Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με format.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

 

Έχω έναν ssd samsung 250. Σήμερα πήγα να κάνω format και φτανοντας στην εγκατάσταση των windows μου εμφάνισε στην μία μονάδα δίσκου που είναι 234 gb την αδυναμία δημιουργίας. Μου δίνει μόνο 500 mb και 128 mb για να κάνω δημιουργία. Τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Τον έβγαλα τον δίσκο και του έκανα format σε άλλο υπολογιστή και τον ξανά έβαλα στο δικό μου αλλά πάλι μου εμφάνιζε το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να τον βάλεις σε άλλον υπολογιστή για να κάνεις φορμάτ. Διέγραψε όλα τα διαμερίσματα που σου βγάζει και να μείνει μόνο ένα και στη συνέχεια προχώρα τη διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να τον βάλεις σε άλλον υπολογιστή για να κάνεις φορμάτ. Διέγραψε όλα τα διαμερίσματα που σου βγάζει και να μείνει μόνο ένα και στη συνέχεια προχώρα τη διαδικασια.

Δεν μου τα διαγράφει δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται κάτι δεν κάνεις σωστά. Αν θες βγάλε μια φωτό και ανέβασέ την.

Ευχαριστώ αν μπορέσω θα το κάνω αυριο και πάλι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αν μπορέσω θα το κάνω αυριο και πάλι ευχαριστώ

Καλημέρα

Οκ όλα αλλά το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δείχνει 215gb ελεύθερα από 232gb. Ενώ ο δίσκος είναι 250αρις και να φανταστείς είναι μόνο το λειτουργικό χωρίς ενημερώσεις κ drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Gb είναι με βάση το δεκαδικό,για να είναι ποιο κατανοητό για τον άνθρωπο,το λειτουργικό βλέπει σε Gib με βάση το δυαδικό,τα 250Gb είναι 232Gib .

http://wintelguy.com/gb2gib.html

 

Το βλέπεις και μέσα στο λειτουργικό αν κάνεις δεξί κλικ και ιδιότητες πάνω σε ένα αρχείο θα σου βγάλει δυο ποσά ένα σε mb/gb και ένα σε byte (Mib/Gib)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Gb είναι με βάση το δεκαδικό,για να είναι ποιο κατανοητό για τον άνθρωπο,το λειτουργικό βλέπει σε Gib με βάση το δυαδικό,τα 250Gb είναι 232Gib .

http://wintelguy.com/gb2gib.html

 

Το βλέπεις και μέσα στο λειτουργικό αν κάνεις δεξί κλικ και ιδιότητες πάνω σε ένα αρχείο θα σου βγάλει δυο ποσά ένα σε mb/gb και ένα σε byte (Mib/Gib)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Τέλος καλό όλα καλά !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...