Προς το περιεχόμενο

Home Speed Booster από την Cosmote για ταχύτητες Internet στο σπίτι έως 100Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Και υπάρχουν άλλοι παροχοι με 100mbps download/100mbps upload με 27€.... Και ασχολούμαστε με ΟΤΕ....

 

Και τι κάλυψη έχουν? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταμόρφωση σίγουρα και προχωράει. Οκ, δεν έχουν πρόσβαση πολλοί αλλά στήριξη χρειάζονται και θα πάνε και σε άλλες περιοχές. Ταχύτητες σε τιμές που δεν υπάρχουν. Θα μου πεις μου έφεραν οπτική ίνα μέσα στο σπίτι και το σύγκρινω με το χαλκό, Οκ αλλά όταν ο ΟΤΕ και υπόλοιποι κοιμούνται κάποιος κάνει τη διαφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μεταμόρφωση σίγουρα και προχωράει. Οκ, δεν έχουν πρόσβαση πολλοί αλλά στήριξη χρειάζονται και θα πάνε και σε άλλες περιοχές. Ταχύτητες σε τιμές που δεν υπάρχουν. Θα μου πεις μου έφεραν οπτική ίνα μέσα στο σπίτι και το σύγκρινω με το χαλκό, Οκ αλλά όταν ο ΟΤΕ και υπόλοιποι κοιμούνται κάποιος κάνει τη διαφορά!

Πραγματικά χαίρομαι με την ενέργεια της Inalan και μακάρι να έσπαγαν πχ το λεκανοπέδιο σε περιοχές όλοι οι εναλλακτικοί για να ρίξουν οπτικές, αλλά πχ το να ελπίζεις ότι υπάρχει περίπτωση η Inalan (ή κάποιος εναλλακτικός γενικότερα από μόνος του) να καλύψει το λεκανοπέδιο ή ένα μεγάλο μέρος του είναι όνειρο θερινής νυκτός...

 

Δυστυχώς η Inalan θα έχει την κλασική κατάληξη, σε κάποια φάση θα την εξαγοράσει ένας μεγάλος (αν όχι ο ΟΤΕ) για τις οπτικές που έστρωσε και τέλος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα στον ΟΤΕ να επενδύσει στον εξυγχρονισμό του δικτύου του και σε νέες τεχνολογίες και να αφήσει τα marketing tricks και τις πατέντες για να κάνει αρπαχτές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω εδω και μηνες να ερθει το vdsl στην περιοχη μου!

να τσακιστουν να βαλουν παντου vdsl και να αφησουν τις ταρζανιες!

ολο μουφες προσφορε κανουν, ελεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ΕΩΣ και 100, όχι 100...

 

Ουσιαστικα συμφωνα με το συμβολαιο μου που διαβασα πριν κατι εβδομαδες και ΜΗΔΕΝ να δινει δεν το παραβιαζει. :-D Απορω πως το δεχτηκα αυτο το αισχος αλλά μαλλον γιατι πιανω στο 99.9% του χρονου 9.5 εως 10.5 Mbps απο τα 24 Mbps που ειναι η ονομαστικη συνδεση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απελπισία ειναι ο ΟΤΕ..

 

Ογκοχρέωση μέσα στο σπίτι..απαράδεκτοι.

 

Αντι να επεκτείνουν το VDSL και να το κάνουν πιο προσιτό για τον κόσμο παρουσιάζουν αηδίες.

Αηδίες οι οποίες έχουν κόστος μόνο ένα router και θα τους φέρουν το έσοδο του παγίου από την 4G σύνδεση. Ελάχιστο κόστος με δυσανάλογο κέρδος....

 

Είμαι Περιστέρι ούτε χιλιόμετρο από το Μπουρνάζι και μετά βίας συγχρονίζω στα 8/0,8 εδώ και 2 χρόνια. Τι να πεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά χαίρομαι με την ενέργεια της Inalan και μακάρι να έσπαγαν πχ το λεκανοπέδιο σε περιοχές όλοι οι εναλλακτικοί για να ρίξουν οπτικές, αλλά πχ το να ελπίζεις ότι υπάρχει περίπτωση η Inalan (ή κάποιος εναλλακτικός γενικότερα από μόνος του) να καλύψει το λεκανοπέδιο ή ένα μεγάλο μέρος του είναι όνειρο θερινής νυκτός...

 

Δυστυχώς η Inalan θα έχει την κλασική κατάληψη, σε κάποια φάση θα την εξαγοράσει ένας μεγάλος (αν όχι ο ΟΤΕ) για τις οπτικές που έστρωσε και τέλος...

 

Τι μου θυμίζει............ Εδώ το 'χω αλλά που θα παει θα το θυμηθώ.....

 

kathimerini1-thumb-large.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είχε ρίξει οπτικές ίνες η On για "last mile". Είχε ρίξει μέχρι τα Α/Κ όπως όλοι οι άλλοι εναλλακτικοί... :P

 

Damn έγραψα κατάληψη αντί για κατάληξη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...