Προς το περιεχόμενο

Το περιοδικό TIME χαρακτηρίζει το iPhone ως το gadget με τη μεγαλύτερη επιρροή όλων των εποχών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

- λοιπον ακου ,οτιδηποτε περιεχει τις λεξεις apple , iphone ,mac στον τιτλο το ποσταρεις στις ειδησεις

- ρε συ μας κραζουν ανελεητα

- βαζε apple

- μας εχουν παρει γραμμη

- κατι παιρνουν κ αυτοι

 

:P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 ...μία λίστα το 2016 που το πιο mainstream gadget...

 

Μα η λίστα δεν μιλάει για πιο mainstream, αλλά για πιο influential και για αυτό είναι fail.

Ε, δεν είναι!

Το πρώτο CD-player ή το πρώτο σκουλαρίκι ήταν απείρως πιο influential, απλά για να συνεννοούμαστε.

Αν η λίστα μίλαγε για τον τεχνολογικό θεό της μάζας σήμερα, μάλλον θα ήταν σωστή, δεδομένου ότι η Apple και τα προϊόντα της είναι πρώτα παγκοσμίως σε πωλήσεις. Αλλά πιο Influential όλων των εποχών; Ας μην υπερβάλλουμε χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε. Απο πολύ πιο πριν. Τη σειρά Pxxx από Ericsson την θυμάται κανείς; Τα Psion? Τα Palm? ΒΒ?

ειχα το π910 με το πενακι καμια σχεση το ιφονε ηταν πολυ καλυτερο και πιο απλο στη χρηση

η αππλε εκανε το τηλεφωνο ευκολοδουλευτο για ολους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η λίστα δεν μιλάει για πιο mainstream, αλλά για πιο influential και για αυτό είναι fail.

Μάλλον διάβασες για να απαντήσεις,και όχι για να καταννοήσεις.

 

Όταν το πιο mainstream gadget είναι το smartfone,το πιο influential είναι το smartfone που το έκανε έτσι.

Και αυτό είναι το iphone,κακά τα ψέμματα.

 

 

 δεδομένου ότι η Apple και τα προϊόντα της είναι πρώτα παγκοσμίως σε πωλήσεις.

 

Ούτε καν..τι λες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζομαρες, το γκατζετακι με την μεγαλύτερη επιρροή είναι το πυροβόλο όπλο. Ολόκληρες ηπείρους κατέκτησαν αυτοι που τα είχαν πρωτοι.

 

Και επι προσωπικού, αμα δω κάποιον να κραταει iPhone τον έχω γραμμενο. Αμα κρατάει κανένα glock όμως, ε, όσο να ναι επηρεαζομαι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάγαμε για το κινητό με τη μεγαλύτερη επιρροή θα συμφωνούσα, λόγω capacitive οθόνης αφής και του app store που άνοιξε ένα καινούργιο κεφάλαιο για εταιρείες και δημιουργούς. Για gadget γενικά δεν ξέρω αν συμφωνώ, μάλλον όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον διάβασες για να απαντήσεις,και όχι για να καταννοήσεις.

 

Όταν το πιο mainstream gadget είναι το smartfone,το πιο influential είναι το smartfone που το έκανε έτσι.

Και αυτό είναι το iphone,κακά τα ψέμματα.

 

 

 

Ούτε καν..τι λες;

 

Σημείωσε λάθος για τις πωλήσεις: εννοούσα κέρδη.

 

Κατά τ' άλλα, η λογική του ότι το mainstream του σήμερα είναι το πιο influential όλων των εποχών, δεν ισχύει, αλλά επειδή είναι θέμα κατανόησης των λέξεων δεν δίνω και περαιτέρω σημασία. Απλά δεν έχεις καταλάβει σωστά τις λέξεις, και προς τούτο η ερμηνεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ξύπνησαν οι Αμερικανοί για ακόμα μια φορά στηρίζοντας δικό τους προιον και έκαναν μόδα αυτό:

p910i.jpg

Οι άλλοι απλά την ακολούθησαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν είμαι υπέρ των smart phone δε θεωρώ δηλαδή πως έκαναν πιο έξυπνους ή πιο παραγωγικούς τους ανθρώπους δε θα έβαζα το iphone. Υποκειμενική καθαρά άποψη.

 

Θα έβαζα το Macintosh το οποίο για την εποχή του πρέπει να ήταν αρκετά εύχρηστο και πρωτοποριακό και θα έβαζα και το macbook pro του 2008 και το αντίστοιχο air.

