Προς το περιεχόμενο

Περισσότερες από 325 χιλιάδες οι κρατήσεις για το Tesla Model 3


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω γιατι να θέλω να ακουω φασαρία απο εναν πρωτογονο κινητηρα εσωτερικης καυσης, οταν μπορω να έχω εκρηκτικες επιδόσεις σε απολυτη ησυχία ακουγοντας ιδανικά τον Vivaldi η τον Γονίδη ή τους συνεπιβάτες μου.

 

Φαν των υπουλων αμαξιων που δεν "φαινονται" αλλα κάνουνε...

τι εννοείς γιατί? να νιώσεις την δύναμη και όταν το ακούνε όλοι έξω να κα...ν πόσο δυνατό αμάξι έχεις

 

το θέμα δεν είναι να έχεις άλλα να νομίζουν τι έχεις

ειδικά αν δεις κάτι μάτια γεμάτα ζήλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να νιώσεις την δύναμη

 

Την νιώθεις άμα βάλεις μία Tesla P σε Ludicrous Mode και κάνει τα 100 σε λιγότερο απο 3 δευτερόλεπτα, και αυτό χωρίς να πρέπει να βγάλεις όλα χωρίς να πρέπει να βγάλεις όλα τα καθίσματα, mp3, aircondition κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την νιώθεις άμα βάλεις μία Tesla P σε Ludicrous Mode και κάνει τα 100 σε λιγότερο απο 3 δευτερόλεπτα, και αυτό χωρίς να πρέπει να βγάλεις όλα χωρίς να πρέπει να βγάλεις όλα τα καθίσματα, mp3, aircondition κτλπ.

 

H tesla p που λες κοστίζει ακριβότερα από κάποιες βελτιώσεις σε ένα αναλώσιμο fiat punto, Peugeot rallye κτλ κτλ.  Πολύ ακριβότερα. Δηλαδή αν κάποιος θέλει σώνει και καλά να νιώσει τέτοιου είδους συγκίνηση, ένα πειραγμένο καγκουροόχημα αυτού του τύπου είναι πολύ πιο προσιτό. Από την άλλη πλευρά, αν φτάσεις να δώσεις έξι ψηφία για αυτόκίνητο, μάλλον θα το λυπάσαι ακόμα και να σκονιστεί, πόσο μάλλον να το ζορίσεις λίγο. Εκτός αν είσαι πολύ λεφτάς οπότε δεν θα σε νοιάζει, αλλά δε νομίζω ότι συζητάμε για ισχνές μειοψηφίες αλλά γενικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατι να θέλω να ακουω φασαρία απο εναν πρωτογονο κινητηρα εσωτερικης καυσης, οταν μπορω να έχω εκρηκτικες επιδόσεις σε απολυτη ησυχία ακουγοντας ιδανικά τον Vivaldi η τον Γονίδη ή τους συνεπιβάτες μου.

 

Φαν των υπουλων αμαξιων που δεν "φαινονται" αλλα κάνουνε...

 

Ότι δηλαδή ο ηλεκτροκινητήρας ή οι μπαταρίες είναι εφευρέσεις του 21ου αιώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς γιατί? να νιώσεις την δύναμη και όταν το ακούνε όλοι έξω να κα...ν πόσο δυνατό αμάξι έχεις

 

το θέμα δεν είναι να έχεις άλλα να νομίζουν τι έχεις

ειδικά αν δεις κάτι μάτια γεμάτα ζήλια

Ισως να παραμεγαλωσα, αλλα...Τι καγκουρια ειναι αυτη που περιεγραψες ;;; :P Εχω να νιωσω την αναγκη για τετοια επιδειξη απο τοτε που εκανα ποδηλατο "χωρις χερια" στο τιμονι... Δημοτικο θα ηταν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν δεν ακούς την εξάτμιση ελευθέρας αν δεν ακούς τον κόφτη να βαράει αν δεν ακοής την σκαστρα να σκάει και τουρμπίνα να ουρλιάζει απλά δεν το γουστάρεις τπτ λιγότερο τπτ περισσότερο

 

 

 

Ναι, είναι οι μάγκες που περνάνε κάθε μέρα κάτω από το σπίτι μου και ξυπνάνε το μωρό και η μόνιμη "ευχή" μου προς αυτούς είναι: "στην επόμενη στροφή να πεθάνεις ρε π0yστη".

 

Χίλιες φορές αθόρυβα, ηλεκτρικά και αυτόνομα/αυτόματα αυτοκίνητα. Οι κάγκουρες σε πίστες και μόνο. Δεν είναι πολύ μακρυά, έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"μικρος ο αριθμος παραγγελιων" θα πουν οι αλλες παραδοσιακες αυτοκινητοβιομηχανιες. οι οποιες εκτος των αλλων λογικα θα χρηματοδοτουν? τις φωνες εκεινες που λενε οτι η κατασκευη των μπαταριων αυτων των αυτοκινητων μολυνουν τοσο το περιβαλλον οσο τα αμαξια που καινε καυσιμα καθ' ολη τη δειαρκεια ζωης τους!

Ενα εχω να τους πω, ιστορικα οσοι επαναπαυτηκαν στο βολεμα τους ή και προσπαθησαν να εμποδισουν την προοδο, απλα εξαφανιστηκαν!

