Προς το περιεχόμενο

Διακριτικές οι λωρίδες για τις κεραίες στο iPhone 7. Dual-Camera setup για το iPhone 7 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα android εχουν αναπτυχθει εφαρμογες (για rooted μονο) που μπορεις να σπας κυριολεκτικα τους κωδικους των wifi και οχι να ψαχνεις εναν πιθανο κωδικο...μπορεις σε ενα ρουτερ να κοβεις και να δινεις σε οποιον θες ιντερνετ..και χεν υπαρχει λογος να το κανεις αλλα μπορεις να το κανεις. Πλεον με τα εξαπυρινα και τα 8πυρινα δεν κολλαει τιποτα οποτε αυτα για τα λογισμικα τζαμπα μας τα λετε...και να κολλανε μετα απο 3 χρονια τα υπερχρονιζεις βαζεις λειτουργικο χαμηλων απαιτησεων και παει λεγοντας... πραγματα που σε ενα iphone δεν προκειται να τα κανεις ποτε. Μεχρι προχθες στελνατε στον διπλανο σας εικονες μεσω email και προσπαθειτε να βγειτε και απο πανω... μην πουμε οτι στραβωνουν κιολας.. αυτο το πραγμα γινετε πρωτη φορα στα χρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόσο καλύτερο είναι το 6s από ένα galaxy s6 ή s7 που βγήκε τώρα?. Καθόλου. Και για να προλάβω μερικούς, ήμουν χρήστης iPhone από το 4αρι και τώρα πια s6 και η γυναίκα μου 6s. Μιλάμε για τεράστια διαφορά στην κάμερα(με νικητή το s6) και από λογισμικό το Android είναι μακράν πιο ελεύθερο στον χρήστη. Το μόνο που θα μπορούσα να πω για το iPhone είναι το θέμα της υποστήριξης των συσκευών σε software ενώ τα Android 2 ετών πίσω είναι για πέταμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα android εχουν αναπτυχθει εφαρμογες (για rooted μονο) που μπορεις να σπας κυριολεκτικα τους κωδικους των wifi και οχι να ψαχνεις εναν πιθανο κωδικο...μπορεις σε ενα ρουτερ να κοβεις και να δινεις σε οποιον θες ιντερνετ..και χεν υπαρχει λογος να το κανεις αλλα μπορεις να το κανεις. Πλεον με τα εξαπυρινα και τα 8πυρινα δεν κολλαει τιποτα οποτε αυτα για τα λογισμικα τζαμπα μας τα λετε...και να κολλανε μετα απο 3 χρονια τα υπερχρονιζεις βαζεις λειτουργικο χαμηλων απαιτησεων και παει λεγοντας... πραγματα που σε ενα iphone δεν προκειται να τα κανεις ποτε. Μεχρι προχθες στελνατε στον διπλανο σας εικονες μεσω email και προσπαθειτε να βγειτε και απο πανω... μην πουμε οτι στραβωνουν κιολας.. αυτο το πραγμα γινετε πρωτη φορα στα χρονικα

Τι μάθαμε σήμερα...

- "Στα android εχουν αναπτυχθει εφαρμογες (για rooted μονο) που μπορεις να σπας κυριολεκτικα τους κωδικους των wifi και οχι να ψαχνεις εναν πιθανο κωδικο" [άρα τα android (είναι το android, όπως το linux και οι εφαρμογές δεν γράφονται για τα κινητά αλλά για το λειτουργικό αλλά μικρό το κακό) είναι καλύτερα μόνο άμα τα ρουτάρεις και φυσικά αν αγόρασες το κινητό για να σπας wifi... Εντάξει, ζήτα το κωδικό ή βάλε data! Επίσης, αυτό που περιγράφεις δεν είναι αποκλειστικότητα του android. Απόθεωσε το android για τα καλά που έχει, όχι για αυτά που δεν έχει..

