Προς το περιεχόμενο

Τι κάνω λάθος;; (Διάβασμα από δυαδικό αρχείο στη C)


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Elorant και Groot, παρακαλώ μην απαντάτε στις δικές μου αναρτήσεις. Σας φαίνονται ξένα, σίγουρα. Όπως και πολλά άλλα ακόμα. Δεν θα ανοίξω συζήτηση εδώ για αυτά που έγραψα. Αντίθετα όποιος έχει τη διάθεση ας τα ψάξει, και τότε θα δούμε τι είναι αυτά που γράφω και πώς τα ερμηνεύετε!

Κάτι για διάβασμα: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/3y76b69k(v=vs.80).aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτό το thread:

 

Elorant και Groot, παρακαλώ μην απαντάτε στις δικές μου αναρτήσεις. Σας φαίνονται ξένα, σίγουρα. Όπως και πολλά άλλα ακόμα.

Σε άλλο thread (και απάντηση, θαρρώ, στον defacer) :

 

Θα παρουσιάζω ότι  θέλω δεν είσαι εκείνος που θα απαγορέψει σε μέλος του φόρουμ να παρουσιάζει τις ιδέες του.

 

LOL. Μόνο LOL.

 

 

Δεν φτάνει που ό,τι έχεις πει είναι κοτσάνα, δεν φτάνει που ένα ολόκληρο section του forum στο επισημαίνει γιατί ΛΕΣ ΛΑΘΟΣ ΠΡΑΜΑΤΑ και ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΛΑΘΗ σε όσους σε ακούσουν, δεν φτάνει που ΑΝΤΙΔΡΑΣ σε όσους στο λένε λέγοντας ότι θα λες ό,τι σου καπνίσει και:

 

Θα παρουσιάζω ότι  θέλω δεν είσαι εκείνος που θα απαγορέψει σε μέλος του φόρουμ να παρουσιάζει τις ιδέες του.

 

αλλά λες και σε άλλους να μην απαντάνε σε ό,τι εκείνοι θέλουν.

 

 

Μαζί με το περιστατικό με τον φασίστα πιτσιρικά, όπου μου έστειλες pm λέγοντας ότι όντως ο μικρός έχει πρόβλημα και μετά έγραφες άλλα στο thread, θαρρώ πως όχι μόνο δεν είσαι άσχετος από το αντικείμενο αλλά ότι και βασικές ηθικές αξίες, που προσπαθεί να προάγει το διεθνές community της πληροφορικής και του προγραμματισμού, λείπουν παντελώς από εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ασχολούμαστε με αυτά που γράφεις γιατί είναι ΛΑΘΟΣ και δίνεις κακές συμβουλές σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν ότι είσαι ΑΣΧΕΤΟΣ. Σε ένα thread για php έδωσες μια συμβουλή που οδηγεί σε SQL Injection. Γιατί παρόλο που δεν ξέρεις τίποτα από php θεώρησες λογικό να πεις την αποψούλα σου, δημοκρατία έχουμε εξάλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω κακές συμβουλές σε αυτούς που δεν γνωρίζουν ότι είμαι Άσχετος; Και πώς αυτοί γνωρίζουν ότι εσύ Elorant και ο Groot είστε σχετικοί; Λύνετε απορίες; Ή έχετε βρίσει όλο το κόσμο εδώ..για λόγους "ασχετοσύνης" και τους λέτε "να διαβάσετε αυτό και το άλλο"...

Ξέρεις τι κάνετε; Με την διαφωνία - κόντρα, θα πείσετε ότι είστε γνώστες! Γνώστες που δεν μπορούν καν να εκφταστούν. Ο Groot δεν μπορεί να γράψει, συνέχεια κάνει Quote...δείχνει το Α μετά το Β και γράφει Lol..και υποτίθεται ότι εκφράστηκε! Στο σχολείο στην έκθεση θα έβαζε αποκόμματα από εφημερίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στον προγραμματισμό είθισται οι άνθρωποι να κάνουν quote πράγματα, συνήθως κώδικα, για να υπάρχει μια κοινή βάση συνεννόησης. Μόνο εσύ «εκφράζεσαι» με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνει κανείς ποτέ τι λες. Εδώ δεν είμαστε για να γράφουμε δοκίμια, κώδικα γράφουμε. Έχεις μπερδέψει τα σώβρακα με τις γραβάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ2000 καταλαβαίνω ότι ασχολείσαι χρόνια, σίγουρα με τελείως διαφορετικά δεδομένα από εμάς κυρίως λόγω εποχής, αλλά μην διαφωνείς με τους άλλους για να διαφωνήσεις. Δεν καταλαβαίνεις ότι ενώ έχεις άδικο, είναι χαζό να προσπαθείς να δείξεις το αντίθετο, γελοιοποιείς τον εαυτό σου.

