Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοινώνει ισχυρά οικονομικά αποτελέσματα πρώτου τριμήνου χάρη στην επιτυχία της σειράς Galaxy S7


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικό είναι, κάθε 2-3 μοντέλα ο περισσότερος κόσμος αλλάζει κινητό. Έτυχε λοιπόν το galaxy s7 να βγεί όταν ο κόσμος ήθελε να αλλάξει κινητό γι'αυτό και οι αυξημένες πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν το προηγούμενο προιόν σου πάτωσε εντελώς, οποιαδήποτε επιτυχία του επόμενου φένεται τεράστια..

Καλα δεν πατωσε και ολας το s6 μην τρελαθουμε!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον δεν το διάβασε ή δεν το κατάλαβε: "Το πρώτο τρίμηνο είδαμε αύξηση στα συνολικά έσοδα, αύξηση που οδήγησε η νωρίτερα του αναμενόμενου ανακοίνωση και η επιτυχημένη εμπορική πορεία των ναυαρχίδων Galaxy S7 και S7 edge δήλωσε εκπρόσωπος της εταιρείας"


 Δηλαδή βγήκε νωρίτερα φέτος και τα αποτελέσματα είναι καλύτερα από το περσινό τρίμηνο που αναμενόταν το S7 και δεν πουλούσε ούτε καρφίτσα η Samsung. Αναμένουμε τα αποτελέσματα του επόμενου τριμήνου που θα αντιστοιχεί με την περσινή κυκλοφορία του S6. Η λογική λέει ότι θα έχει μείωση εσόδων σε σχέση με το περσινό.

 


Το διάβασε κανεις σας αυτό μήπως και ανοίξει το μυαλο σας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο τους. Έβγαλαν άψογες ναυαρχίδες φέτος και μάλιστα είναι οι καλύτερες high-end συσκευές (μέχρι να βγεί το iPhone 7, όπου θα γίνει και σύγκριση).

 

Για το s6 που λέτε, το s6 ήταν πολύ καλή συσκευή αλλά με διάρκεια ζωής μπαταρίας χειρότερη και από του iPhone 6. Επίσης σημαντικό, δεν έπαιρνε sd card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ίσως ήμουν κάπως υπερβολικός. Απλώς ήταν μια παταγώδης αποτυχία.

 

Παταγώδης αποτυχία συγκριτικά με τι; Πούλησε περισσότερο από κάθε άλλη android ναυαρχίδα. Πώς είναι δυνατόν να γράφονται τέτοια πράγματα σε τεχνολογικό υποτίθεται forum?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει ότι θα έχει αύξηση. Η ανοδική πορεία στα έσοδα της Samsung έχει ξεκινήσει από το περασμένο καλοκαίρι λόγω της νέας πολιτικής που ακολουθεί.

 

Η Samsung πουλάει σταθερά σε κάθε τρίμηνο πάνω από 70εκ συσκευές, το να λέει κάποιος ότι δεν πουλούσε ούτε καρφίτσα είναι άκυρο.