 

- Το android λόγω του πως λειτουργεί, ΘΑ ΛΑΓΓΑΡΕΙ. 360 πυρήνες να βάλεις, θα συμβεί. Επίσης, όταν το υπερχρονήσεις, μην ξεχάσεις να βάλεις καλύτερες ψύκτρες... Επίσης, δεν είναι όλα τα ίδια, που σημαίνει ότι δεν έχεις παντού τον ίδιο επεξεργαστή, άρα αντοχές σε overclocking.. Μην ξεχάσεις να το κάνεις overclook και να πας παραλία το καλοκαιράκι να το ζορίσεις... Προτιμότερο είναι το κινητό σου να έχει καλό performance μετά από 3 χρόνια, παρά να το κάνεις όλα αυτά.. Μιλάμε για κινητό διάολε... Άλλο τι κάνεις για το χαβαλέ σου και άλλο τι είναι καλύτερο... 

 

- Παλιά το iOS είχε τα θέματα του τα οποία τα πιο πολλά τα έχει λύσει. Το android είχε τα δικά του, έχει διορθώσει πολλά κτλ.. Εσύ πήρες android γιατί το iOS 6 δεν έστελνε φώτο στο διπλανό του; Γιατί αν ναι, το φτιάξανε, αγόρασέ το... Επίσης, όταν λες πρώτη φορά στα χρονικά, από πότε μετράς; Πριν την γαλλική επανάσταση ή μετά; Από πότε υπάρχει αυτή η ιστορία; 

 

Σόρρυ αν φαίνομαι ειρωνικός αλλά το σχόλιο σου είναι αβάσιμο και άκυρο σε σχέση με το άρθρο. Δεν είμαι οπαδός της apple και καμίας apple αλλά αυτά που λες δεν έχουν καμία λογική...

 

Φιλικά πάντα... 

 

Υ.Γ.: Και με αυτά και με αυτά, αναρωτιέται κόσμος γιατί θα έχουμε 100 χρόνια μνηνόμια... Με τα μυαλά που κουβαλάει ο κόσμος... 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΙΑ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΝΑ ΕΞΕΧΕΙ?!

 

αχεμ, συγνώμη, συνεχίστε τον fanboyισμό σας.

βεβαία μπορεί...... απλα θα έχει ένα μειονέκτημα.... χάλια camera 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα χρόνια και να περάσουν πάντα το ios θα είναι καλύτερο γιατί είναι φτιαγμένο για μία συσκευή σε αντίθεσή που το Android είναι για 4000 συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα χρόνια και να περάσουν πάντα το ios θα είναι καλύτερο γιατί είναι φτιαγμένο για μία συσκευή σε αντίθεσή που το Android είναι για 4000 συσκευές.

θα ειναι καλυτερο ως προς τι?γτ γενικα να ξερεις στην πρακτικοτητα δεν ειναι οταν το android μπορω να το κανω οπως θελω κλπ κλπ ουτε στα updates που δεν γυρνας ευκολα πισω και αν πας ενα βημα μπροστα και εχεις παλιο κινητο δεν παει μια.

 

εχεις δουλεψει s2-s3 με μια καλη ρομ να δεις αν ακομα εχουν θεμα? δεν εχουν και ειναι κινητα του 2011-2012 ενω τα iphone τα παλια που ξεκιναγαν απο 700€ εχουν. η μηπως δεν εισαι power user για να κανεις root και θες η συσκευη σου να λειτουργει "out of the box"?α ξεχασα προτιμας να αγοραζεις νεο τηλεφωνο καθε χρονο.

 

και μην ξεχνας πια τα android δεν λαγγαρουν καθολου.

 

το θεμα ειναι να αγοραζουμε ενα smartphone που τα κανει ολα, ειναι πρακτικο, ειναι ΦΤΗΝΟ και δεν κολλαει.

με το iphone δεν επιτυχανουμε αυτο ουτε ακομα και με το s5-s6, g4, note κλπ.

