Προς το περιεχόμενο

Δεν αναγνωρίζεται το HDMI σήμα από την οθόνη


NikosM79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε για δοκιμασε γιατι με dvi θα εισαι κομπλε ... εκτος αν χρειαζεσαι τον ηχο της οθονης και γιαυτο θες hdmi..

Μα και τωρα προσωρινα με d-sub δουλευω..τον χρειαζομαι τον ηχο ομως γιατι ειναι πολυ καλυτερος απο της on-board καρτας ηχου της mb και βολευει με το headset .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα!! Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...Μηπως βρεθηκε καμια λυση 3 χρονια μετα ? :D Συνδεω με HDMI μια LG 49αρα που εχω την βλεπει ο υπολογιστης,αναγνωριζει και η τηλεοραση την συνδεση με τον υπολογιστη αλλα εικονα και ηχο γιοκ..NO SIGNAL μου λεει. Εχει 3 HDMI και δεν δουλευει σε κανενα.Εχω 4καλωδια HDMI και τιποτα. Σε μια αλλη LG 15αρα που εχω ολα μξα χαρα.Με το που βαζω το καλωδιο ολα κομπλε.Στην 49αρα δεν ξερω γιατι και δεν εχει και καποια special ρυθμιση και οτι ρυθμιση εχει τις εχω δοκιμασει ολες.Δεν ξερω τι γινεται... Ουτε με το windows+p κανει κατι διαφορετικο ουτε με το fn+f5.Μια βοηθεια..Ευχαριστω!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 31/3/2016 στις 12:20 ΠΜ, Ghost007 είπε

τωρα θα σου πω και εγω κατι εντελως κουλο που διαβασα...

αλλα επειδη το ειδα σε 2-3 διαφορετικα φορουμ θα στο προτινω και ας ειναι και μουφα τουλαχιστον δεν ειναι κατι δυσκολο....

και αμα θες το δοκιμαζεις ....βγαλε της ραμ και ξαναβαλτες...

φιλε Ghost007 ένα μεγάλο ευχαριστώ για την προ 6ετιας συμβουλή σου... σε καινούριο pc είχα το ίδιο πρόβλημα και κάνοντας αναζήτηση στο φόρουμ θυμήθηκα οτι πρόσφατα άλλαξα την μνήμη ram, δεν την τοποθέτησα σωστά και μετά χάθηκε το σήμα στην οθόνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...