Ακόμα και όταν είχε μείωση κάθε χρόνο, τόσα πουλούσε. Σημασία στην αγορά αυτή (και σε κάθε αγορά) έχουν οι πωλήσεις στην premium κατηγορία γιατί αυτές φέρνουν τα περισσότερα κέρδη. Κι εκεί όπως είπα, δεν πουλούσε ούτε καρφίτσα. Τα 38εκ. είναι αστείο νούμερο όταν ο ανταγωνιστής σου πουλάει περί τα 150εκ. κομμάτια iPhone 6S/Plus και άλλα 50εκ. υπόλοιπα μοντέλα. Γι αυτό είπα ας δούμε το επόμενο τρίμηνο, γιατί τώρα συγκρίνουμε τρίμηνο που βγήκε το S7 με τρίμηνο τέλους σαιζόν ακριβώς πριν βγει το S6, οπότε λογικό να έχει αύξηση σε σχέση με το ίδιο τρίμηνο της προηγούμενης χρονιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το S7, από hardware φαίνεται αξεπέραστο στα συγκριτικά τεστ, τόσο σε ταχύτητα όσο και σε κάμερα. Αυτό που προσωπικά με χάλασε είναι το app drawer που έχει τοποθετηθεί δεξιά χωρίς δυνατότητα αλλαγής και όλο αυτό το παρωχημένο design στα εικονίδια. Να μου πεις λεπτομέρειες, βάζεις έναν nova launcher και κανένα icon pack της αρεσκείας σου. Αλλά και πάλι,γιατί να βαραινεις το τηλέφωνο έτσι; Γιατί να μην ήταν πιο παραμετροποιήσιμο out of the box από τη μάνα του; Επίσης,καλό θα ήταν να ακολουθήσει αυτό που έκανε φέτος η HTC με το 10: να κόψει τις διπλοτυπες εφαρμογές. Ή με της Sammy ας είναι ή με της Google. Όχι δύο browsers, δύο fb apps, δύο twitter apps κ.ο.κ. Εναλλακτικά,αν έβγαζε και μια pure android version θα ήταν τέλεια και θα πουλούσε ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποια ολοκληρωμένη συσκευή μιλάτε ρε παιδιά σιγά το τηλέφωνο που εκανε την διαφορά ! Ουτε usb c δεν φοράει ! Εν συγκρίσει με το iPhone 6s ειναι και πιο αργό ,δείτε και τα βίντεο στο YouTube ! Η οθόνη πάλι ,τα ίδια ψεύτικα χρώματα οπως κάθε φορά ! To design ειναι ίδιο με πέρσι . Ε εντάξει κρατάει η μπαταρία του , γιουπιιιι ! Αφήστε το μάγκες ... Να ναι καλα το marketing που εκανε όλη την δουλεια που δεν μπορεί να κανει το ίδιο το τηλέφωνο ... Αν η lg δεν εκανε την μ@l@ki@ να βάλει αυτήν την πλαστική επίστρωση στο G5 και είχε μια καθαρή αλουμινένια κατασκευή θα την είχε αφήσει πολλα χιλιόμετρα πισω την Samsung !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38εκ πουλησε το galaxy s6 δεν το λες και παταγωδης αποτυχια

 

 Ε μαλλον επρεπε να πουλησει 38.01 εκατομμυρια συμφωνα με την αυθαιρετη αοριστολογια(μπουρδολογια) χωρις επιχειρηματα, που επικρατει εδω μεσα απο τα fanboys και απο τις 2 πλευρες.... :-(

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς τα δώσαμε τα iPhone 6s plus και πήγαμε σε s7 edge. Όποιος δεν το πάρει δεν έχει ιδέα!!! Απίστευτη συσκευή.. Τα iPhone είναι βαρετά και σαν λειτουργικό και σαν εμφάνιση.. Εύγε στη Samsung..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποια ολοκληρωμένη συσκευή μιλάτε ρε παιδιά σιγά το τηλέφωνο που εκανε την διαφορά ! Ουτε usb c δεν φοράει ! Εν συγκρίσει με το iPhone 6s ειναι και πιο αργό ,δείτε και τα βίντεο στο YouTube !

Ποια βιντεο στο Youtube? Τα τηλεφωνα τα εχεις? Επειδη εγω τα εχω και τα 2 (S7edge, 6s+ καθως και το S6) για εναν μεσο χρηστη σαν και εμενα και τα 2 πετανε! Ουσιαστικα δεν βλεπεις καθυστερηση πουθενα! Δεν εχουν καμια μα καμια ουσιαστικη διαφορά στην ταχυτητα lag για μενα τουλαχιστον! Το Σ6 επισης πετουσε 0.01% λιγοτερο τοσο που ουτε καν το αντιλαμβανομαι. Η μονη διαφορά οτι το Σ6 μου εκανε χωρις λογο 4 επανεκκινησεις μόνο του, στον μισο χρονο(ετος) που το εχω, μικρο το κακο. Τρεχοντας το Stockfish βεβαια το Σ7edge ζεσταινεται παραπανω απο οσο ζεσταινοταν το Σ6 αλλά μικρο το κακο γιατι ισως ειναι και φυσιολογικο και οχι καποιο προβλημα.

 

 

Η οθόνη πάλι ,τα ίδια ψεύτικα χρώματα οπως κάθε φορά !

Το Σ6 και το Σ7edge εχουν τις καλυτερες οθονες που εχω δει σε κινητα! Τελεία. Και τα εχω δει ολα! Σιγουρα τα χρωματα ειναι καπως υπερβολικα, καπως εντονοι χρωματισμοι στο ολο interface αλλά και στις φωτογραφιες οπου και καταλαβα την διαφορά στην συγκριση φωτογραφιων προσωπου Σ6(και Σ7edge πλεον) οπου τα εβρισκα σουπερ, ωσπου πηρα το Iphone 6s plus οπου τελικα το τελευταιο αποτυπωνει λιγο εως αρκετα καλυτερα το φυσικο χρωμα(παροτι τα Samsung σε κανουν να δειχνεις πολλα πολλα χρονια νεοτερος και σαν να εχεις περασει απο photoshop ενα πραγμα χωρις να αλλοιωνουν και πολυ τον "χαρακτηρα" του προσωπου σου).

