Προς το περιεχόμενο

Nέο iPad Pro 9,7 ιντσών, με την Apple να βάζει στο στόχαστρο τους χρήστες Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διαφορά στο κόστος της μνήμης από τα 16 στα 64GB στα τελευταία iphone είναι 20$ οπότε δικαιολογείτε πλήρως από τα 16 στα 32GB να μας βάλει 100$ πάνω για το ipad pro 9.7 η Apple!  :huh: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είμαι μηχανικός υλικών και χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα για επεξεργασία εικόνων από ατομικό μικροσκόπιο. Κάνω την δουλειά μου με ένα vero των 200 ευρώ και Windows. Πως θα με ωφελήσει το ipad? Εκτός αν μηχανικοί, είναι μόνο οι αρχιτέκτονες που απλά στο tablet αλλάζουν ένα σχέδιο. Γιατί όσοι ασχολούνται με εργοτάξια (άλλου είδους μηχανικοί) δεν νοείται να κουβαλάνε ipad μαζί τους παρά μόνο για να δείξουν κάτι, και σίγουρα όχι για να δουλεύουν πάνω σε αυτό. Κοινώς, είναι μόνο για φιγούρα και όχι κάτι που μπορείς έυκολα και γρήγορα να παράξεις έργο, αφού τα ίδια τα προγράμματα δεν τρέχουν σε iOS.

Ναι σωστά ότι πεις...

http://www.apple.com/business/skf/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά ότι πεις...

http://www.apple.com/business/skf/

 

Gwyddion 2.2.6 ή full AutoCAD θα μπορούσες να μου τα βρείς εκτός της σελίδας του χορηγού σου? Βασικά είμαι όλος αυτιά. Επίσης, θα ήθελα να μου σχεδιάζεις έναν αρθρωτο βραχίονα για deep Coating με το Solidus, ή μήπως να σου ζήτήσω κάτι πιο εύκολο? Μεταφορά, από AFM εικόνων με stick αφού στα περισσότερα κορυφαία μηχανήματα πάνω από Windows 7, το λογισμικό τους δεν δουλεύει. Αναρωτιέμαι ώρες ώρες πόση σχέση έχετε με τεχνολογία ή ο επαγγελματίας νομίζετε ότι είναι απλά κάποιος που πληρώνει ΤΕΒΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gwyddion 2.2.6 ή full AutoCAD θα μπορούσες να μου τα βρείς εκτός της σελίδας του χορηγού σου? Βασικά είμαι όλος αυτιά. Επίσης, θα ήθελα να μου σχεδιάζεις έναν αρθρωτο βραχίονα για deep Coating με το Solidus, ή μήπως να σου ζήτήσω κάτι πιο εύκολο?

Δεν τα κάνει ακόμα αυτά. Αλλα δεν σημαίνει ότι δεν θα τα κάνει στο μέλλον....

 

ΥΓ. Χορηγός μου? Φίλε όπως πολυ σωστά είπες δεν κολλάω ένσημα στην SKF....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα κάνει ακόμα αυτά. Αλλα δεν σημαίνει ότι δεν θα τα κάνει στο μέλλον....

 

Δεν πρόκειται να τα κάνει στο μέλλον. Γιατί δεν γίνεται τόσες πολύπλοκες λειτουργίες να τις βάλεις μέσα σε μια mobile πλατφόρμα. To iPad είναι μια συσκευή για κατανάλωση περιεχομένου και περιστασιακή χρησιμοποίηση του για την επίδειξη έργου. Στο πολύ ακριβό όμως. Από εκεί και πέρα, για να στο υποστηρίξω αν γίνεται ή όχι, δοκίμασε να κάνεις ανάλυση/χαρακτηρισμό υλικού (τομέας υψηλής τεχνολογίας) από XRD/XRR (απλό σήμα) και θα δείς γιατί ποτέ δεν θα γίνει. Εκεί είναι το μεγάλο πλεονέκτημα των Windows tablet, και δεν μπορεί να το χτυπήσει η Apple, τουλάχιστον για την επόμενη δεκαετία. Για android δεν συζητάμε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να τα κάνει στο μέλλον. Γιατί δεν γίνεται τόσες πολύπλοκες λειτουργίες να τις βάλεις μέσα σε μια mobile πλατφόρμα. To iPad είναι μια συσκευή για κατανάλωση περιεχομένου και περιστασιακή χρησιμοποίηση του για την επίδειξη έργου. Στο πολύ ακριβό όμως. Από εκεί και πέρα, για να στο υποστηρίξω αν γίνεται ή όχι, δοκίμασε να κάνεις ανάλυση/χαρακτηρισμό υλικού (τομέας υψηλής τεχνολογίας) από XRD/XRR (απλό σήμα) και θα δείς γιατί ποτέ δεν θα γίνει. Εκεί είναι το μεγάλο πλεονέκτημα των Windows tablet, και δεν μπορεί να το χτυπήσει η Apple, τουλάχιστον για την επόμενη δεκαετία. Για android δεν συζητάμε καν.

Εντάξει για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις. Ευχαριστούμε που μας άνοιξες τα μάτια. Είσαι πολλά χρόνια μπροστά ....

