Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Lumia 950 για όποιον αγοράσει το Lumia 950XL στον Καναδά ή στην Αμερική


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμ retail είναι.

Οι τιμες στο skroutz ειναι Msrp? Εγω βλεπω πχ στη γερμανια 599€ το μικρο και 699€ το xl

 

Edit: αρκετα το κουρασαμε. Οποιος εχει ακρη απο Αμερικη του βγαινουν φτηνοτερα ακομα και απο skroutz. Βεβαια σε καμια περιπτωση δεν θα τα επαιρνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν είπες retail τώρα λες msrp. Τι σχέση έχει το msrp πάλι;

To retail είναι πώληση λιανικής και το άλλο είναι προτεινόμενη τιμή πώλησης σε λιανική.

Anyway. Αν έχεις μπλοκάκι, το παίρνεις τσάμπα το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να προλάβω κάποιους... Ναι το κινητό από hardware ειναι σούπερ και γίνεται και pc με οθόνη και πληκτρολόγιο αλλα δείτε το παρακάτω review και υα με θυμηθείτε. 

 

Δημοσιεύτηκε στις 22 Δεκ 2015.Σωστότατος!Πολύ προσφατο βιντεο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιεύτηκε στις 22 Δεκ 2015.Σωστότατος!Πολύ προσφατο βιντεο!![/size]

Από τότε μέχρι τώρα έχουν γίνει τουλάχιστον 2-3 OS updates (official όχι insider preview), καθώς και firmware update.

Όταν παίρνω φόρα, φόρα κατηφόρα κι ο Θεός ο ίδιος δε με σταματά.....

Προφανώς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε μέχρι τώρα έχουν γίνει τουλάχιστον 2-3 OS updates (official όχι insider preview), καθώς και firmware update.

 

Προφανώς.

Να αναφερεται ομως! Ωραιος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Δεν έχει σημασία το ότι δεν έχω χειριστεί ποτέ μου WP, σημασία έχει ότι το super duper god damn mother f#cker android κινητό μου (με 2ΤΒ RAM και 48 πυρήνες SOC, που εξακολουθεί να κολλάει όταν πάω να ανοίξω τη λίστα κλίσεων), είναι το καλύτερο στον κόσμο γιατί έχει ένα χαρακτηριστικό που δεν έχουν τα άλλα: το αγόρασα ΕΓΩ, άρα είναι το καλύτερο γιατί είναι προέκταση του ΕΓΩ μου"...

Έχω βαρεθεί να διαβάζω απόψεις τέτοιου τύπου, ειδικά σε θέματα WP. Είχα και έχω WP και είμαι ευχαριστημένος. Κάποιος άλλος που θέλει να "σκαλίζει" το κινητό δε θα ήταν ευχαριστημένος. Αυτό δε σημαίνει ούτε ότι τα WP είναι κακά τηλέφωνα, αλλά ούτε ότι είναι και τα καλύτερα του πλανήτη. Έχουν και αυτά το κοινό τους και δεν υπάρχει σωστό και λάθος με το τί κάνει ο καθένας με την τσέπη του. Άλλους τους εξυπηρετεί η απλότητα και η σταθερότητα στην απόδοση και αγοράζουν WP, άλλοι θέλουν πυρήνες, RAM και ROMs και αγοράζουν Android κτλ.

Πάνω στο θέμα: η προσφορά της MS είναι καλή και γίνεται για να προωθήσει περισσότερα WP στην αγορά και να μεγαλώσει το ποσοστό της. Αυτό πιστεύω τουλάχιστον.

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωτε τυρακι ολοι οσοι νομιζεται οτι τα κινητα τηλεφωνα αξιζουν 700 η 800 ευρω και μιλαω για iphone,samsung ,lumia 950 κτλ το πολυ μεχρι 200 ευρω να ειναι το κοστος παλι κερδισμενη ειναι απλα η MS ενδιαφερεται περισσοτερο για την αγορα της Αμερικης και του Καναδα θελει πολυ απλα να ανεβασει τα mobile της γιατι πολυ απλα ολα τα λεφτα ειναι εκει και οι μεγαλες επιχειρησεις μιας και θελει να προωθηση το continuum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πιθανοτατα δεν θα πηγαινα σε ακριβο winphone ποτε, αλλα στα οικονομικα τηλεφωνο και για χρηστες που τα δουλευουν κυριως ως feature phones(που δεν τους απασχολουν τα root/λοιπα σκαλισματα και μονο κλασικες εφαρμογες) τα winphones ειναι σαφως καλυτερη επιλογη.

Εχω "αγορασει" 7 winphones για αλλους και προχθες ασχοληθηκα με ενα 640xl και κυριως το store αρκετα.

