Προς το περιεχόμενο

Home Speed Booster από την Cosmote για ταχύτητες Internet στο σπίτι έως 100Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο την στιγμή που οι ταχύτητες στην Ελλάδα είναι χάλια οι τιμές θα έπρεπε να ήταν χαμηλότερες.

Ως κράτος δεν μπορείς η δεν θέλεις η δεν σε συμφέρει να φτιάξεις υποδομές κλπ για να έχουμε καλές ταχύτητες;Κάνε μείωση των τιμών.

 

ADSL έως 24 Mbps.Αλλος πιάνει 4 Mbps,άλλος 8,άλλος 12.

 

Με ADSL έως 24 Mbps ως καινούριος συνδρομητής Forthnet έπιανα για κανα χρόνο κάπου 12Mbps και κάθε χρόνο η ταχύτητα μειώνεται,είχε φτάσει στα 7-8 Mbps.Εδω και λίγες ημέρες πιάνω 10 Mbps και σκέφτομαι:Μακάρι να μην μειωθεί και να μείνει όπως είναι.

 

Εχει αυξηθεί ο αριθμός συνδρομητών και η ταχύτητα μοιράζεται.Η ουσία είναι οτι και να αλλάξω πάροχο δεν νομίζω να αλλάξει κάτι στην ταχύτητα,αφού όλοι οι πάροχοι δανείζονται γραμμές του ΟΤΕ.Κάτι το οποίο ισχύει για όλους.

 

Τουλάχιστον ήταν και είναι συνεργάσιμοι στο θέμα της υποστήριξης.Αλλοι πάροχοι δεν είναι.

 

Αν στην «προσφορά» της Cosmote ανταποκριθεί κάποιο ποσοστό ανθρώπων είμαστε για γέλια.Οταν γίνεσαι θύμα του Marketing η εκμετάλλευση θα συνεχίζεται και θα αυξάνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια λεφτά πήραν? Πως θα φτιαχτούν τα καλώδια? Τι λες?

πριν ξεκινησει το dsl ειχαν παρει λεφτα (ευρωπαικη ενωση)για να αλλαξουν τα παλια καλωδια (χαλκο) για να υπαρχουν καλυτερες ταχυτητες στο ιντερνετ, αλλα καναν μισες δουλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πριν ξεκινησει το dsl ειχαν παρει λεφτα (ευρωπαικη ενωση)για να αλλαξουν τα παλια καλωδια (χαλκο) για να υπαρχουν καλυτερες ταχυτητες στο ιντερνετ, αλλα καναν μισες δουλειες.

και τι υποθέτεις ότι κάνει τώρα ο ΟΤΕ με το FTTC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fttc αν εννοεις οπτικη ινα , μαλλον τα ιδια. θα παει σε συγκεκριμενα μερη και οχι στα δυτικα προαστεια που ειμαι εγω. σιγα μην βαλουν οπτικη ινα σε ολο το λεκανοπεδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

fttc αν εννοεις οπτικη ινα , μαλλον τα ιδια. θα παει σε συγκεκριμενα μερη και οχι στα δυτικα προαστεια που ειμαι εγω. σιγα μην βαλουν οπτικη ινα σε ολο το λεκανοπεδιο.

Sorry αλλά δεν τα ξέρεις καλά...

 

Ο ΟΤΕ θα πέρασει FTTC σε όλη τη χώρα κι όχι μόνο σε όλο το λεκανοπέδιο, σταδιακά προφανώς. Αυτό σημαίνει οπτική ίνα μέχρι το κάθε ΚΑΦΑΟΥ της κάθε γειτονιάς κι όχι μέχρι το Αστικό Κέντρο που έχουν τώρα οι ADSL.

 

Αν με το δυτικά προάστια συγκεκριμένα εννοείς Περιστέρι, τότε τα παράπονα στον Παχατουρίδη που τόσα χρόνια δεν άφηνε να αρχίσουν το σκάψιμο γιατί ζητούσε πράγματα από τον ΟΤΕ που δεν προβλεπόντουσαν, οπότε με τη σειρά του ο δεύτερος έριχνε άκυρο. Επιβεβαιωμένο κι από εργαζόμενους στον ΟΤΕ κι από δημότες που ζήτησαν εξηγήσεις από τον ίδιο τον δήμαρχο...

 

Από όσο ξέρω πάντως έχουν αρχίσει φέτος (ή τέλη περσινής χρονιάς) τα έργα κι έχουν ήδη ενεργοποιηθεί κάποιες καμπίνες στο Περιστέρι... http://www.adslgr.com/forum/threads/731553-VDSL-στο-Περιστερι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν ξεκινησει το dsl ειχαν παρει λεφτα (ευρωπαικη ενωση)για να αλλαξουν τα παλια καλωδια (χαλκο) για να υπαρχουν καλυτερες ταχυτητες στο ιντερνετ, αλλα καναν μισες δουλειες.

Μπορείς σε παρακαλώ να παραθέσεις μια πηγή για αυτό για να βρω περισσότερες πληροφορίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι μία:

 

Οπτικές ίνες παντού._

 

Εάν δεν εφαρμοσθεί αυτό, όλα τα άλλα είναι φύκια και μεταξωτές κορδέλες γιά να τρώνε τα χρήματα από τους τεχνολογικώς αδαείς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείται πώς έπρεπε να έχουν μπεί παντού το έλεγαν κάτι χρόνια πρίν και ακόμα δεν έχουν ανανεώσει το δίκτυο

Πάντος να λέμε και του στραβού το δίκαιο,ιδιαίτερα τελευταία απο πέρσυ έχουν βάλει σε αρκετά μέρη οπτικές η κάποιες υποτυπώδεις υποδομές για να μπούνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείται πώς έπρεπε να έχουν μπεί παντού το έλεγαν κάτι χρόνια πρίν και ακόμα δεν έχουν ανανεώσει το δίκτυο

Πάντος να λέμε και του στραβού το δίκαιο,ιδιαίτερα τελευταία απο πέρσυ έχουν βάλει σε αρκετά μέρη οπτικές η κάποιες υποτυπώδεις υποδομές για να μπούνε..

 

Η οπτική ίνα έχει αποτέλεσμα μόνον εάν φθάνει έως το Modem/Router σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...