βασικα αυτα τα ελεγαν οταν ειχε παρει η tesla δανειο απο την κυβερνηση και φωναζαν ειδικα η ford οτι η tesla ειναι flop κτλ κτλ και τελικα πληρωσαν το δανειο που πηραν 6 χρονια πριν το deadline και πηραν το 60% bonus (10% ανα ετος) απο εκει και περα οτι κανουν το κανουν κατω απο το τραπεζι κυριως στο τεξας γιατι δημοσια πια δεν εχουν τι να αντιπαραθεσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν δεν ακούς την εξάτμιση ελευθέρας αν δεν ακούς τον κόφτη να βαράει αν δεν ακοής την σκαστρα να σκάει και τουρμπίνα να ουρλιάζει απλά δεν το γουστάρεις τπτ λιγότερο τπτ περισσότερο

 

 

 

αυτο δεν ειναι απλως ηχορυπανση αλλα ειναι και στο χειροτερο της. αν θεωρει καποιος πως πρεπει να ενοχλει τον κοσμο ας το κανει τουλαχιστον σωστα ή ας μην το κανει καθολου (και επειδη θα σχολιαστει για την διαφορα τιμης, να τονισω το "ας μην το κανει καθολου",)

 

 

 

 

ετσι και αλλιως οταν γυρνανε 100 βλεμματα εξαιτιας ενος τετοιου θορυβου, τα 90 γυρνανε για να δουνε ποιος ______ (βαλε το επιθετο που βολευει) κανει τετοιο θορυβο παλι και οχι για θαυμασμο. με την διαφορα οτι αν εχεις μια aventador, απο αυτους τους 90 οι 75 θα το θαυμασουν, ενω αν δουνε ενα punto θα βαλουν και οι 100 τα γελια, τουτέστιν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το τεσλα αλλά σχεδιαστικά δεν λέει κάτι.... τουλάχιστον σε εμένα... άσχετα που (θεέ μου σχωραμε) μοιάζει με Άστον Μάρτιν. . αμαξια τέτοιου είδους θα τα δούμε στο μέλλον ακόμη είναι νεογνά! Πάντως η δύναμη του ηλεκτρισμού σαν απόδοση δεν συγκρίνεται με αυτή της βενζίνης.... άμεσα έχεις παντού Πολυ πολύ ροπή και οχι σε συγκεκριμένες στροφές.... βέβαια ο ήχος από έναν εξακυλινδρο η έναν v10 v12 δεν συγκρίνεται με τίποτα (ο "ωραίος" θόρυβος δεν έρχεται συνήθως από τις μπουκες) τεσπα κ ένα καλό των πειραγμένων Ράλι πεζό και τα ρέστα είναι ότι τα ακούν και έστω σε τύφλα σημεία βράδυ κλπ ξέρουν ότι κάτι ερχεται... κατά τα άλλα μόνο για παλιό σίδερα (σορρυ φαν μπόις πεζοραλων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα αρθρο για τα tesla που θα διαβασουμε τα κοινοτυπα πλεον:
- τα ηλεκτροκινητα ειναι αγια και θα σωσουν το πλανητη
- οσοι ειναι σκεπτικοι απεναντι τους ή ακομα "γουσταρουν" βενζινοκινητηρες και την αισθηση της οδηγησης ειναι ποζεραδες καγκουρες , επικινδυνοι για την κοινωνια 666
- τα συμφεροντα στις πετρελαιο- και αυτοκινητο- βιομηχανιες δεν μας αφηνουν να γεμισουμε φωτοβολταϊκα και τεσλα

και ολα τα παραπανω ενω εχει παει η μπαταρια στο κινητο τους 10% μεσα σε λιγες ωρες χρησης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς γιατί? να νιώσεις την δύναμη και όταν το ακούνε όλοι έξω να κα...ν πόσο δυνατό αμάξι έχεις

 

το θέμα δεν είναι να έχεις άλλα να νομίζουν τι έχεις

ειδικά αν δεις κάτι μάτια γεμάτα ζήλια

Ποζεριά και καγκουριλικι δηλαδή.

Εχει και κατι ρεπλικες απο supercars,τετοιες να παρεις.

Μπορεί να ζορίζεται αν βαλεις 2ο ατομο  στην ανηφόρα,αλλα τουλαχιστον θα ζηλεύουν οταν το βλεπουν παρκαρισμενο.

Cant facepalm enough.

:eek:

αυτο δεν ειναι απλως ηχορυπανση αλλα ειναι και στο χειροτερο της. αν θεωρει καποιος πως πρεπει να ενοχλει τον κοσμο ας το κανει τουλαχιστον σωστα ή ας μην το κανει καθολου (και επειδη θα σχολιαστει για την διαφορα τιμης, να τονισω το "ας μην το κανει καθολου",)

 

[ετσι και αλλιως οταν γυρνανε 100 βλεμματα εξαιτιας ενος τετοιου θορυβου, τα 90 γυρνανε για να δουνε ποιος ______ (βαλε το επιθετο που βολευει) κανει τετοιο θορυβο παλι και οχι για θαυμασμο. με την διαφορα οτι αν εχεις μια aventador, απο αυτους τους 90 οι 75 θα το θαυμασουν, ενω αν δουνε ενα punto θα βαλουν και οι 100 τα γελια, τουτέστιν.

Βλέπεις εκείνα τα μπουρια εξατμίσεις,σαν κανονια,σε αμαξια 1000 κυβικων και αναρωτιέσαι πόσο αναγκη να έχουν για προσοχή,λιγο πριν γελάσεις και τον λυπηθεις ταυτόχρονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...