 

Το macbook pro είναι ο υπολογιστής που σε όλη μου τη ζωή ονειρευόμουν και δεν ήξερα πως υπάρχει και που το 90% των χρηστών των windows αγνοεί πως υπάρχει ακόμα και σήμερα. Ειδικά εκείνη την εποχή γύρω στο 08 ήταν υπολογιστής από άλλο πλανήτη σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος iPhone μέχρι και το 6s plus πριν λίγο καιρό πάντα ήμουν φαν της Apple παντού όχι μόνο στο iPhone έχω και υπολογιστή Mac αλλά μπορώ να πω πως το s7 edge με έκανε να την απατησω στο κομμάτι του smartphone τουλάχιστον, δεν ξέρω νομίζω πως σε θέμα εμφανισης και δυνατοτήτων έχει μείνει πίσω πλέον στα iPhone, παλαιότερα κρατούσες iPhone και ένιωθες πως κρατούσες ένα κόσμημα στα χέρια σου πλέον όχι πλέον αυτό το ένιωσα ξανά με το s7 edge που είχα πολύ καιρό να το νιώσω με ένα iPhone και πραγματικά πριν το πιάσω στα χέρια μου δεν το περίμενα, η Samsung έδωσε τον καλύτερο της εαυτό στο συγκεκριμένο κινητό και άφησε την Apple πίσω πολύ, δυστυχώς για την Apple ευτυχώς για εμάς που μάς έκανε να ξαναερωτευτουμε :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ξύπνησαν οι Αμερικανοί για ακόμα μια φορά στηρίζοντας δικό τους προιον και έκαναν μόδα αυτό:

p910i.jpg

Οι άλλοι απλά την ακολούθησαν...

το p1 ήταν αρκετά καλύτερο απο το p990 που παραθέτεις,γενικά και άλλοι είχαν βγάλει πράμα,ακόμα θυμάμαι το pocket pc  που ήταν τέλειο αλλά οι τότε επεξεργαστές και οι σκληροί δίσκοι ήταν άχρηστοι σε σχέση με το σήμερα και η αγορά αυτή πέθανε μέχρι ανέβηκαν τα tablet.

σήμερα με τις emmc μνήμες και τα win10 είναι καλύτερα τα πράγματα,γιατί το φαντάζεσαι αυτό με 4200rpm σκληρό να τρέχει svista!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ThePCFreak κοιτα ενα δειγμα πχ ετσι συγκρινε τα εξωτερικα για αρχη iphone-competitive.gif

 

απλα οι διαφορες φιλοι μου ειναι τεραστιες

Το Ν95 πάντως είχε WiFi.

Όπως είχαν και άλλα πιο πριν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος iPhone μέχρι και το 6s plus πριν λίγο καιρό πάντα ήμουν φαν της Apple παντού όχι μόνο στο iPhone έχω και υπολογιστή Mac αλλά μπορώ να πω πως το s7 edge με έκανε να την απατησω στο κομμάτι του smartphone τουλάχιστον, δεν ξέρω νομίζω πως σε θέμα εμφανισης και δυνατοτήτων έχει μείνει πίσω πλέον στα iPhone, παλαιότερα κρατούσες iPhone και ένιωθες πως κρατούσες ένα κόσμημα στα χέρια σου πλέον όχι πλέον αυτό το ένιωσα ξανά με το s7 edge που είχα πολύ καιρό να το νιώσω με ένα iPhone και πραγματικά πριν το πιάσω στα χέρια μου δεν το περίμενα, η Samsung έδωσε τον καλύτερο της εαυτό στο συγκεκριμένο κινητό και άφησε την Apple πίσω πολύ, δυστυχώς για την Apple ευτυχώς για εμάς που μάς έκανε να ξαναερωτευτουμε :-)

απο το 5σ και μετα κατι δεν μου κολλαει κι εμενα δεν μου κανει αισθηση πλεον να παω σε αιφον της εταιριας και απεξω κ απο υλικα και απο λογισμικο με χαλασε ....προσωπικη αποψη και αποφαση καιρο τωρα ... για ιπαντ ιμακ ιποντ μακβοοκ δεν θα ελεγα οχι δεν ειναι δα και τα ιδια καμια σχεση 

Το Ν95 πάντως είχε WiFi.

Όπως είχαν και άλλα πιο πριν.

ναι ... κ εδω δεν το χα προσεξει ..αλλα δεν τονιζει αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...