Προς το περιεχόμενο

tv box Mini M8S (2GB ram, 905) edit:35-37$ Gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τύπος στο ριβιού δείχνει ότι Δεν παίζει αρκετά καλά τα βίντεο που είναι πάνω από 720. 4κ, με τίποτα. Και εσκεμμένα έχουν μπλοκάρει το μηχάνημα να μην μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές. Μια ακόμη λεπτομέρεια είναι ότι όταν πας να γράψεις ko όπως kodi στο playstore, σε πετάει έξω. Το ίδιο όταν γράψεις benchmark ή root ή cpu. Κάτι βρωμάει σίγουρα

Ο τυπος αυτος ειναι απο τους ποιο εγκυρους reviewer εχει δοκιμασει αρκετα tv box και αυτο ειχε τα περισσοτερα προβληματα ,που εντοπιζονται στα εξης :

Εχει προεγκατεστημενο kodi που δεν επιδεχετε αναβαθμησης ,αν το απεγκαταστησης δεν μπορεις να το εγκαταστησης ξανα ουτε μεσω apk ουτε μεσω play store.

Δεν λειτουργει το play store αφου κρασαρει καθε φορα που βαζεις δευτερο γραμμα στην αναζητηση και δεν κανει καμια εγκατασταση εφαρμογής ουτε μεσω apk

Στo youtube δεν ρυθμιζετε η ποιοτητα βιντεο

Δεν εχει ομαλη αναπαραγωγη σε mkv 1080p και 4k .

Αυτο το tv box δεν εκανε πατατα αλλα κοτρωνα απο αποψη software_firmware

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 367
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μενα κάτι δεν μου κάθεται καλά... στο 5.27 λεπτό γράφει Στο Device name & στο Model: AOSP on p201  :-(

Λες να ειναι καποια μαιμουδιτσα tv box και τι σκωτωνουνε οσο οσο ξεροντας οτι ειναι προβληματικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργει το play store αφου κρασαρει καθε φορα που βαζεις δευτερο γραμμα στην αναζητηση

Αυτό μου έκανε και το Mini M8S μέχρι που έκανε καποιο update  (από μόνο του) στο play store και απο τοτε δουλεύει άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω σήμερα. Θα ελέγξω αν ισχύουν τα παραπάνω το απόγευμα και θα επιβεβαιώσω. 


Από την ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest έχει ψωνίσει κανείς? πόσο καιρό κάνει να έρθει?

 

4-5 μερες. Χρονικά είναι περίπου σα να παραγγέλνεις από την Κινέζικη αποθήκη με κούριερ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μιας και δεν απαντησε κανεις με το addon exodus οταν ψαχνεις χειροκινητα για υποτιτλους αργει πολυ...μαλλον θεμα του addon γιατι με velocity δεν εχω τετοιο θεμα το εχει δοκιμασει αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω σήμερα. Θα ελέγξω αν ισχύουν τα παραπάνω το απόγευμα και θα επιβεβαιώσω. 

 

4-5 μερες. Χρονικά είναι περίπου σα να παραγγέλνεις από την Κινέζικη αποθήκη με κούριερ..

Μήπως έχεις ιδέα γιατί ενώ λέει ότι το Flat Rate Shipping είναι free όταν παω να το αγοράσω μου χρεώνει $7.38? Πάντα επιλέγοντας Flat Rate Shipping 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις ιδέα γιατί ενώ λέει ότι το Flat Rate Shipping είναι free όταν παω να το αγοράσω μου χρεώνει $7.38? Πάντα επιλέγοντας Flat Rate Shipping 

 

Δεν ξέρω αλλά θυμάμαι ότι όταν παρήγγειλα από EU warehouse, μου έκαναν όντως μια χρέωση 3-4 ευρώ για τα μεταφορικά. (ενώ έγραφε free shipping στη σελίδα)

Από το να ρισκάρω με τελώνια το προτιμώ πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και γω σήμερα. Θα ελέγξω αν ισχύουν τα παραπάνω το απόγευμα και θα επιβεβαιώσω. 

