Προς το περιεχόμενο

Αγορα Καμπριο για πολη


Dominic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πήρα προ 2 ημερών το opel tigra του 2005. 
διθέσιο. Σήμερα το γέμισα 50 ευρώ μόνο. Περίμενα να μου πάρει πάνω από 70. Κατανάλωση (μικτή) 6.1 /100χλμ. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πήρα προ 2 ημερών το opel tigra του 2005. 

διθέσιο. Σήμερα το γέμισα 50 ευρώ μόνο. Περίμενα να μου πάρει πάνω από 70. Κατανάλωση (μικτή) 6.1 /100χλμ. 

 

 

 

Αν ενιαι πραγματικη και όχι από τον υπολογιστη του αυτοκινητου είναι φανταστικη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε αυτός ότι στο κέντρο που πηγαίνει, καίει 20 ευρώ/200χλμ . Είναι πολλά αυτά; Δεν ξέρω καθόλου. 
Εμένα μου έκανε εντύπωση ότι στο punto (1200 κυβικά) το γέμιζα με 60 ευρώ περίπου ενώ αυτό εδώ με 51 για την ακρίβεια, γέμισε. (1400 κυβικά) . 

Γύρω στα 100 ευρώ ήθελα το μήνα με το punto. Σε αυτό θα το υπολογίσω από σήμερα που το γέμισα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει ρόλο με ποσα ευρω γεμίζεις καθώς το ένα μπορεί να έχει πιο μεγάλο ρεζερβουάρ από το άλλο.. Σημασία έχει πόσα χιλιόμετρα βγάζει με το ίδιο πόσο βενζίνης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση τουμπας σε τι προστατευει η υφασματινη ?

 

οπως και να εχει δε σε προστατευει η κουκουλα στα καμπριο αλλα τα roll bar... ουτως η αλλιως στα περισσότερα hardtop η οροφη ειναι και γυαλινη ταυτόχρονα ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει ρόλο με ποσα ευρω γεμίζεις καθώς το ένα μπορεί να έχει πιο μεγάλο ρεζερβουάρ από το άλλο.. Σημασία έχει πόσα χιλιόμετρα βγάζει με το ίδιο πόσο βενζίνης...

έχω μηδενίσει τα χιλιόμετρα για να δω πόσο θα κάνω. Πόσα περίπου "πρέπει" να κάνει ένα αμάξι για να πεις ότι δεν καίει πολύ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι υποκειμενικό για τον καθένα.. Πχ έχω στην οικογενεια ένα που καίει 6.5 λίτρα και ένα που καίει 14... Λογικά για εμενα ότι καίει γύρω στα 6.5 το θεωρώ οικονομικό..

 

Για εμενα σε γενικές γραμμές, ένα 1400αρι πρέπει να καίει γύρω στα 6-6.5 λίτρα.. Μιλάμε για βενζίνη πάντα..

 

Όπως είδες δεν χρησιμοποίησα πουθενά τη λέξη οικονομικό. Το ιδιο αυτοκίνητο, αναλόγως τη πόλη που μένεις και τον τρόπο οδήγησης σου μπορεί να έχει διαφορετική κατανάλωση ακόμα και κάθε μέρα... Από εκεί και πέρα βλέποντας την κατανάλωση του εσύ αποφασίζεις για το αν ειναι οικονομικό ή όχι..

 

Με συγχωρειτε για το σεντονακι. Ότι έγραψα αποτελεί προσωπική μου άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαξι που εντος πολης καιει κατω απο 9-10λιτρα ανα 100 χλμ ειναι μια χαρα αλλα ειναι ελαχιστα αυτα που καινε πραγματικα τοσο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μάθω: όταν λέμε εντός πόλης εννοούμε κέντρο αθήνας  σε στενά παραστενά ξεκίνα σταμάτα ; 

Εγώ οδηγώ σε μαραθώνος/μεσογείων/λαυρίου και σύνολο σε φανάρια να φάω 3-4 λεπτά το πολύ σε όλη μου τη διαδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pintsie, on 06 May 2016 - 4:20 PM, said:

Για να μάθω: όταν λέμε εντός πόλης εννοούμε κέντρο αθήνας  σε στενά παραστενά ξεκίνα σταμάτα ; 

 

Εγώ οδηγώ σε μαραθώνος/μεσογείων/λαυρίου και σύνολο σε φανάρια να φάω 3-4 λεπτά το πολύ σε όλη μου τη διαδρομή.

 

 

Ολα ειναι σχετικα φιλε μου ...Κεντρο ειναι και η Κυψελη -Παγκρατι ,κεντρο αλλα λιγοτερο ειναι και η Λυκοβρυση με τα γυρω προαστια που μενω εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι σχετικα φιλε μου ...Κεντρο ειναι και η Κυψελη -Παγκρατι ,κεντρο αλλα λιγοτερο ειναι και η Λυκοβρυση με τα γυρω προαστια που μενω εγω .

φίλη :P 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου 3-4 κατηγοριες πανω απο την κατηγορια που κοιταζει ο ts. Οπως και η τιμη.

Σαν σειρα, πολλα προβληματα.

Βενζινες καιει τα κερατα του.

Τελη, κοστη συντηρησης κλπ ομοιως.

Και απο επιδοσεις, meh.

Εν τελει, συγκρινομενο με αμαξια της ιδιας κατηγοριας, ειναι απο μετρια ως κακη επιλογη.

 

Σαν design , brand name και γκομενοπαγιδα, παιρνει καλο βαθμο παντως. Ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το 206cc καιει 20ευρω στα 100χιλιομετρα. ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ. εχω δωσει ενα 5χιλιαρο για σερβις μονο σε 5 χρονια. χαλανε τα παντα σε αυτο το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...