 

οσοι απο εσας θελετε να δινετε αν εχετε χρηματα σε τηλεφωνα εχει καλως και μπραβο σας. (και εγω γουσταρω να αγοραζω μηχανικα πληκτρολογια και υδροψηξεις αλλα δεν λεω σε ολο τον κοσμο ποσο καλυτερο equipment εχω γτ ειμαι απλα enthusiast οπως και εσεις με τα ακριβα κινητα).

 

αλλα δεν παυει να ειναι ενα smartphone με τις ιδιες δυνατοτητες καθε χρονο (και το iphone και οι ναυαρχιδες των android).

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΩΔΗ ΛΟΓΟ.

 

οσοι ειχαν s3, nexus 4, nexus 5,g2, και παει λεγοντας καταλαβαν πως καθε νεο μοντελο ηταν απλα πιο ακριβο και πανομοιοτυπο με τα δικα τους ενω πηραν ενα smartphone που το χουν 2-3 χρονια και ακομα δεν εχει τιποτα. (κατοχος g2. smooth και μεγαλη μπαταρια σαν την πρωτη μερα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα χρόνια και να περάσουν πάντα το ios θα είναι καλύτερο γιατί είναι φτιαγμένο για μία συσκευή σε αντίθεσή που το Android είναι για 4000 συσκευές.

εφοσον μιλαμε για iphone, καλο ειναι να κοιταμε αντιστοιχα και τις ναυαρχιδες των android, και οχι την σαβουρα, και φυσικα το implementation που εχει κανει η καθε εταιρεια στο android.

παρε συγκρινε για παραδειγμα ενα iphone και ενα HTC M9 και ψαξε να βρεις lag. πιο πιθανο ειναι να λαγκαρει το iOS παρα το HTC Sense.

το οτι η samsung εχει lag λογω UI, δεν σημαινει οτι ισχυει για ολες τις εταιρειες και για ολα τα μοντελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον μιλαμε για iphone, καλο ειναι να κοιταμε αντιστοιχα και τις ναυαρχιδες των android, και οχι την σαβουρα, και φυσικα το implementation που εχει κανει η καθε εταιρεια στο android.

παρε συγκρινε για παραδειγμα ενα iphone και ενα HTC M9 και ψαξε να βρεις lag. πιο πιθανο ειναι να λαγκαρει το iOS παρα το HTC Sense.

το οτι η samsung εχει lag λογω UI, δεν σημαινει οτι ισχυει για ολες τις εταιρειες και για ολα τα μοντελα.

Δεν υπαρχει ιχνος lag ουτε στο touchwiz απο περσι, Εχει βελτιωθει παρα πολυ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4s με 7.1.2 jailbroken .για εφαρμογουλες κατα τα αλλα τα updates κουτσουρωνουν καποτε παρα βελτιωνουν ενα κινητο .που σε γνωστο μου το ιδιο κινητο με την 9 σερνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4s με 7.1.2 jailbroken .για εφαρμογουλες κατα τα αλλα τα updates κουτσουρωνουν καποτε παρα βελτιωνουν ενα κινητο .που σε γνωστο μου το ιδιο κινητο με την 9 σερνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω και οι πέτρες το έχουν καταλάβει καθώς αναφέρεται πάντα απο κάποιον σε ότι θέμα εχει να κάνει με apple.

Όπως σε ρώτησε και το παιδί πάνω 4s έχεις.?

Διαφωνώ κάθετα στο έχω κινητό για 5 χρόνια.Τουλάχιστον οι μισοί απο το κοινό της όπως και σε κάθε άλλη μεγάλη εταιρία,αγοράζουν σχεδόν κάθε μοντέλο της.Για την ακρίβεια δεν έχω γνωρίσει ΚΑΝΕΝΑ που να κράτησε το iphone 5 χρόνια.

Πως να το κρατησει καποιος 5 χρονια οταν οι αναβαθμίσεις το κανουν ποιο αργό και απο φθηνό android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...