Προς το περιεχόμενο

Το νέο Chromebook 13 της HP είναι λεπτό και από αλουμίνιο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οκ αλλα περα απο σχολεια και πολυ συγκεκριμενες εταιριες που θελουν κατι σαν τερματικα που να βλεπουν ενα web page ειναι τελειως μα τελειως πεταμενα λεφτα. 500e πλεον εχουν αρχισει να γινονται πολλα ακομα κ για κανονικο λαπτοπ καθως με 300κατι μπορεις να βρεις κατι που για απλη χρηση ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όση ωρα διάβαζα το άρθρο και έβλεπα την εικόνα έλεγα απο μέσα μου "είναι το πιο ομορφο windows laptop ever" μετα θυμηθηκα οτι τρέχει chrome os και απογοητευτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να λέμε και του στραβού το δίκιο, οι περισσότερες σοβαρές εταιρικές εφαρμογές πλέον είναι και web... Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα από αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για να λέμε και του στραβού το δίκιο, οι περισσότερες σοβαρές εταιρικές εφαρμογές πλέον είναι και web... Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα από αυτό...

 

100%. Ο λόγος είναι φυσικά το κόστος, αφού για τις εταιρίες είναι το #1 feature. Σηκώνεις μια web εφαρμογή στο cloud και τελειώνει το θέμα. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα dumb terminal, όπως τις παλιές καλές εποχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρυα απο μένα. πεταξα απο πανω μου τη σαπιλα των γκουγκλόφωνων και γκουγκλομειλ για να παρω γκουγκολαπτοπ - φθηνιαρα αντιγραφη??? δε νομιζω. Σε καλη μεριά παιδες!!!

 

μακρυα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω σαν συσκευή είναι πανέμορφο το ρημάδι!

 

Η HP βγάζει ακόμα λαπτοπ?

 

Πολύ έξυπνο που υπάρχει εξωτερική συσκευή για σύνδεση Ethernet, display, USB. Έτσι έχουν καταφέρει να το κάνουν φλιδα και αν θέλει κάποιος πιο desktop χρήση να την έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 ειναι πααααρα πολλα για chromebook.

Μαλλον λογω αλουμινιου.

 

Γιατι επιμενει η google στα chromebook, μπορει να μου εξηγησει κανεις?

Υπαρχει μελλον που δε το βλεπω εγω?

 

Ναι, 500 ευρώ (αρχική τιμή!) είναι πάρα πολλά. Πρακτικά πουλάνε το premium design αλουμινίου αλλά και τα specs. Δες τι χαρακτηριστικά έχουν τα περισσότερα chromebooks και θα καταλάβεις. Το Toshiba 2 που κυκλοφόρησε πέρσι ήταν μακράν το καλύτερο της αγοράς, είχε πολύ χειρότερα specs από του HP και κοστίζει ακόμα $300-350.

 

Όσο για τις ερωτήσεις, δες πόσες δεκάδες εκατομμύρια chromebooks έχουν πουληθεί στα σχολεία των ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για τις ερωτήσεις, δες πόσες δεκάδες εκατομμύρια chromebooks έχουν πουληθεί στα σχολεία των ΗΠΑ.

Αν και ειμαι απο αυτους που πιστευουν οτι υπαρχει αρκετος χωρος στην αγορα και για τετοια μηχανηματα ,με ενα απλο και στωμενο λογισμικο με κυριο προσανατολισμο το browsing,απλα να αναφαιρω το 2015 περιπου 7-8 εκατομυρια παγκοσμίως  ηταν οι πωλησεις τους(και 6 εκατομυρια το 2014) και οχι δεκαδες εκατομυρια και μαλιστα μονο στην Αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

500 ειναι πααααρα πολλα για chromebook.

Μαλλον λογω αλουμινιου.

 

Γιατι επιμενει η google στα chromebook, μπορει να μου εξηγησει κανεις?

Υπαρχει μελλον που δε το βλεπω εγω?

Δες πωλησεις σε αμερικη,εναντια σε mac,windows τι παταγο εκανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...