Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με αριθμό τηλεφωνου στο paypal


sakistrim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Προσπαθώ μετά από πολύ καιρό να συνδεθώ στο paypal και μου ζητάει για επιβεβαίωση να βάλω τον κωδικό που θα μου στείλουν μηνυμα στο κινητό που είχα δηλώσει κατά την εγγραφή μου πριν πολλά πολλά χρόνια. ΤΟ πρόβλημα είναι πως αυτόν τον αριθμό δεν τον έχω πλέον εδώ και 2 χρόνια και ούτε μπορώ να τον πάρω πάλι πίσω. Ρώτησα σε κατάστημα κινητής τηλ. και μου είπαν πως έχει δωθεί σε άλλον. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με αυτόν τον άλλον και στην κλήση μου λέει πως έχει φραγή εισερχομένων. Ξέρει κανείς τι κάνω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν παντως αλλάξουμε αριθμο κινητου αλλάζουμε και το νούμερα στους λογαριασμούς μας ππ, τράπεζες κλπ, γιατι εκτος του απλου "δεν μπορω να μπω στο ππ" κινδυνεύεις με συναλλαγές και χρεώσεις και μετα άντε καθάρισε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
4 hours ago, TechNdroid said:

Kalimera!!!!

telika vrikate lisi, sto login k mena mou stelni kodiko sto palio mou arithmo k den mporo na kano tipota

Ti kanoume tora edo? an vrikes lisi tha mporouse na m peis ti na kano se parakalo?

Πρέπει να μιλήσεις με εκπρόσωπο του PayPal. Είχα το ίδιο θέμα πριν μήνες σε δεύτερο λογαριασμό PayPal. 
Μιλάς με το chat του PayPal και τους λες ότι έχεις αλλάξει αριθμό και δεν δέχεσαι πλέον sms.

Σε ρωτάει ο εκπρόσωπος να του πεις όνομα, διεύθυνση, παλιό αριθμό και μια κάρτα που ήταν συνδεδεμένη με τον λογαριασμό (4 τελευταία ψηφία) καθώς και τον καινούργιο αριθμό.

Μετά σε καλεί στον καινούργιο αριθμό άλλος μετά από ώρα για να επιβεβαιώσει τα όσα είπες στο chat. 

Ίσως το chat παρακάμπτεται με το να πάρεις απευθείας τηλέφωνο.

Βέβαια σε εμένα επειδή βιαζόμουν και δεν με είχαν καλέσει μέσα στο τρίωρο, επικοινώνησα με τον παλιό αριθμό μου και ο κάτοχος του προώθησε του sms του PayPal με τον κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...