Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοινώνει ισχυρά οικονομικά αποτελέσματα πρώτου τριμήνου χάρη στην επιτυχία της σειράς Galaxy S7


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ισχυρά οικονομικά αποτελέσματα όταν για 3 χρόνια πέφτει σταθερά έχοντας απολέσει το 60 με 80% των κάποτε mobile εσόδων της. Μόνο που το 2014 το 70% των εσόδων της Samsung ήταν από το mobile τμήμα της και τώρα έχει πέσει στο 58%. H Samsung σημείωσε 81,9 εκ αποστολές και είχε μόνο το 24% των mobile εσόδων της Apple με 51,2 εκ iPhone. Το Q1 του 2013 η Samsung είχε 6.51 δις καθαρά κέρδη από το mobile τμήμα της. Τότε που η ναυαρχίδα ήταν το GS3. 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ το mobile τμήμα της είναι στο -40%. Μέχρι και το Q1 του 2012 το mobile τμήμα της είχε περισσότερα από τα 3,38δις που σημείωσε τώρα... δλδ 4,27δις.... με flagship τότε το GALAXY S2.

 

ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ισχυρά οικονομικά αποτελέσματα φορουμάδες μου. :P

 

Περισσότερα για ξεστράβωμα και ενημέρωση εδώ.

Παίξε μουσική σε κανα τελειωμένο μαγαζί για μερικά ψιλά ενώ η Apple βγάζει εκατομμύρια €. :-D :-D :-D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν το προηγούμενο προιόν σου πάτωσε εντελώς, οποιαδήποτε επιτυχία του επόμενου φένεται τεράστια..

Εχεις καποια επισημα στοιχεια που δεν εχω δει να λενε οτι το s6 πατωσε η απλα βγαζεις χολη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Samsung s6 περίπου 1 χρόνο με ημερήσιο Wi-Fi,game,επικοινωνία η μπαταρία μου κρατάει ακριβώς ένα 24ωρο.Τρεχουν εφαρμογές συνεχώς και το κινητό δεν κολωνει πουθενά!όσο για τις αναβαθμίσεις που διάβασα παραπάνω μόλις παρουσιάστηκε το Samsung s7 ακριβώς σε μια εβδομάδα μετά μου έγινε αναβάθμιση σε 6.0.1! Ακούει τις ανάγκες του καταναλωτή πιστεύω πλέον η Samsung και το αποδεικνύει με τα κορυφαία smartphone που βγάζει στην αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...