

 

Ευχαριστω.

post-40980-0-73787400-1457821929_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγω περνώ κάθε χρονο σαν bonus απο την δουλεια και τα πηγαίνω super market η εστίαση ..δεν νομιζω να μπορείς να τα εξαργύρωσεις πουθενά άλλου..μερικοί απο την δουλεια μου τα πουλάνε σε ποιο ελκυστική τιμη για να τα κάνουνε μετρητά !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω περνώ κάθε χρονο σαν bonus απο την δουλεια και τα πηγαίνω super market η εστίαση ..δεν νομιζω να μπορείς να τα εξαργύρωσεις πουθενά άλλου..μερικοί απο την δουλεια μου τα πουλάνε σε ποιο ελκυστική τιμη για να τα κάνουνε μετρητά !!!

 

 

Ειναι κι αυτο μια ...λυση .

 

Εχω δει ομως σε αξεσουαρ αυτοκινητων οτι δεχονται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κι αυτο μια ...λυση .

 

Εχω δει ομως σε αξεσουαρ αυτοκινητων οτι δεχονται .

η καλύτερη θα έλεγα...τωρα σε αξεσουάρ μπορείς να γίνεις ποιο συγκεκριμένος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη θα έλεγα...τωρα σε αξεσουάρ μπορείς να γίνεις ποιο συγκεκριμένος;;

 

 

Τυχαια ειχα παει να καθαρισω τα φαναρια μου σε ενα τετοιο μαγαζι που ξερω πολλα χρονια τον ιδιοκτητη και ειχε ενα αυτοκολητο αν θυμαμαι καλα στην τζαμαρια που ελεγε οτι τα δεχεται και τον ρωτησα και μου το επιβεβαιωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάπου λίστα; Έτσι στην τύχη πας; Το αυτοκόλλητο σίγουρα το έχω δει πολλές φορές πάντως, αν και ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι όλο αυτό :) (ποιος τα βγάζει, πως κερδίζει κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι διατακτικές που καποιες εταιρειες τις δινουν στους υπαλλήλους ως δώρο Πάσχα/Χριστουγέννων ή μπόνους παραγωγής. To όφελος για τις εταιρείες είναι πως θεωρητικά δίνουν μεγαλύτερο ονομαστικό ποσό στους εργαζόμενους ενώ πρακτικά συνήθως δεν τους κοστίζει τόσο όσο γράφει (πχ μια των 10 ευρώ μπορει να την αγοράζουν 7) και τα ποσά αυτά μπαίνουν στις δαπάνες. Επίσης τις δίνουν και κάποιες εταιρείες δημοσκοπήσεων ως αμοιβή σε όσους παίρνουν μέρος σε έρευνες αγοράς. Στο site της  edenred έχει κάποιες πληροφορίες για το που εξαργυρώνονται. Οι restaurant ειναι οι καλύτερες πάντως, οι compliments ειναι πιο περιορισμένες και μόνο στο Χόντο τις χαλάω (δεν θυμάμαι να αξίζει αλλού). 

Για το πόσο τις αγοράζουν επιφυλάσσομαι. Στην εταιρεία του άντρα πχ δεν δίνουν τέτοιες αλλά διατακτικές σούπερ μάρκετ. Καθε χρόνο λοιπόν δίνουν και διαφορετική αλυσίδα, προφανώς αυτή που έκανε χαμηλότερη προσφορά για την αναγραφόμενη τιμή vs πραγματική τιμή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαια ειχα παει να καθαρισω τα φαναρια μου σε ενα τετοιο μαγαζι που ξερω πολλα χρονια τον ιδιοκτητη και ειχε ενα αυτοκολητο αν θυμαμαι καλα στην τζαμαρια που ελεγε οτι τα δεχεται και τον ρωτησα και μου το επιβεβαιωσε.

 

 

Περασα τυχαια σημερα απο το καταστημα που ειναι στην περιοχη μου και δεν γραφει για ticket restaurant αλλα ticket compliments .Εινια της ιδιας εταιρειας Edenred αλλα δεν ξερω την διαφορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα τυχαια σημερα απο το καταστημα που ειναι στην περιοχη μου και δεν γραφει για ticket restaurant αλλα ticket compliments .Εινια της ιδιας εταιρειας Edenred αλλα δεν ξερω την διαφορα .

ειναι αλλα εκεινα.. δεν ισχύουν... Τα ticket restaurant ειναι για εστιαση και super market Μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι διατακτικές που καποιες εταιρειες τις δινουν στους υπαλλήλους ως δώρο Πάσχα/Χριστουγέννων ή μπόνους παραγωγής. To όφελος για τις εταιρείες είναι πως θεωρητικά δίνουν μεγαλύτερο ονομαστικό ποσό στους εργαζόμενους ενώ πρακτικά συνήθως δεν τους κοστίζει τόσο όσο γράφει (πχ μια των 10 ευρώ μπορει να την αγοράζουν 7) και τα ποσά αυτά μπαίνουν στις δαπάνες. Επίσης τις δίνουν και κάποιες εταιρείες δημοσκοπήσεων ως αμοιβή σε όσους παίρνουν μέρος σε έρευνες αγοράς. Στο site της  edenred έχει κάποιες πληροφορίες για το που εξαργυρώνονται. Οι restaurant ειναι οι καλύτερες πάντως, οι compliments ειναι πιο περιορισμένες και μόνο στο Χόντο τις χαλάω (δεν θυμάμαι να αξίζει αλλού). 

Για το πόσο τις αγοράζουν επιφυλάσσομαι. Στην εταιρεία του άντρα πχ δεν δίνουν τέτοιες αλλά διατακτικές σούπερ μάρκετ. Καθε χρόνο λοιπόν δίνουν και διαφορετική αλυσίδα, προφανώς αυτή που έκανε χαμηλότερη προσφορά για την αναγραφόμενη τιμή vs πραγματική τιμή.

Ευχαριστώ! Αλλά πιο πολύ εννοούσα τι όφελος έχει αυτός που τα εκδίδει. Κάνει μια συμφωνία με ένα εστιατόριο, το πληρώνει και μετά πουλάει τα κουπόνια ακριβότερα στην εταιρεία η οποία με τη σειρά της τα «χρεώνει» και ακριβότερα στους υπαλλήλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και η ticket restaurant card της ιδιας εταιριας που εχω εγω (μοιαζει με χρεωστικη) που ειναι "φορτισμενη" με καποιο ποσο καθε μηνα για χρηση για τροφιμα .Εμενα την δεχονται και σε αμιγως κρεοπωλεια .

Με δημιουργια λογαριασμου στην σελιδα της εταιριαςή τηλεφωνικα  βλεπεις και το διαθεσιμο υπολοιπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντου περνανε σε σουπερμάρκετ Hondos φαγαδικα κτλ.

 

Τα Hondos που κολλανε ομως ? Υπαρχουν και αλλα τετοια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες στο στη κόρη γ τα hondos θ χαρεί ιδιαίτερα ;)

 

ω ναι πολλά μαγαζιά. ας έχετε λίγα κάθε φορά π κάνετε αγορές κ ρωτάτε.

 

Ευχαριστω αλλα οχι και 1.000 ευρω σε Hondo !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...