 

To design ειναι ίδιο με πέρσι .

Μα αφου ηταν φανταστικο γιατι να το αλλαξουν?

Για να βρεις επιχειρημα να τους κατακρινεις?

Και ομως. Αυτο δεν ειναι επιχειρημα, μια ανοησια ειναι. Ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει αν και εδω ομως αλλαξε αν τα δουλεψεις λιγο καιρο. Το Σ6 μου ηταν απολυτως βολικο και σουπερ εμφανισιακα και το Σ7edge παροτι αρκετα μεγαλυτερο και οσο το 6σ+ περιπου μια χαρα εφαρμοζει στο χερι μου(αν και εγω κραταω μια μπαλα μπασκετ ανετα στο ενα χερι μου οποτε εχω ενα πλεονεκτημα σε αυτον τον τομεα οποτε δεν ειμαι και ο μεσος χρηστης) αλλά απο design που λες ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ υπαρχει κατα την γνωμη μου! Απιστευτα ομορφο κινητο! Οπως και το Σ6!! Το 6σ+ δεν με εντυπωσιαζει βασικα σαν ομορφια αλλά το πολυ μικρο παχος του ειναι ενα συν ως προς την ομορφια παροτι λειτουργικα αρνητικο το βρισκω γιατι δεν εφαρμοζει και τοσο καλα, θα προτιμουσα δηλαδη λιγο μεγαλυτερο παχος!!

 

 

 

Ε εντάξει κρατάει η μπαταρία του , γιουπιιιι !

Α τα αρνητικα τα τονιζουμε, ενω τα θετικα τα υποβαθμιζουμε.

Fanboyιστικη λογικη μου μοιαζει ολο αυτο....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας έχει υπερτονισει την αιτία σύμφωνα με τις προτιμήσεις του, αλλά πιστεύω ότι όλα όσα αναφέρθηκαν ισχύουν. Προφανώς και έπαιξε ρόλο το ότι η περυσινή χρόνια δεν ήταν πολύ επιτυχής, όπως και το γεγονός ότι τα S7 κυκλοφόρησαν φέτος νωρίτερα. Αυτό που είδα πάντως σε πρόσφατο ταξίδι στο εξωτερικό (Ολλανδία) ήταν ένας αναπάντεχα μεγάλος αριθμος S7 edge να κυκλοφορεί, ενώ πολύ λιγότερα iPhone από ότι συνήθως. Γενικά, πιστεύω ότι η φετινή χρονιά ανήκει στη Samsung, τόσο λόγω του ότι το 6S δεν εντυπωσίασε, όσο και επειδή φέτος στο Android ο ανταγωνισμός από Nexus, LG, HTC έβγαλε μέτριες συσκευές.

 

Ένα στοιχείο που αναφέρω, πάντως, είναι αυτό που μου είπε πωλητής ότι ενώ πέρυσι το S6 πουλούσε πιο πολύ από το edge, φέτος ισχύει το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα στοιχείο που αναφέρω, πάντως, είναι αυτό που μου είπε πωλητής ότι ενώ πέρυσι το S6 πουλούσε πιο πολύ από το edge, φέτος ισχύει το αντίθετο.

 

Περυσι το edge ηταν απλως πολυ πιο ομορφο εξωτερικα αλλά αυτο το "κοψιμο" στις ακρες προσωπικα, καθως και αλλους που εβλεπα να συμφωνουσαν, δεν ηταν και οτι καλυτερο στο ματι στην θεαση φωτογραφιων και ιδιως βιντεο. Κατα τα άλλα ιδια κινητα ηταν! Φετος το edge ειναι 5.5 ιντσες εναντι 5.1 οποτε εχει μια μεγαλη και ουσιαστικη διαφορά.

 Νομιζω φετος εχει και μια αρκετα μεγαλυτερη χωρητικοτητα στην μπαταρια σε σχεση με την αστεια και αναξια αναφορας (που τολμουσαν και την αναφεραν ως πλεονεκτημα του edge ομως!) διαφορά που ειχαν περισι τα Σ6 με Σ6edge.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...