Προς το περιεχόμενο

μορια απο στρατο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

E και;

Οι ΟΒΑ είναι 5ετείς και δεν ξέρω αν πήραν ΟΒΑ τελικά ή αν πήραν ήταν μετρημένοι στα δάχτυλα.

Άμα κάνεις μια αναζήτηση στο google θα βρεις πολλές πληροφορίες.

Αυτοί που κάνουν παρελάσεις είναι και μόνιμοι και στρατιώτες. Στα ΟΥΚ είναι μόνιμοι, δεν πάνε φαντάροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δωσε πανελληνιες, βγαλε 15,000 μορια και περνα σε μια σχολη υπαξιωματικων να τελειωνεις.

 

Πριν λιγο καιρο ηθελες να μπαρκαρεις, τωρα θες να γινεις ΕΠΟΠ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωσε πανελληνιες, βγαλε 15,000 μορια και περνα σε μια σχολη υπαξιωματικων να τελειωνεις.

 

 

Πριν λιγο καιρο ηθελες να μπαρκαρεις, τωρα θες να γινεις ΕΠΟΠ...

Που να ξέρω εγώ άμα με παρουν

E και;

Οι ΟΒΑ είναι 5ετείς και δεν ξέρω αν πήραν ΟΒΑ τελικά ή αν πήραν ήταν μετρημένοι στα δάχτυλα.

Άμα κάνεις μια αναζήτηση στο google θα βρεις πολλές πληροφορίες.

Αυτοί που κάνουν παρελάσεις είναι και μόνιμοι και στρατιώτες. Στα ΟΥΚ είναι μόνιμοι, δεν πάνε φαντάροι.

Οποίος δηλώνει περιοδευων ειδικες δυναμεις σε ποια μονάδα των στέλνουν?

Γιατί οποίοι είναι στα ουκ έχουν μπει από πανελλήνιες? Εγώ νόμιζα μην κάνουν την θητεία τους

 

http://www.army.gr/default.php?pname=sub_DED_DEA&la=1

Επεξ/σία από jason97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΟΠ και ΟΒΑ δεν ξανά παίρνουν,ο θεσμός των ΕΠΟΠ έχει ουσιαστικά καταργηθεί ,τελευταία φορά που πήρε ΕΠΟΠ ήτανε το 2009 και ο θεσμός των ΟΒΑ έχει καταργηθεί επίσημα με νόμο.

 

Ο Jason δεν έχει πάρει χαμπάρι πως πρέπει να στρώσει τον κώλο του και να διαβάσει για να μπει κάπου,χαραμίζει τον χρόνο του στο να προσπαθεί να μπει κάπου με λούφα.

 

Μην ασχολείστε με τον συγκεκριμένο παιδάκι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είχε βγει πέρυσι ? για ΟΒΑ είχανε βγάλει 25 θέσεις για άτομα που έχουν βγάλει την ΣΥΚ,για παλαιούς ναύτες δηλαδή,όταν η θητεία στο Ναυτικό ήτανε 17+ μήνες,το συγκεκριμένο σχολείο έχει διάρκεια 9-12 μήνες όσο πλέον είναι θητεία.

 

Ήτανε εξαίρεση της νομοθεσίας και άσε που δεν είσαι μόνιμος,ΟΒΑ μπορείς να κάτσεις μέχρι 9 χρόνια μετά σε διώχνουν.

 

Παιδάκι είσαι του 97 γεννηθείς,2 και παραπάνω μήνες μας ζάλιζες για το εμπορικό ναυτικό τώρα μας ζαλίζεις για όλα τα υπόλοιπα.

 

Όσοι έχουν καταφέρει και έχουν μπει στα ΟΥΚ είτε είναι από ΕΠΟΠ είτε από παραγωγικές σχολές.

 

Οι Ειδικές Δυνάμεις έχουν μονάδες σε Δράμα-Νάουσα-Ρεντίνα-Κύπρο,Χίο-Μυτιλήνη-Σάμος-Ρόδος,Κω,Αυλώνα και Βόλο ανάλογα που θα κατανεμηθεί ο κάθε στρατιώτης(ΛΟΚ-ΜΑΚ-Πεζοναύτες) και εννοείται Αλεξίπτωτα(Ασπρόπυργο και Χανιά).

 

ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων χωρίς βύσμα ξέχασε το.

 

Βασικά γιατί στα γράφω δεν ξέρω,εσύ σε λίγο θα ανακαλύψεις και την Δημοτική Αστυνομία και θα ρωτάς πως μπορείς να μπεις.

 

Περισσότερες ώρες χαλάς στο Ίντερνετ για να βρεις τρόπο να μην ιδρώσει ο κώλος σου παρά στο διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να ξέρω εγώ άμα με παρουν

Οποίος δηλώνει περιοδευων ειδικες δυναμεις σε ποια μονάδα των στέλνουν?

