Προς το περιεχόμενο

Απάτη - Τράκαρε το παιδί


tsourakis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ' εμένα σήμερα έτυχε το εξής. Κάλεσα στο κινητό από αριθμό που είναι στην Αγγλία. Απάντησα γιατί νόμιζα μήπως ήταν ένας φίλος από Αγγλία που έχει εξαφανιστεί το τελευταίο έτος και δεν μπορούμε να τον βρούμε σε κάποιο νούμερο από αυτά που έχουμε. Μου μίλησαν στα ελληνικά και μου είπαν οτι ήταν από μια ετειρεια forex. Με ρώτησαν τι ήταν το forex και τους έλεγα διάφορα, μετά μου είπαν αν η καταγωγή μου είναι ελληνική, τους λεω γιατί παίζει ρόλο? Μου λένε ναι διότι η ενημέρωση που κάνουν αφορά έλληνες.... μετά μου είπε διάφορα και με ρώτησε αν μπορώ να του πω το μισό μου όνομα για να ξέρει ποιον να ζητήσουν αν επικονωνήσουν ξανά :lol: τελικά τους είπα αν μπορούν να ξανακαλέσουν αυτοί αργότερα γιατί έχω μια δουλειά τώρα, μου το έκλεισαν στα μούτρα. 

 

Τους έψαξα λίγο και όντως είναι από Αγγλία και έχουν τηλεφωνήσει και σε άλλους λέγοντάς τους οτι είναι από εταιρεία forex.

 

Πάντως απορώ πλέον, φτάσαμε να μας παίρνουν τηλέφωνο για διαφημιστικό spamming και από το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι. Δεν μπορώ να βλέπω τέτοια τέρατα να κοροϊδεύουν κόσμο. Εκτός κι αν χρειάζονται τα χρήματα για να κάνουν μια πλαστική, μια λιποαναρρόφηση τέλος πάντων να τους τα δώσω. :P

 

Δικαίωμα σου να ανιδρας όπως θελεις σε οτι ερέθισμα θελεις, ποσο μάλλον αν δεν επαγγελεσαι δικαστικός αλλα με κατι τετοια που διαβάζω και ακούω, το βλέπω το 19χρονο στο κονγκ κονγκ να εχει επίσημη στηριξη του προέδρου της δημοκρατίας, ενώ κλαίγεται οτι αυτη έναν μπακλαβα κουβαλουσε στην Ελλάδα μέσω αφρικης/ασιας, ενώ για την ιδια περίπτωση αν ηταν άντρας, κακάσχημος και λιγο μεγαλύτερος, να μην έβγαζε ανακοίνωση ούτε η ΜΚΟ "Ο γαλάζιος ιππόκαμπος του πατριαρχειου Μυκόνου" - που λεει ο λογος, φυσικά και θα έβγαζε, τζάμπα είναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καί γιατί νά ασχοληθεί η αστυνομία ?

αφού στά περισσότερα τμήματα υπάρχει τεράστια ελειψη αστυνομικών ...

αλλά καί νά τούς πιάσουν η φιλική δημοκρατική μας..... δικαιοσύνη τούς αφήνει την αλλη ημέρα εξω ...

γιά νά συνεχίσουν οι απατεώνες βρίσκοντας τά επόμενα θύματά τους ...καί η ζωή συνεχίζεται...

οπότε οπως μπορεί ο κάθε ενας από εμάς νά προστατεύει τήν οικογένειά του τούς γονείς τους κλπ ...

Σε αυτό έχεις δίκιο.

Μπαίνουν από τη μια πόρτα, τα παίρνει η έδρα κανονικά και μετά πάλι έξω.

Από πρώτο χέρι γνωρίζω ληστή/διαρρήκτη που μαζί με παρέα την έστηναν σε σπίτια ηλικιωμένων, τους έκαναν μαύρους και έφευγαν με το παραδάκι.

Αφού κάθισε μέσα προφυλακιστέος κάπου ενα χρόνο, πήρε έναν από τους μεγαλοδικηγόρους και αθωώθηκε !!!

Δεν υπάρχει δικαιοσύνη.

Εδώ έχουμε απατεώνες στη δημόσια διοίκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...