Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποκάλυψε ένα Xbox One designed by Stark Industries


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο δικο μου ειχα και οπως φαινεται και στις αγγελιες που εχει βαλει ο καθένας μας μπορεις να το επιβεβαιωσεις κ ο ίδιος. Απο τα 33 μου Χρόνια τα τελευταια 20 ειχα ΠΑΝΤΑ και PCαρα και κονσόλες. Το οτι επιλεγω να παιζω σε κονσολα είναι αποτέλεσμα πολλών κριτηρίων κατ εμε και ακομα περισσότερων κωλοport. Καλύτερα τα 1080/30 στο arkham στην κονσόλα παρα το ΧΑΛΙ της pc εκδοσης. Αλλα οταν ποσταρουν για 720/30 kαι αυτό αφορα το 3% του συνολου των παιχνιδιών, και το μονο που ξέρουν ειναι ο "θείος" και το ΑΝ το port που θα φανε θα τρέχει τουλαχιστον οπως η κονσολα ειναι περα απο μενα. Και αυτο που κραζουν οτι ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ αντι να παιξουν στο δικο τους σύστημα δείχνει τουλαχιστον 15 χρονών...γιατι αν μιλαμε για πανω απο 25 τοτε λυπαμαι. Δυο απο τρια καλύτερα παιχνίδια που εβγαλα τον τελευταιο χρονο ηταν τα bloodborne και προσφατα το dark souls 3 και κανενα απο αυτα δεν ηταν showcase, ηταν απλα παιχνιδαρες.

"Μου δανειζεις λιγο την χρονομηχανη σου να ερθω και εγω στο 2050 που εισαι? Γιατι μαλλον στο 2016 δεν εντοπισα κανα προβλημα "

Αναφερομουν σε αυτο το comment σου, αυτό που ειπα ήταν πως τα 60fps δεν είναι καθόλου υψηλό στάνταρ για το 2016, υπάρχει στα pc εδώ και χρόνια και θα έπρεπε να υπάρχει και στις κονσολες οι οποίες χρησιμοποιούν αδύναμο hardware και κοιτάζουν από που να πάρουν λεφτά από τον καταναλωτή ενώ οι παλαιότερες κονσόλες ήταν πολύ καλύτερες για την εποχή τους από πλευράς επιδόσεων. Δεν έκανα ούτε προσωπική επίθεση σε εσενα ούτε στους κατόχους κονσόλας.

Το port και η πειρατία είναι άλλο θέμα, δεν Συμφωνώ με κανένα από τα δύο πάντως αλλά μην δραματοποιουμε και τις καταστάσεις.

Δύσκολο το διάβασμα στις μέρες μας... :mellow:

 

 

Οπότε, ούτε νέα έκδοση είναι, ούτε ειδική έκδοση είναι, ούτε σταματήσαν όλα όσα κάναν για να φτιάξουν αυτή την κονσόλα χωρίς να διορθώσουν κάτι. Είπαν να βγάλουν ένα τρία κομμάτια για να διαφημίσουν το xbox τώρα που βρήκε το νέο captain america. Θα τα δώσουν κιόλας μέσω διαγωνισμού για να διαφημιστούν ακόμα περισσότερο.

 

Marketing λέγεται στον υπόλοιπο κόσμο.

Αν κοιτάξεις πολύ προσεκτικά θα δεις πως το comment μου συμπλήρωνε το προηγούμενο που έκανα και αναφερομουν στα προηγούμενα comments τα οποία δικαιολογούσαν την κίνηση της Microsoft. Αυτο που θέλω να πω είναι ότι βγάζουν "special editions" λες και οι καταναλωτές είναι χαζοι, αντί να στοχεύσουν σε άλλους τομείς οι οποίοι χρειάζονται βελτίωση όπως το hardware του Xbox και το σημαντικότερο στην κοροϊδία που πέφτει με το online επί πληρωμή και τους παανκριβους τίτλους.

 

Πάντως εμφανισιακα το συγκεκριμένο special edition είναι πολύ όμορφο, δεν το αρνούμαι αυτο. Η λογική όμως του "marketing και ξερό ψωμί" αντί να δώσουμε έμφαση αλλου δεν ωφελεί τους καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

@mechacorn Δεν ειναι θεμα επίθεσης και συγνώμη αν διαβάστηκε έτσι. Συζήτηση κάνουμε και προφανώς δεν μπορουμε να συγχρονιστουμε ολοι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, έχεις δίκιο, συνέχισε το.  Αλλά ξέρεις κάτι?

ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ pc gaming...

ποιοι ειστε εσεις που δεν σας ενδιαφερει το Pc gaming?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, έχεις δίκιο, συνέχισε το.  Αλλά ξέρεις κάτι?

ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ pc gaming...

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω εάν είσαι πετυχημένο τρολλ ή απλώς δεν ξέρεις να διαβαζεις. Λίγη νοημοσύνη δεν βλαπτει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ολα τα xbox one το ιδιο χαλια ειναι και αυτο...

