Προς το περιεχόμενο

Nέο iPad Pro 9,7 ιντσών, με την Apple να βάζει στο στόχαστρο τους χρήστες Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από αύριο θα βγάλω προσφορά όλα τα pc στο μαγαζί μου και θα βάλω από δίπλα την μεγάλη σούπερ ουαου ευκαιρία να παρουν ipad pro ειδικά το παιδί θα κάνει σχολικές εργασίες άνετα. Ημαρτον με αυτήν την εταιρεια

 

Που είναι το μαγαζί φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ενοποιηθεί ισάξια το ios με το osx όχι όπως τα παράθυρα νούμερο 10 τότε να δω πόσοι θα κόψετε το βήχα 

 

έχω "ταμπλέτα" με 10 αρια με android  marshmallow  και με ios 9

 

δυστυχώς στο μέγεθος του vivotab είναι άχρηστο 

αντίθετα το nexus μου μια χαρά χρήση γίνετε 

Τα παράθυρα έχουν πρόβλημα χρήσης σε μικρές οθόνες αν θέλετε το καταλαβαίνετε αλλιώς μπορούμε να λέμε πόσο χάλια είναι το ένα και πόσο θεός είναι το άλλο

 

ο πελάτης έχει πάντα δίκιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το πρι πρι αυτό είναι καλύτερο από sabdy bridge η fx?ακόμα και πιο πίσω δηλαδή ,ο μεσος χρήστης για fb μουσικές κλπ κάνει τη δουλειά του και πιο φτηνά νομίζω εδώ ο σχετικα απαιτητικός τη κάνει σχετικά με μηχάνημα 5ετιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε κανείς οτι απευθύνεται στον μέσο χρηστη; Ή ότι βγαίνει με γνώμονα τον βασικό μισθό στην Ελλαδα;

 

Δε κάνετε μια βόλτα έξω απο τον μικροκοσμο σας ορισμενοι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

space grey ?

 

Η χρηση που κανω εγω στο ipad ειναι καθημερινη ,με εχει βολεψει αφανταστα η ευκολια και η φορητοτητα του .Σε σημειο που εντος σπιτιου και οχι μονο (σουκου,διακοπες ,παραλια) δεν ασχολουμαι καν με το κινητο .Πλεον μετα απο χρονια χρησης ipads το θεωρω απαραιτητο gadget απλα δεν γινεται να μην εχω και να στραβωνομαι στις 5 ιντσες .

Το μικρο ipad pro ειναι η ανανεωση που περιμενα , πιο ισχυρο και βελτιωμενο σε ολους τους τομεις εχοντας ταυτοχρονα την ιδια φορητοτητα κατι που ηταν για την δικη μου χρηση το βασικο μειονεκτημα στο μεγαλο ipad pro.

Eιναι ξερη αγορα day one .

Οι υπολοιποι που δεν εχετε καν tablet η' εχετε καμμια κινεζικη κωμωδια και απλα κραζετε ειναι ευκαιρια να αποκτησετε ενα σοβαρο προιον οπως το δικο μου air 2 (θα το δωσω σε καλη τιμη :P) και να εχετε και εσεις επιτελους μια σωστη εμπειρια χρησης χωρις τους ελεινους συμβιβασμους που κανετε ...

Έχεις καταλάβει ότι δεν θα βγει iPad Air 3, ότι το μικρό Pro είναι στην ουσία το iPad και ότι η Apple ανέβασε κατα 100$ την αρχική τιμή του τρέχοντος μοντέλου ενώ ήταν σταθερή από το αρχικό iPad μέχρι χθες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γελοιο της υποθεσης παντως ειναι πως οσοι υποστηριζουν τις κινησεις αυτες το επιχειρημα καταληγει να ειναι παντα και μονο το "θα πουλησει τρελα"...λες και ειστε μετοχοι και θα παρετε μεριδιο απο τα κερδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καταλάβει ότι δεν θα βγει iPad Air 3, ότι το μικρό Pro είναι στην ουσία το iPad και ότι η Apple ανέβασε κατα 100$ την αρχική τιμή του τρέχοντος μοντέλου ενώ ήταν σταθερή από το αρχικό iPad μέχρι χθες;

Ναι, η αναβαθμιση σε ολους τους τομεις αξιζει την χρηματικη διαφορα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα υπήρχε αναβάθμιση αλλά η τιμή ήταν σταθερή...

