Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, liverpoolman είπε

Τίποτα σε 7950? Ή r280? Επίσης καμμιά Rx 560 σε νέα?

κοιτα ο επεξεργαστης σου ειναι καλος ...μπορεις να παρεις καρτουλα αξιολογη και να παιζεις τα παιχνιδακια σου ανετα..

σε σχεση με αυτη που ειχες πιθανων ολες η παραπανω ειναι ανωτερες ... απλα σε nvidia θα βρεις καλυτερες καρτες σε καλυτερες τιμες πιστευω..

η 560 π.χ που λες με 170ε+ που εχει καινουργια με 4γιγα δε πιανει ουτε την 960 που βρισκεις μεταχειρισμενη κατω απο 150 με λιγο υπομονη και τυχη...

η αλλες εχουν πολυ καταναλωση και παλι θα της βρεις κατι 100ε + και κατι τετοια...

για εμενα ιδανικα θα εδινα κατι της παραπανω να παρω μια 1060 3gb μεταχειρισμενη...με κανα 220-240ε 

η αν βρεις καμια 970 κατω απο 200ε απλα κοιτα να ειναι αξιοπιστος πωλητης κλπ η μετα απο τσεκ γιατι θα ειναι χωρις εγγυηση..

τωρα τι να σου πω αν δεν σε καιει και τοσο η αποδοση γενικα οκ οτι βρεις καλυτερο στα μεταχειρισμενα παντα...

αν πας σε καινουργια η μονη που παιζει σε αυτη την κατηγορια χρηματων ειναι η 1050τι ...

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, andrew_tz είπε

Καλησπέρα στο νήμα, 

Σε οθονη aoc 75hz με freesync να προτιμησω amd κάρτα γραφικών ή να παω προς 1060 μερια; budget ~250 max 300 αν βρεθει καποια καλή ευκαιρία 

Ευχαριστώ 

https://www.skroutz.gr/s/11715351/Sapphire-Radeon-RX-580-4GB-Nitro-11265-07.html ή μεταχειρισμενη 250 max

 

υ.γ η παρε μια rx480 300+ ευρω που την δινουν στις αγγελιες :lol:

Επεξ/σία από splanis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Αυτη τη στιγμη εχω μια 1060 3gb με εναν i5 4570 και 16gb ram.Παιζω στα 1080p κυριως single player παιχνιδια.

Πιστευετε αξιζει να την δωσω κανα 200 και να παρω μια 1060 6gb/480 8 gb μεταχειρισμενη με κανα 280αρη? Θα δω διαφορες λογω vram η καλυτερα να περιμενω την νεα γενια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spocky είπε

Καλησπερα.Αυτη τη στιγμη εχω μια 1060 3gb με εναν i5 4570 και 16gb ram.Παιζω στα 1080p κυριως single player παιχνιδια.

Πιστευετε αξιζει να την δωσω κανα 200 και να παρω μια 1060 6gb/480 8 gb μεταχειρισμενη με κανα 280αρη? Θα δω διαφορες λογω vram η καλυτερα να περιμενω την νεα γενια?

Καλησπέρα, προσωπικά δε νομίζω ότι αξίζει να το κάνεις όλο αυτό.. Θα δεις (αν δεις) 3-5 fps διαφορά... Και σε 1080p δε νομίζω ότι έχει ουσία να πας γενικά σε κάτι περισσότερο αυτή τη στιγμή

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spocky είπε

Καλησπερα.Αυτη τη στιγμη εχω μια 1060 3gb με εναν i5 4570 και 16gb ram.Παιζω στα 1080p κυριως single player παιχνιδια.

Πιστευετε αξιζει να την δωσω κανα 200 και να παρω μια 1060 6gb/480 8 gb μεταχειρισμενη με κανα 280αρη? Θα δω διαφορες λογω vram η καλυτερα να περιμενω την νεα γενια?

οπως ειπε και ο vins δεν αξιζει ... ειναι ελαχιστα παιχνιδια που θα κανουν μια μικρη διαφορα λογο ραμ και στα υπολοιπα θα παρεις 3-5 fps κατι τετοιο..

για εμενα καλυτερα να δωσεις τον ι5 και να παρεις ενα ι7 π.χ ποιο καλη αναβαθμιση θα ειναι...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια μια μικρη βοηθεια. Πριν απο 4 μηνες ειχα παρει την 1050τι και πιστευω ειναι καλη καρτα για τα λεφτα της αλλα επειδη θελω να παιξω total war warhammer η καρτα δεν κραταει καλα fps. μιλαμε για περιπου 30-40 fps μεσο ορο. και η γυναικα θελει να δοκιμασει το. pugb και για αυτο ελεγα να την δωσω και να παω σε καυι ανωτερο. αν υποθεσουμε οτι θα φυγει στα 150 ευρω μπορω να βαλω 100 ακομα για κατι καλυτερο. Τι να κοιταξω; 1060; rx 570-480? βλεπω οτι οι τιμες στις amd εχουν πεσει τωρα. 

