Προς το περιεχόμενο

Νέα Nvidia GeForce GTX 1080. Ταχύτερη από GTX 980 SLI και από Titan X με τη μισή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Όποιος προλάβει να πουλήσει τώρα πριν έρθουν οι κάρτες. Οι υπόλοιποι είτε θα τις σκοτώσουν είτε θα την κάνουν αγαλματάκι σε κάποιο ράφι.

 

:lol: :lol: :lol:

Ειτε θα βρουν καποιο κοροιδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι γινεται με αυτη την καρτα βλεπει κανεις βελτιωση σε ταχυτητα ρεντερινγκ σε after effect,premieree η εκει παμε σε επαγγελματικες καρτες καθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινει καινουργια καρτα και πιο πολυ σας ενδιαφερει να πεσουν οι παλιες...

300Ε οι 980 δυσκολο το βλεπω.

Εδω οι 280 καρτα 3 χρονων και με το ζορι τις βρισκεις κατω απο 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε θα βρουν καποιο κοροιδο

Αν βρουν καλά θα κάνουν. Κι εγώ αυτό θα έκανα.

Στα λόγια όμως εύκολα το βρίσκεις το κορόιδο, στην πράξη όμως...

 

Το άλμα στις επιδόσεις είναι μεγάλο, όποτε θα είναι μεγάλη και η βουτιά στις τιμές στα μεταχειρισμένα.

 

ps. Εγώ καινούρια θα πάρω. Αφού δω όμως και τι θα βγάλει η AMD ως αντίπαλο της 1070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο που βγαινει καινουργια καρτα και πιο πολυ σας ενδιαφερει να πεσουν οι παλιες...

300Ε οι 980 δυσκολο το βλεπω.

Εδω οι 280 καρτα 3 χρονων και με το ζορι τις βρισκεις κατω απο 200.

 

5 χρόνια κολλημένοι στα 28nm με μικροβελτιώσεις ανά έτος, για αυτό και συνέβαινε αυτό που λες. Τα νέα dies είναι αρκετά μικρότερα αλλά έχουμε σημαντικό boost στα clocks. Οι τιμές στις μεταχειρισμένες κάρτες θα πέσουν όσο και να χτυπιούνται κάποιοι.

 

Εγώ προσωπικά το ψήνω για την 1080, μιας και είναι σημαντική αναβάθμιση από την vanilla 980 μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πεσουν οι τιμες πρεπει να μειωθει και η ζητηση.

Οταν πλακωνεστε με το που πεσουν 20Ε ,ποιος θα τη ριξει με το ετσι 150Ε?

Τους βαζει κανεις πλαφον στα μεταχειρισμενα?

Θα σου πει αν δε σου αρεσει,παρε καινουργια.

Προσφορα και ζητηση.και απο οτι φαινεται η ζητηση ειναι μεγαλη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ προσωπικά το ψήνω για την 1080, μιας και είναι σημαντική αναβάθμιση από την vanilla 980 μου.

 

 

Άλμα κανονικό όχι απλά σημαντική. Οι κάρτες είναι τέρατα. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε στα console ports πόσο τέρατα είναι :D

 

Οτιδήποτε έχει κουμπιά xbox στο menu τρώει αρνητική κριτική στο steam ακόμα και αν είναι σχετικά καλό port.  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε έχει κουμπιά xbox στο menu τρώει αρνητική κριτική στο steam ακόμα και αν είναι σχετικά καλό port.  :devil:

Λεγε με DS3. Καλο πορτ,  με τετοια κουμπια , λιγο meh, αλλα συνηθιζονται :P

 

Περιμενω και την 1070 να δω τι ψαρια θα πιανει και θα δω που θα κινηθω, διοτι ειναι πολλα τα φραγκα. 

Ελπιζω και σε κατι καλο απο την κοκκινη πλευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινει καινουργια καρτα και πιο πολυ σας ενδιαφερει να πεσουν οι παλιες...

300Ε οι 980 δυσκολο το βλεπω.

Εδω οι 280 καρτα 3 χρονων και με το ζορι τις βρισκεις κατω απο 200.

 

Δεν μιλάνε για την 980 στα 300 ευρώ αλλά για την 980ti !  Ισως σε 6 μήνες η αξία της να είναι στα 300 και μετά απο 2 χρόνια μπορεί να είναι στα 150, αυτό τί σημαίνει οτι θα πρέπει να την πουλήσουν απο τώρα στα 150 ? πλάκα κάνουμε ?. Οταν πωλείται μία κάρτα μεταχ. συγκρίνεται με την τιμή μιας καινούρια που έχει τις ίδιες επιδόσεις και  πωλείται πιο κάτω ανάλογα με την παλαιότητα/χρήση/εγγύηση/κάποιον λιγότερων features σε σχέση με την καινούρια κτλ. αλλά οχι πολύ πιο κάτω. Αυτή που λογικά θα έχει περίπου τις ίδιες επιδόσεις οταν βγεί  θα είναι η 1070. Οταν βγουν οι τιμές στο σκρουτζ θα καταλαβεται , εγώ δεν περιμένω κάτω απο 500 και η τιμή της θα "ομαλοποιείται" με πολύ αργούς ρυθμούς ανάλογα και με το πόσο ανταγωνιστική θα είναι η AMD. Το θέμα είναι οτι ακόμα οι κάρτες δεν βγήκαν, δεν είδαμε review , benchmarks και τιμές και κάποιοι βγάλαν απο τώρα ταρίφα στην 980ti 300 ευρώ επειδή θέλουν να παρουν top κάρτα κοψοχρονιά.

 

Υ.Γ. Δεν εχω και δεν θέλω να πουλήσω καμία 980ti/980 και επίσης βλέπω οτι υπάρχει μια υπερκοστολόγιση σε αρκετές αγγελίες αλλά μην φτάνουμε και στο άλλο άκρο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 980ti θα πωλείται 350-400 ευρώ καινούρια λόγω ξεστοκαρίσματος. Για ποιο λόγο να δώσει κανείς τα ίδια λεφτά σε μεταχειρισμένη;

 

Πάντα αναφερόμαστε σε vanilla 980ti για να μην παρεξηγούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η 980ti θα πωλείται 350-400 ευρώ καινούρια λόγω ξεστοκαρίσματος. Για ποιο λόγο να δώσει κανείς τα ίδια λεφτά σε μεταχειρισμένη;

 

Πάντα αναφερόμαστε σε vanilla 980ti για να μην παρεξηγούμαι.

Περίμενε, θα εξαφανιστούν από τα ράφια χωρίς καν 10 euro μείωση κι απλά θα αντικατασταθούν από τις καινούριες...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 980ti θα πωλείται 350-400 ευρώ καινούρια λόγω ξεστοκαρίσματος. Για ποιο λόγο να δώσει κανείς τα ίδια λεφτά σε μεταχειρισμένη;

 

Πάντα αναφερόμαστε σε vanilla 980ti για να μην παρεξηγούμαι.

 

Ακριβώς οταν θα πωλείται στα 350-400 εδώ θα είμαστε για να αναθεωρήσουμε τις τιμές των μεταχ. 980ti

Αλλά στη ουσία θα γίνει αυτό που λέει ο ThReSh παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...