Αν δεν κανω λαθος τα ipad εβγαιναν και σε εκδοση με 16 gb ,πλεον βγαινει μονο   απο 32 gb  και πανω .Αυτο εξηγει ενα μεγαλο μερος της αυξησης της τιμης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το εξηγεί. Εξάλλου ήταν πάγιο αίτημα τα τελευταία χρόνια η κατάργηση των 16GB και η αντικατάσταση του από 32. Επίσης καταργώντας την έκδοση των 64GB θα σπρώξει κόσμο (που τα έχει) στα 128GB. Αυξάνει γενικότερα η τιμή του iPad. Μένει να δούμε τι θα σημαίνει αυτό για τις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος τα ipad εβγαιναν και σε εκδοση με 16 gb ,πλεον βγαινει μονο   απο 32 gb  και πανω .Αυτο εξηγει ενα μεγαλο μερος της αυξησης της τιμης .

Σωστος εισαι οτι τα ipad εβγαιναν παντα με χαμηλοτερη εκδοση 16gb στα $500.

 

Αλλα αυτο δεν εξηγει καθολου την αυξηση τιμης.

Ειναι σαν να λες οτι επειδη πχ το ipad 2 ειχε διπυρηνο επεξεργαστη αντι για μονοπυρηνο, θα μπορουσε να ειχε μεγαλυτερη τιμη.

Υστερα βγηκε το ipad 3 με μεγαλυτερη αναλυση, οποτε θα μπορουσε να ειχε μεγαλυτερη τιμη απο του ipad 2(που θα ειχε μεγαλυτερη τιμη απο το ipad 1).. Κ.ο.κ...

 

Τεχνολογικη εξελιξη λεγεται, αλλωστε τα 32gb του ipad pro 9.7" κοστιζουν εν ετει 2016 στην εταιρια λιγοτερο απο οτι τα 16GB του ipad 1 εν ετει 2010.

 

Eνδεικτικα η apple πουλαει στην Αμερικη το τελευταιο iphone 6s 64GB σε τιμη $100 χαμηλοτερη απο οτι πουλαγε το iphone 5s 64gb λογω τεχνολογικης εξελιξης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχετε γραψει μια αραδα να με πεισετε για το αντιθετο οποτε το μάρκετινγκ εκανε πάλι την δουλειά του

Γιατί θα πρέπει να πεισουμε ιδίως εσένα; Υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος για τον οποίο αισθάνεσαι τόσο σπουδαίος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι για εργοτάξιο, να μπορείς να διαβάζεις σχέδια και να κάνεις βασικές τροποποιήσεις. Θες τέλεια μπαταρία και σούπερ φωτεινή οθόνη που το ipad τα έχει.

 

Εγώ είμαι μηχανικός υλικών και χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα για επεξεργασία εικόνων από ατομικό μικροσκόπιο. Κάνω την δουλειά μου με ένα vero των 200 ευρώ και Windows. Πως θα με ωφελήσει το ipad? Εκτός αν μηχανικοί, είναι μόνο οι αρχιτέκτονες που απλά στο tablet αλλάζουν ένα σχέδιο. Γιατί όσοι ασχολούνται με εργοτάξια (άλλου είδους μηχανικοί) δεν νοείται να κουβαλάνε ipad μαζί τους παρά μόνο για να δείξουν κάτι, και σίγουρα όχι για να δουλεύουν πάνω σε αυτό. Κοινώς, είναι μόνο για φιγούρα και όχι κάτι που μπορείς έυκολα και γρήγορα να παράξεις έργο, αφού τα ίδια τα προγράμματα δεν τρέχουν σε iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...