Εμφανισιακά δεν είναι και άσχημο, όχι ακριβώς του γούστου μου αλλά είναι ωραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά, εμένα εδώ και πολά χρόνια έχουν 60fps στο χωριό μου, στα δικά σας δεν είχαν; Κάτσε να δεις πως τα λέγανε, α ναι, pc, ο θρύλος λέει πως παίζουν με 60fps σε full HD ανάλυση και το καλύτερο; Τζαμπα online, φθηνά games, mods ΚΑΙ backwards compatibility. Απίστευτο ε; Και ναι εγώ το εντοπιζω το πρόβλημα, το ίδιο και οι developers (βλέπε κεφαλαιο: ps4.5), ένα gameplay βίντεο από witcher 3 σε ps4 εβλεπα τις προαλλες και όταν μπήκε στην πόλη το game έγινε παρουσίαση του PowerPoint, σαν να εβλεπα slideshow από φωτογραφίες ήταν. Θα προτιμούσα να άφηναν για λίγο στην άκρη το marketing και τις βλακειες και να κοίταζαν να κάνουν μία αξιότιμη κονσόλα όπως ήταν το ps3, 350€ κάνει η κονσόλα και σκας ένα χιλιάρικο στο τέλος για το online και τα games, άρμεγμα από παντου. Υ.Γ.: Story>graphics? Πάρε το the witcher 3, βαλτου 480p textures και μετά δες πόσο θα πούλαγε το "story" και το "gameplay". Βασικά εφάρμοσε το ίδιο σε ΟΛΑ τα games και δες τι πωλήσεις θα έκαναν. Η μόνη περίπτωση όπου ισχύει αυτό είναι όταν μιλάμε για Indie games όπου πράγματι παίζεις για το story και το "old school nostalgy".

 

Eιχες και εσυ μια ζωη 60 fps οταν σκαγατε τα φραγκα και ξεπερνουσανε τα χιλιαρικα. Να μην ξεχασουμε το φιασκο του Crysis που πεφτανε τα κλαμματα γιατι δεν μπορουσανε να ξεπερασουνε τα 15 fps και πωλουσανε καρτες ειδικα για το Crysis στα 600 ευρω. Αγοραζανε καποιοι PC πανω απο 1500 ε και δεν δινανε ευρω για παιχνιδι. Εαν οι τελευταιες κονσολες εχουν αρμεγμα πιστευω στα PC το γαλα εχει παει ηδη στα ραφια. Με στεναχωρει το γεγονος οτι κονσολες πατανε πλεον πανω στην PC αρχιτεκτονικη για χαρη των "κουρασμενων" development και δεν υπαρχει καποιος σε στυλ οπως ο Cell,IMB, SH4 κ.α. Ολα στο ιδιο καζανι και γι'αυτο φταιει η ιδια η Microsoft που μπηκε στο παιχνιδι και εφερε τα σκ*** .  Κακως που συνεργαστηκε η Sega μαζι της για τα ακαταμαχητα Windows CE και με απειλες την πεταξε εξω απο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχες και εσυ μια ζωη 60 fps οταν σκαγατε τα φραγκα και ξεπερνουσανε τα χιλιαρικα. Να μην ξεχασουμε το φιασκο του Crysis που πεφτανε τα κλαμματα γιατι δεν μπορουσανε να ξεπερασουνε τα 15 fps και πωλουσανε καρτες ειδικα για το Crysis στα 600 ευρω. Αγοραζανε καποιοι PC πανω απο 1500 ε και δεν δινανε ευρω για παιχνιδι. Εαν οι τελευταιες κονσολες εχουν αρμεγμα πιστευω στα PC το γαλα εχει παει ηδη στα ραφια. Με στεναχωρει το γεγονος οτι κονσολες πατανε πλεον πανω στην PC αρχιτεκτονικη για χαρη των "κουρασμενων" development και δεν υπαρχει καποιος σε στυλ οπως ο Cell,IMB, SH4 κ.α. Ολα στο ιδιο καζανι και γι'αυτο φταιει η ιδια η Microsoft που μπηκε στο παιχνιδι και εφερε τα σκ*** .  Κακως που συνεργαστηκε η Sega μαζι της για τα ακαταμαχητα Windows CE και με απειλες την πεταξε εξω απο το παιχνιδι.

Εγώ μιλάω για το αρνητικά της παρούσας γενιάς κονσολων τα οποία δέχονται πολύ εύκολα βελτίωση, αρκει να αφήσουμε το marketing και τις βλακειες στην ακρη και εσύ διαβαζεις "pc vs consoles". Δεν κάνω debate, όλοι πιστεύω ξέρουμε τι είναι καλύτερο, εάν έχεις χρήμα και όρεξη φυσικά (κακά τα ψέματα, εάν θες να ευχαριστηθεις στο 100% το pc gaming με τα mods, τα υψηλα γραφικα, το upgradability, τα 60fps κτλ ένα 600αρι το θες) το θέμα ομως είναι πως μπορούν να βελτιωθούν οι κονσόλες γιατί η παρούσα γενιά φώναζε " πούλα με και χτισε pc". Δεν έχουν όλοι όρεξη να ασχοληθούν με το pc gaming, οι κονσόλες είναι μία πιο απλή και casual λύση για κάποιον που θέλει να παίξει 4-5 games και μέχρι εκεί αλλά το online επί πληρωμή, το αδύναμο hardware και τα πανάκριβα games (μην μιλήσω για την έλλειψη backwards compatibility) το έχουν καταστρέψει αυτό. Το optimization για το οποίο μιλησες οφείλεται πάλι στις κονσόλες και κυρίως στους developers που κοιτάζουν να βγάλουν εύκολα λεφτά και τους αξίζει και με το παραπάνω η πειρατία και το θαψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...