Προς το περιεχόμενο

tv box Mini M8S (2GB ram, 905) edit:35-37$ Gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για όσους ενδιαφέρονται, το passthrough κάνει σπασίματα στον ήχο.. με λίγο ψάξιμο σε ξένα forum είδα να το αναφέρουν κι εκεί σε αντίστοιχες amlogic s905 συσκευές .. κάπου διάβασα ότι θα πρέπει να βγει kodi με καλύτερη υποστήριξη για το 905.. δε ξέρω αν άλλο app με passthrough για DD και DTS έχει καλύτερο αποτέλεσμα :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα.

Πραγματκά άριστο για τα λεφτά του.

Καλή κατασκευή εκτός από το χειριστήριο. Έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιώ γιατί έχω air mouse που βολεύει απίστευτα.

KOdi, you tube, όλα μια χαρά

 

Μοναδικά θεματάκια:

1)  Έκανα 3 αναβαθμίσεις που έδειχνε και έχασε το playstore. Δεν είχα παρόμοια εμπειρία. Το έβαλα σαν apk αλλά κάτι δεν μου άρεσε και έκανα factory reset. Κράτησε τις αναβαθμίσεις και όσες εφαρμογές είχε out of the box

 

2) Το miracast έχει θεματάκι. Ενώ βλέπω οθόνη κινητού κολλάει και αποσυνδέεται συνέχεια. Μπορεί να φταίει το κινητό

 

Overall για τα λεφτά του άπαιχτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το playstore τελικα εβγαλες ακρη?για ταινιες-σειρες απο kodi 720-1080 παιζουν κανονικα χωρις σπασιματα?

Με το factory reset επανήλθε και το playstore

 

Οι ταινίες ,όσο δοκίμασα 720 και 1080 μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιά εφαρμογή λες για restart κλπ, γιατί θα την χρειαστούμε?

Αυτό του έβαλα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brapeba.shutdown&hl=en

με το playstore τελικα εβγαλες ακρη?για ταινιες-σειρες απο kodi 720-1080 παιζουν κανονικα χωρις σπασιματα?

Τα γράφω παραπάνω, όλα τα παίζει μια χαρά χωρίς σπασίματα.... μη λέμε τα ίδια και τα ίδια

 

Ήρθε και σε μένα.

Πραγματκά άριστο για τα λεφτά του.

Καλή κατασκευή εκτός από το χειριστήριο. Έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιώ γιατί έχω air mouse που βολεύει απίστευτα.

KOdi, you tube, όλα μια χαρά

 

Μοναδικά θεματάκια:

1)  Έκανα 3 αναβαθμίσεις που έδειχνε και έχασε το playstore. Δεν είχα παρόμοια εμπειρία. Το έβαλα σαν apk αλλά κάτι δεν μου άρεσε και έκανα factory reset. Κράτησε τις αναβαθμίσεις και όσες εφαρμογές είχε out of the box

 

2) Το miracast έχει θεματάκι. Ενώ βλέπω οθόνη κινητού κολλάει και αποσυνδέεται συνέχεια. Μπορεί να φταίει το κινητό

 

Overall για τα λεφτά του άπαιχτο!

Σε μένα μετά τις αναβαθμίσεις δεν το έχασε το Playstore  :unsure:

για όσους ενδιαφέρονται, το passthrough κάνει σπασίματα στον ήχο.. με λίγο ψάξιμο σε ξένα forum είδα να το αναφέρουν κι εκεί σε αντίστοιχες amlogic s905 συσκευές .. κάπου διάβασα ότι θα πρέπει να βγει kodi με καλύτερη υποστήριξη για το 905.. δε ξέρω αν άλλο app με passthrough για DD και DTS έχει καλύτερο αποτέλεσμα :unsure:

 

Εγώ έχω ακούσει για delay του ήχου και όχι σπασίματα... το delay διορθώνεται έστω και προσωρινά μεσω του Kodi, ελπίζουμε στην επόμενη έκδοση να στρώσει και αυτό το θέμα....

Νομίζω ότι με openelec στρώνει το πρόβλημα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό του έβαλα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brapeba.shutdown&hl=en

 

Τα γράφω παραπάνω, όλα τα παίζει μια χαρά χωρίς σπασίματα.... μη λέμε τα ίδια και τα ίδια

 

Σε μένα μετά τις αναβαθμίσεις δεν το έχασε το Playstore :unsure:

 

 

Εγώ έχω ακούσει για delay του ήχου και όχι σπασίματα... το delay διορθώνεται έστω και προσωρινά μεσω του Kodi, ελπίζουμε στην επόμενη έκδοση να στρώσει και αυτό το θέμα....

Νομίζω ότι με openelec στρώνει το πρόβλημα ...

δλδ προκειται για vfm η οχι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρητορικη ερωτηση. το kodi που εχει μεσα ειναι "πειραγμενο"? 

 

Μου γεννηθηκε η απορια διαβαζοντας αυτο.

 

https://kodi.tv/the-piracy-box-sellers-and-youtube-promoters-are-killing-kodi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εχει καθυστερηση-delay στον ηχο η δουλευει κανονικα|?

Αυτό που έγραψα αφορά μόνο με ρύθμιση για passthrough. Σε downmix σε 2ch δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έγραψα αφορά μόνο με ρύθμιση για passthrough. Σε downmix σε 2ch δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα

δηλαδη αν δεν πειραξεις τιποτα παιζει δηλαδη απο τα ηχεια της τv δεν θελει ρυθμιση σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρητορικη ερωτηση. το kodi που εχει μεσα ειναι "πειραγμενο"? 

 

Μου γεννηθηκε η απορια διαβαζοντας αυτο.

 

https://kodi.tv/the-piracy-box-sellers-and-youtube-promoters-are-killing-kodi/

Έχει εγκατεστημενη 16 beta, εγώ την έβγαλα και πέρασα απο το Playstore την stable

 

δηλαδη αν δεν πειραξεις τιποτα παιζει δηλαδη απο τα ηχεια της τv δεν θελει ρυθμιση σωστα?

Ναι κανένα πρόβλημα με το τρόπο που αναφέρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...