 

4-5 μερες. Χρονικά είναι περίπου σα να παραγγέλνεις από την Κινέζικη αποθήκη με κούριερ..

Αγαπητε bubu, αν τσεκαρεις τελικα το tv box γραψε εδω αποτελεσματ,γιατι το εχω παραγγειλει και εγω και ..τρωγομαι.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπος αυτος ειναι απο τους ποιο εγκυρους reviewer εχει δοκιμασει αρκετα tv box και αυτο ειχε τα περισσοτερα προβληματα ,που εντοπιζονται στα εξης :

Εχει προεγκατεστημενο kodi που δεν επιδεχετε αναβαθμησης ,αν το απεγκαταστησης δεν μπορεις να το εγκαταστησης ξανα ουτε μεσω apk ουτε μεσω play store.

Δεν λειτουργει το play store αφου κρασαρει καθε φορα που βαζεις δευτερο γραμμα στην αναζητηση και δεν κανει καμια εγκατασταση εφαρμογής ουτε μεσω apk

Στo youtube δεν ρυθμιζετε η ποιοτητα βιντεο

Δεν εχει ομαλη αναπαραγωγη σε mkv 1080p και 4k .

Αυτο το tv box δεν εκανε πατατα αλλα κοτρωνα απο αποψη software_firmware

 

Το άναψα και τα πράγματα έχουν ακριβώς όπως τα περιγράφει ο φίλος παραπάνω και χειρότερα.

 

Αν αλλάξεις τα restrictions δεν σε πετάει από το app store, όμως βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει την εφαρμογή.

Αυτό ισχύει για speedtest και bench marking αλλά από ότι διαπίστωσα συμβαίνει και με όλους του browsers. Δεν μπόρεσα να κάνω ούτε update το chrome που έχει ήδη εγκατεστημένο. 

 

Επίσης οι περισσότερες εφαρμογές δεν εμφανίζονται καν στο απ στόρ με αναζήτηση.

 

Με τρέλανε να μου πετάει συνεχόμενα το μήνυμα "Unfortunately, Cellular Data has stopped". Κατάφερα με χίλια ζόρια να κάνω reset την συσκευή αλλά και πάλι το πετάει που και που.

 

Μεγάλη προσοχή: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ MXQpro+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει αυτό με στικάκι Wifi ?

Αν ναι, με κάποια με συγκεκριμένο chipset ?

εχεις θεμα με το σημα; εγω σε ενα mk808 πηρα ενα ezcast lanbox αφου ειδα και αποειδα με το σημα του wifi και αναμεταδιδω μεσω αυτου το σημα στο στικακι.τα χω βαλει και μαζι σε μια βαση για νετμπουκ, μαζι με σκληρο δισκο μεσω otg, μονο τις πλακετες δηλαδη και δουλευει κομπλε. τη λυση με το στικακι την προσπαθησα αλλα δεν εβγαλα ακρη και δεν ασχοληθηκα περαιτερω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις θεμα με το σημα; εγω σε ενα mk808 πηρα ενα ezcast lanbox αφου ειδα και αποειδα με το σημα του wifi και αναμεταδιδω μεσω αυτου το σημα στο στικακι.τα χω βαλει και μαζι σε μια βαση για νετμπουκ, μαζι με σκληρο δισκο μεσω otg, μονο τις πλακετες δηλαδη και δουλευει κομπλε. τη λυση με το στικακι την προσπαθησα αλλα δεν εβγαλα ακρη και δεν ασχοληθηκα περαιτερω. 

 

Η αλήθεια είναι οτι νόμζα ότι δεν έχει καθόλου wifi  :-)

Πάντως τώρα που το δοκίμασα με το 2.4ghz είχε κάποια θεματάκια.

 

Θα παίξω λίγο με τις ρυθμίσεις του router να δώ.

 

Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...