Μην διαβάζετε τόσο πολυ , αισθανόμαστε ερασιτέχνες μπροστα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να μπώ στην ουσία , ο Αgmourk  παρουσίασε επιχειρήματα, και ο atheatos κατηγοριες ..... Καλό είναι να έχουμε αντιπαράθεση εδώ μέσα με επιχειρήματα...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι μηχανικός σε πλοια και κάθε μέρα χρησιμοποιώ τα office

Exel κλπ (παραγγελίες,θερμοκρασίες,μετρήσεις δεξαμενών ) και επειδή έχω surface pro 2 δεν με βολεύει να κανω εκει τις εργασίες και ειναι και 10.1 ινσες προτιμώ να πηγαίνω στο pc που εχει μεγάλη οθόνη!!! Αλλα και παλι τα windows σε αυτα τα θέματα ειναι μπροστά για αυτο και τα χρησιμοποιούν όλοι. Τωρα όσο αναφορά τα πλεονεκτήματα του surface για μένα ειναι τα windows τα 10 ,εχει πισω βάση που την ρυθμίζεις ανάλογα τι κλίση θέλεις να εχει ,το πληκτρολόγιο ειναι μεγάλο σε βολεύει αλλα ως εκει τωρα να το πάρεις να δουλέψεις πολλες ώρες δεν ειναι προτιμάς μια μεγάλη οθονη

Sent from my RM-1118_15207

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... Γιατί όσοι ασχολούνται με εργοτάξια (άλλου είδους μηχανικοί) δεν νοείται να κουβαλάνε ipad μαζί τους παρά μόνο για να δείξουν κάτι, και σίγουρα όχι για να δουλεύουν πάνω σε αυτό. Κοινώς, είναι μόνο για φιγούρα και όχι κάτι που μπορείς έυκολα και γρήγορα να παράξεις έργο, αφού τα ίδια τα προγράμματα δεν τρέχουν σε iOS.

Χωρίς να μπώ στην ουσία , ο Αgmourk παρουσίασε επιχειρήματα, και ο atheatos κατηγοριες ..... Καλό είναι να έχουμε αντιπαράθεση εδώ μέσα με επιχειρήματα......

 

Σωστά...

Απάντησα στο παραπάνω " επιχείρημα " με κατηγορία....

Καλα ότι πείτε....

ΥΓ. Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω με αυτόν που επικαλέστηκε τον Θεό, με το τι διαβάζουμε , εδώ πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι μηχανικός σε πλοια και κάθε μέρα χρησιμοποιώ τα office

Exel κλπ (παραγγελίες,θερμοκρασίες,μετρήσεις δεξαμενών ) και επειδή έχω surface pro 2 δεν με βολεύει να κανω εκει τις εργασίες και ειναι και 10.1 ινσες προτιμώ να πηγαίνω στο pc που εχει μεγάλη οθόνη!!! Αλλα και παλι τα windows σε αυτα τα θέματα ειναι μπροστά για αυτο και τα χρησιμοποιούν όλοι. Τωρα όσο αναφορά τα πλεονεκτήματα του surface για μένα ειναι τα windows τα 10 ,εχει πισω βάση που την ρυθμίζεις ανάλογα τι κλίση θέλεις να εχει ,το πληκτρολόγιο ειναι μεγάλο σε βολεύει αλλα ως εκει τωρα να το πάρεις να δουλέψεις πολλες ώρες δεν ειναι προτιμάς μια μεγάλη οθονη

Sent from my RM-1118_15207

Αυτό θα βοηθήσει ακόμη περισσότερο τα win10 να πάνε μίλια μπροστά σε σχέση με τα mobile OS

http://news.softpedia.com/news/microsoft-confirms-file-explorer-overhaul-could-arrive-in-windows-10-redstone-501964.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικά τα true-tone και το καλιμπράρισμα της οθόνης. Σε επιδόσεις και δυνατότητες είναι τόσο μπροστά που μόνο με λεπτομέρειες μπορούν να ασχοληθούν που όμως σε ξεκουράζουν για να είσαι παραγωγικός.

 

Έπιασα το Air 2 και έπαθα πλάκα με το πόσα προγράμματα είχε ανοιχτά. Στην πράξη δεν έκλεινε τίποτα. Η επεξεργαστική ισχύ στον θεό για το 99% των χρηστών.

 

Όλοι αυτοί οι προγραμματιστές και οι επαγγελματίες με desktop που είναι κρυμμένοι και δεν τους βλέπω; Εδώ διαβάζουμε πως το 99% του desktop ασχολείται με rendering, με προγραμματισμό και είναι επιστήμονες.

(στην καρακοσμάρα τους όλοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο το οτι εξέχει η κάμερα(δεν ειναι οτι καλύτερο) , ειναι σωστό το βήμα να το βγάλουν σε μικρότερες ίντσες γιατί το προηγούμενο pro δεν νομίζω να είχε τον ίδιο αντίκτυπο σε πωλήσεις με τα προηγούμενα μοντέλα τους των 9,7.

Θα μπορούσε κάποιος να αγοράσει ενα λαπτοπ έστω και 14" καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...