Προς το περιεχόμενο

Επιστημονικό Κομπιουτεράκι


Marios690

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου είχαν πει παλαιότερα πως υπάρχουν Επιστημονικά Κομπιουτεράκια που αποθηκεύουν μέχρι και τύπους που θα γράψεις εσύ μέσα. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο δεν βρήκα κάτι. Υπάρχουν όντως ή μου έλεγαν παπάτζες?

 

Ευχαριστώ!
Σταμπολίτης Μάριος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικα επιστημονικό κομπιουτερακι ειναι αυτο το και καλα πιο πολυπλοκο με ριζες,συναρτησεις,λογαριθμους. Εμας στη σχολη μας ειχαν πει να παρουμε δηλαδη ενα επιστημονικο, γιατι χρειαζομασταν τους λογαριθμους κλπ. Τι τυπους ακριβως να αποθηκευεις μεσα; Οι κύριοι μαθηματικοι τυποι ειναι ηδη "μεσα" στο κομπιουτερακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχαν πει παλαιότερα πως υπάρχουν Επιστημονικά Κομπιουτεράκια που αποθηκεύουν μέχρι και τύπους που θα γράψεις εσύ μέσα. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο δεν βρήκα κάτι. Υπάρχουν όντως ή μου έλεγαν παπάτζες?

 

 

Ευχαριστώ!

Σταμπολίτης Μάριος

Το ti nspire cx-cas κάνει αυτά και περισσότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικα επιστημονικό κομπιουτερακι ειναι αυτο το και καλα πιο πολυπλοκο με ριζες,συναρτησεις,λογαριθμους. Εμας στη σχολη μας ειχαν πει να παρουμε δηλαδη ενα επιστημονικο, γιατι χρειαζομασταν τους λογαριθμους κλπ. Τι τυπους ακριβως να αποθηκευεις μεσα; Οι κύριοι μαθηματικοι τυποι ειναι ηδη "μεσα" στο κομπιουτερακι. 

 

μα αυτο ακριβως μαλλον θελει. να βαλει αυτα που δεν εχει μεσα. if you know what i mean  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

app δεν μας επιτρέπουν. Απλά επειδή εμάς στην σχολή δεν μας δίνουν τυπολογίο και πρέπει να γνωρίζουμε πάνω από 50 τύπους απέξω σε αστροφυσική κοσμομολογία κβαντομηχανική και τέτοια. Κομπιουτεράκι όμως επιτρέπεται και σκέφτηκα να φτιάξω τυπολόγιο σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

app δεν μας επιτρέπουν. Απλά επειδή εμάς στην σχολή δεν μας δίνουν τυπολογίο και πρέπει να γνωρίζουμε πάνω από 50 τύπους απέξω σε αστροφυσική κοσμομολογία κβαντομηχανική και τέτοια. Κομπιουτεράκι όμως επιτρέπεται και σκέφτηκα να φτιάξω τυπολόγιο σε αυτό.

Εάν δεν επιτρέπεται να έχεις τυπολόγιο, τότε Μέγα λάθος που υπόγραψες με ονοματεπώνυμο.

Μην βρεθεί κάποιος καλοθελητής να σε καρφώσει... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν επιτρέπεται να έχεις τυπολόγιο, τότε Μέγα λάθος που υπόγραψες με ονοματεπώνυμο.

Μην βρεθεί κάποιος καλοθελητής να σε καρφώσει... :ph34r:

Ουτε καν το προσεξα εκει στα δεξια που το εβαλε. χαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...