Γιατί οποίοι είναι στα ουκ έχουν μπει από πανελλήνιες? Εγώ νόμιζα μην κάνουν την θητεία τους

 

http://www.army.gr/default.php?pname=sub_DED_DEA&la=1

 

εκει κυμαινονται οι βασεις της ΣΜΥ (και της ΣΜΥΝ αν δν κανω λαθος). πρεπει να στρωσεις τον κωλο σου ομως, δεν ειναι ευκολη λυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είχε βγει πέρυσι ? για ΟΒΑ είχανε βγάλει 25 θέσεις για άτομα που έχουν βγάλει την ΣΥΚ,για παλαιούς ναύτες δηλαδή,όταν η θητεία στο Ναυτικό ήτανε 17+ μήνες,το συγκεκριμένο σχολείο έχει διάρκεια 9-12 μήνες όσο πλέον είναι θητεία.

 

όσοι υπηρέτησαν πριν το 2003 δηλαδή. Όταν πέρυσι οι υποψήφιοι ήταν στην καλύτερη περιπτωση 32χρ. 

βρωμάει φωτογραφική διαταξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είχε βγει πέρυσι ? για ΟΒΑ είχανε βγάλει 25 θέσεις για άτομα που έχουν βγάλει την ΣΥΚ,για παλαιούς ναύτες δηλαδή,όταν η θητεία στο Ναυτικό ήτανε 17+ μήνες,το συγκεκριμένο σχολείο έχει διάρκεια 9-12 μήνες όσο πλέον είναι θητεία.

 

Ήτανε εξαίρεση της νομοθεσίας και άσε που δεν είσαι μόνιμος,ΟΒΑ μπορείς να κάτσεις μέχρι 9 χρόνια μετά σε διώχνουν.

 

Παιδάκι είσαι του 97 γεννηθείς,2 και παραπάνω μήνες μας ζάλιζες για το εμπορικό ναυτικό τώρα μας ζαλίζεις για όλα τα υπόλοιπα.

 

Όσοι έχουν καταφέρει και έχουν μπει στα ΟΥΚ είτε είναι από ΕΠΟΠ είτε από παραγωγικές σχολές.

 

Οι Ειδικές Δυνάμεις έχουν μονάδες σε Δράμα-Νάουσα-Ρεντίνα-Κύπρο,Χίο-Μυτιλήνη-Σάμος-Ρόδος,Κω,Αυλώνα και Βόλο ανάλογα που θα κατανεμηθεί ο κάθε στρατιώτης(ΛΟΚ-ΜΑΚ-Πεζοναύτες) και εννοείται Αλεξίπτωτα(Ασπρόπυργο και Χανιά).

 

ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων χωρίς βύσμα ξέχασε το.

 

Βασικά γιατί στα γράφω δεν ξέρω,εσύ σε λίγο θα ανακαλύψεις και την Δημοτική Αστυνομία και θα ρωτάς πως μπορείς να μπεις.

 

Περισσότερες ώρες χαλάς στο Ίντερνετ για να βρεις τρόπο να μην ιδρώσει ο κώλος σου παρά στο διάβασμα.

και αν σε παρουν για δεα στις ειδικες δυναμεις για ειδικές δυνάμεις δεν το έχω και σαν ζηλω αλλά ποιο πολύ για λόγο μορίων

 

οσο να ειναι σε βοηθαει σε δουλειες το να εισαι στο στρατο και ειδικα οτι εχει σχεση με φυλαξη

 

για ποιο λογο προτιμανε απο ειδικες δυναμεις?

Επεξ/σία από jason97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και σε προκυρηξεις

Για ποιο λόγο ειδικοδυναμιτες τη παραπάνω έχουν?

Άμα ο άλλος είναι τσολιά σε ποια κατηγορία πιάνετε?

Για ειδικές δυνάμεις τη προσόντα θέλει για να αντεπεξέλθεις?

από μια αναζήτηση στο ίντερνετ λέει ότι η ουκ είναι στο πολεμικό ναυτικό

Και ότι η πεζοναύτες δεν μοριοδοτουνται είναι αλήθεια?

 

Δεν ξέρω μπορεί να σας φανεί βλακεια ακούς στα έργα ότι αυτή έχουν πάει ειδικες δυναμεις και έχουν εκπαίδευτη στα όπλα, στις απαγωγές ισχύουν εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικές Δυνάμεις - Προεδρική Φρουρά θεωρούνται επίλεκτα σώματα και η εκπαίδευση εκεί είναι πιο επίπονη και για αυτό παίρνουν μόρια.

 

Ψάξε και βρες στρατιωτικά φόρουμ και δες τι προσόντα θέλουν για να μπεις,δεν θα σου λύσουμε τις απορίες.

 

ΟΥΚ υπάρχουν και στο Στρατό Ξηράς και στο Πολεμικό Ναυτικό.

 

Οι πεζοναύτες είναι στις Ειδικές Δυνάμεις και παίρνουν μόρια όπως οι υπόλοιποι.

 

Τα έργα είναι για την τηλεθέαση,σε μια θητεία δεν θα μάθεις τέτοια πράγματα.

 

Καληνύχτα μεγάλε,εσύ κοιμάσαι όρθιος,επιμένεις να ρωτάς για μόρια,έχεις μαρμελάδα στα αυτιά και δεν καταλαβαίνεις.

 

Περαστικά.

 

Ας το κλειδώσει κάποιος το θέμα,το παιδί έχει πρόβλημα κατανόησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιασωνα σε λιγο θα μας πεις οτι θες να πας για πυροσβεστης, εχεις περασει απο ολα τα επαγγελματα που φορανε στολη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...