Επίσης παραπληροφορείς, δεν είναι όλα για όλους. Για παράδειγμα στο πρόβλημα μου εξήγησα ότι για χ,ψ λόγο οι συναρτήσεις R/w ήταν σωστές, και έψαχνες να βρείς flaw σε αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν υποτίθεται πως είμαστε όλοι ενήλικες εδώ, οπότε δε θα έπρεπε να είναι τόσο δύσκολο να συνεννοηθούμε λίγο.

 

Μ2000 έχεις πάρει το θέμα προσωπικά, όμως άσχετα με το πως μπορεί να φαίνεται κοιτώντας από την πλευρά σου κανένας από αυτούς που σε κράζουν δεν έχει τέτοια πρόθεση ούτε βέβαια και προηγούμενα μαζί σου. Η πέτρα του σκανδάλου είναι από τη μία πλευρά συγκεκριμένη συμπεριφορά από μέρους σου την οποία σου έχουμε κατονομάσει, και από την άλλη η αντίδραση κάποιων έμπειρων μελών σ' αυτή τη συμπεριφορά.

 

Νομίζω είναι προφανές ότι για να βελτιωθεί η κατάσταση πολιτισμένα πρέπει και οι δύο πλευρές να κάνουν υποχωρήσεις.

 

Από τη μια πλευρά μια τέτοια υποχώρηση είναι να μη κράζουμε κάθε φορά που γίνεται κάτι που θεωρούμε προβληματικό (το κάνουμε ήδη αυτό σε κάποιο βαθμό, χωρίς να θέλω να πω ότι εκεί τελειώνει η συζήτηση).

 

Και από την άλλη πλευρά πρέπει και συ να δείξεις λίγη καλή θέληση: να περιορίσεις λίγο τις παρεμβάσεις σου, ή να αλλάξεις λίγο τον τρόπο με τον οποίο παρουσιάζεις τις ιδέες σου, ή κάτι άλλο, ή κάποιο συνδυασμό των προηγουμένων. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι δηλώσεις όπως "εγώ δεν πρόκειται να αλλάξω" (aka κόψτε το λαιμό σας) δεν πρόκειται να οδηγήσουν σε βελτίωση της συμπεριφοράς κανενός απέναντί σου.

 

Όλοι θα προτιμούσαμε να είμαστε χαλαρά και φιλικά εδω μέσα, αλλά αυτό δε θα το πετύχουμε αν δεν υπάρχει σεβασμός για τις ενστάσεις του γείτονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ2000

 

Δεν ξέρω και δεν με απασχολεί τι θα κάνεις με τον defacer και όποιον άλλον θες.

 

Σε ένα forum γράφεις δημόσια και έτσι κρίνεσαι. Εάν σε πειράζει να αποδεικνύονται κοτσάνες τα όσα λες, φρόντισε να μην λες κοτσάνες. Τόσο απλό.

 

Δεν κάνουμε φιλοσοφική συζήτηση. Θες δεν θες, εδώ υπάρχουν αντικειμενικά ζητήματα. Εάν δεν το καταλαβαίνεις, δικό σου πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...Θα γράφω όταν θέλω να ρίξω μια ιδέα......ΕΙ.Π.Ε. (ΕΙλικρινά Περιορισμένης Ευθύνης)...Είμαστε εντάξει;

 

Δε θα είμαστε εντάξει μέχρι να σταματήσεις τα παιδικά παιχνίδια και να αντιμετωπίσεις την κατάσταση ώριμα. Χρειαζόταν να το πω αυτό; Είσαι λες στα πενήντα, θες να σε αντιμετωπίζουμε σαν πενήντα ή σαν 15; Επιλέγεις με τη συμπεριφορά σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέλος, ο καθένας είναι ελεύθερος (στα πλαίσια που του επιτρέπουν οι mods) να επιλέγει ό,τι θέλει για τρόπο συνεννόησης. Δεν βλέπω τον λόγο να αυτο-διορίζονται μερικοί ως διαμεσολαβητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...ουδέν πρόβλημα..θα περιορίσω τις παρεμβάσεις, ή όπου τυχόν γίνονται..θα γράφω.."συγνώμη ρίχνω μια ιδέα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ....

 

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ έκθεση ιδεών ο προγραμματισμός. Κάτι ΞΕΡΕΙΣ ότι δουλεύει ή ΞΕΡΕΙΣ ότι δεν δουλεύει είτε ΞΕΡΕΙΣ ότι θα έχει το τάδε ή το δείνα αποτέλεσμα. Ιδέες, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ τι αποτέλεσμα έχουν ή τι θα προξενήσουν, είναι ΛΑΘΟΣ.

 

Πόσο μάλλον δε όταν ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ είναι λάθος και δεν μιλάμε για σχεδιαστικές επιλογές.

 

 

Δεν πρόκειται κανείς να πει "α, μία ιδέα είπε το παιδί" εάν η "ιδέα" είναι ΚΟΤΣΑΝΑ. Δεν γράφουμε ανάλυση κειμένου λογοτεχνίας. Κώδικα γράφουμε. Και, λες ότι, έχεις και φτιάξει και γλώσσα τρομάρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...