Ειχα το andoid διπλα και εψαχνα ολα τα αντιστοιχα προγραμματα που δουλευω(ομολογω πως δεν πολυασχολουμαι με παιχνιδια).

Στο store λοιπον τα βρηκα ολα.

Βεβαιως καποια ειχαν πιο ασχημο interface(φωτογραφικο για υπολογισμο exposure), σιγουρα προτιμω chrome απο τον edge- αν και δεν ειναι καθολου κακως και ο δευτερος.viber/fb ειναι σχεδων εφαμιλλα με μεγαλο μεινεκτημα οτι στο fb δεν κανεις κλησεις.

Στην τελικη το μεγαλυτερο μου προβλημα ηταν με τα προγραμματα για torrents που στα win δεν δουλεουν στο παρασκηνιο.

 

Απο εκει και περα η λειτουργια ειναι σαφως πιο ομαλη χωρις λαγκαρισματα και η οθονη εντυπωσιακα καλη για τοσο χαμηλης ppi.

Το cast σε tv και αυτο καλυτερο χωρις κολληματα και με ενα επιπλεων μπονους οτι μπορεις να βλεπεις στην tv εχοντας τον ηχο στα ακουστικα(σε 3 συσκευες android που το εχω δοκιμασει ο ηχος ειναι παντα στην tv).

 

Τελος η ποιοτητα κατασκευης τους ειναι απολυτως τιμια και εχουν καλυτερο ηχο κλησης/μουσικης και καλυτερο σημα/wifi απο εφαμιλλης τιμης andoid.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω γλυκοκοιταζα  το 650 περιμενοντας κατι παραπανω απο τα 10αρια αμεσα αλλα απο desingατα κινητα χωρις να φτουρανε τιποτα σε εφαρμογες (htc 8s) πηξαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πιθανοτατα δεν θα πηγαινα σε ακριβο winphone ποτε, αλλα στα οικονομικα τηλεφωνο και για χρηστες που τα δουλευουν κυριως ως feature phones(που δεν τους απασχολουν τα root/λοιπα σκαλισματα και μονο κλασικες εφαρμογες) τα winphones ειναι σαφως καλυτερη επιλογη.

Εχω "αγορασει" 7 winphones για αλλους και προχθες ασχοληθηκα με ενα 640xl και κυριως το store αρκετα.

Ειχα το andoid διπλα και εψαχνα ολα τα αντιστοιχα προγραμματα που δουλευω(ομολογω πως δεν πολυασχολουμαι με παιχνιδια).

Στο store λοιπον τα βρηκα ολα.

Βεβαιως καποια ειχαν πιο ασχημο interface(φωτογραφικο για υπολογισμο exposure), σιγουρα προτιμω chrome απο τον edge- αν και δεν ειναι καθολου κακως και ο δευτερος.viber/fb ειναι σχεδων εφαμιλλα με μεγαλο μεινεκτημα οτι στο fb δεν κανεις κλησεις.

Στην τελικη το μεγαλυτερο μου προβλημα ηταν με τα προγραμματα για torrents που στα win δεν δουλεουν στο παρασκηνιο.

 

Απο εκει και περα η λειτουργια ειναι σαφως πιο ομαλη χωρις λαγκαρισματα και η οθονη εντυπωσιακα καλη για τοσο χαμηλης ppi.

Το cast σε tv και αυτο καλυτερο χωρις κολληματα και με ενα επιπλεων μπονους οτι μπορεις να βλεπεις στην tv εχοντας τον ηχο στα ακουστικα(σε 3 συσκευες android που το εχω δοκιμασει ο ηχος ειναι παντα στην tv).

 

Τελος η ποιοτητα κατασκευης τους ειναι απολυτως τιμια και εχουν καλυτερο ηχο κλησης/μουσικης και καλυτερο σημα/wifi απο εφαμιλλης τιμης andoid.

torrex pro δουλευει στο παρασκηνιο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το torrex pro θυμάμαι τότε στο Lumia 920 για να δουλέψει στο παρασκήνιο δεν έπρεπε να κλείσεις την οθόνη αλλά να κλείσει από μόνη της χωρίς να πατήσεις το κουμπί. Τότε δούλευε! Σήμερα δεν ξέρω αν πιάνει το ίδιο κόλπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το κινητο ειναι 650 τελικη τιμη ...και μην ξεχνατε οτι εδω τα 650 ειναι μιας εβδομαδας δουλεια ...

Microsoft Lumia 950 XL - Unlocked (Black)

Qty: 1

Black 
Ship it 
$649.00

Microsoft Lumia 950 - Unlocked

Qty: 1

Black 
Ship it 
$549.00
$0.00

Discount:-$549.00

Shipping:$0.00

Subtotal:*$649.00

Total:$649.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...