 

Η καρτα θα συνδιαστει με τον πεντιουμ της υπογραφης μου για την ωρα. Απλα να προσθεσω εδω οτι στο warhammer 1080ρ το μπουκαλι ηταν η καρτα και οχι ο επεξεργαστης. Gpu usage 99% cpu usage 40-70% εαν βοηθαει στην τελικη επιλογη. ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Καλησπερα παιδια μια μικρη βοηθεια. Πριν απο 4 μηνες ειχα παρει την 1050τι και πιστευω ειναι καλη καρτα για τα λεφτα της αλλα επειδη θελω να παιξω total war warhammer η καρτα δεν κραταει καλα fps. μιλαμε για περιπου 30-40 fps μεσο ορο. και η γυναικα θελει να δοκιμασει το. pugb και για αυτο ελεγα να την δωσω και να παω σε καυι ανωτερο. αν υποθεσουμε οτι θα φυγει στα 150 ευρω μπορω να βαλω 100 ακομα για κατι καλυτερο. Τι να κοιταξω; 1060; rx 570-480? βλεπω οτι οι τιμες στις amd εχουν πεσει τωρα. 

Η καρτα θα συνδιαστει με τον πεντιουμ της υπογραφης μου για την ωρα. Απλα να προσθεσω εδω οτι στο warhammer 1080ρ το μπουκαλι ηταν η καρτα και οχι ο επεξεργαστης. Gpu usage 99% cpu usage 40-70% εαν βοηθαει στην τελικη επιλογη. ευχαριστω για το χρονο σας

ε ναι νομιζω αυτη την στιγμη η 1060 3gb ειναι η καλυτερη επιλογη ... θα παρεις κανα 20 φπς πιστευω ανετα στο παιχνιδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Legolas είπε

Μια απορία. 1050 Ti 4gb ή μια 1060 3gb? 

1060 αν μπορεις να διαθέσεις τα έξτρα χρήματα, αλλά ρε φιλαράκι κυριολεκτικά 1 απάντηση πιο πάνω να διαβαζες, δε χρειαζοταν να ρωτήσεις καν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα την Palit GeForce GTX1060 3GB  η οποια λεει Ταχύτητα Επεξεργαστή: 1506MHz, Ταχύτητα Μνήμης: 8000MHz

Στο προγραμμα thunder master γραφει core 1506 και memory 4004. τι δεν ξέρω ? :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Legolas είπε

Αγόρασα την Palit GeForce GTX1060 3GB  η οποια λεει Ταχύτητα Επεξεργαστή: 1506MHz, Ταχύτητα Μνήμης: 8000MHz

Στο προγραμμα thunder master γραφει core 1506 και memory 4004. τι δεν ξέρω ? :D 

DDR σημαίνει Double Data Rate, οπότε ουσιαστικά αυτό που βλέπεις x2

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2018 στις 6:53 ΜΜ, TRILOBYTER είπε

Καλησπερα παιδια μια μικρη βοηθεια. Πριν απο 4 μηνες ειχα παρει την 1050τι και πιστευω ειναι καλη καρτα για τα λεφτα της αλλα επειδη θελω να παιξω total war warhammer η καρτα δεν κραταει καλα fps. μιλαμε για περιπου 30-40 fps μεσο ορο. και η γυναικα θελει να δοκιμασει το. pugb και για αυτο ελεγα να την δωσω και να παω σε καυι ανωτερο. αν υποθεσουμε οτι θα φυγει στα 150 ευρω μπορω να βαλω 100 ακομα για κατι καλυτερο. Τι να κοιταξω; 1060; rx 570-480? βλεπω οτι οι τιμες στις amd εχουν πεσει τωρα. 

Η καρτα θα συνδιαστει με τον πεντιουμ της υπογραφης μου για την ωρα. Απλα να προσθεσω εδω οτι στο warhammer 1080ρ το μπουκαλι ηταν η καρτα και οχι ο επεξεργαστης. Gpu usage 99% cpu usage 40-70% εαν βοηθαει στην τελικη επιλογη. ευχαριστω για το χρονο σας

Ξέχασε την τη γυναίκα σου αν δοκιμάσεις pubg :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω κάρτα γραφικών για ένα παιδί, παιχνίδια esports σε ανάλυση 1366Χ768, κανα 80-90 ευρώ.

Σύστημα, Q9300, 4GB ram, PSU 450W.

Προφανώς κοιτάω σε GT1030, ποιά υλοποίηση να προτιμήσω, και κυρίως, ποιο μαγαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Καλησπέρα, ψάχνω κάρτα γραφικών για ένα παιδί, παιχνίδια esports σε ανάλυση 1366Χ768, κανα 80-90 ευρώ.

Σύστημα, Q9300, 4GB ram, PSU 450W.

Προφανώς κοιτάω σε GT1030, ποιά υλοποίηση να προτιμήσω, και κυρίως, ποιο μαγαζί;

sheo με αυτο τον επεξεργαστη δε γινεται δουλεια ...εγω θα ελεγα να βρεις καμια μεταχειρισμενη 750τι ιδανικα με κανα 50αρι και πολυ τους ειναι  :P  100ε για 1030 ειναι χαραμι λεφτα .... αν δε παει τουλαχιστον σε 1050 ασχετα το θεμα επεξεργαστη..

απο εκει και περα εριξα μια ματια η μονη που βρηκα σε νορμαλ τιμες και νορμαλ υλοποιηση ειναι αυτη

https://www.skroutz.gr/s/11999896/Asus-GeForce-GT-1030-2GB-90YV0AU0-M0NA00.html

τωρα μαγαζι...ξερω εγω κανα cosmodata βγαινει κανα 100αρι και την εχει 1 εως 3 μερες κατοπιν παραγγελιας... ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...