Προς το περιεχόμενο

Νέα Nvidia GeForce GTX 1080. Ταχύτερη από GTX 980 SLI και από Titan X με τη μισή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω την Gtx970  με  i7 4790 και 16gb ram χθες ετρεξα το  benchmark στο Ashes of the singularity  και μου εβγαλε 29-34 fps 

η 1080 βγαζει υπερδιπλασια fps:

 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1080-dx12-benchmarks/

 

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-Ashes_DX12_Async

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

drjohn1980, on 07 May 2016 - 1:55 PM, said:

ας αρχισουν λοιπον οι αγγελιες τυπου "πωλειται gtx 980ti" να ψωνισουμε και εμεις...

 

 

Βλέπω τις 970-980 μισοτιμής και κλαίω! xD

 

Θα περιμένετε τον Δεκέμβρη παιδιά.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΗΜΑ 1ο: Πούλα την GTX 980 ----->CHECK

BHMA 2o : subscribe to nvidia for release notification ------> CHECK

BHMA 3o : waitwaitwaitwaitwaitwait........

 

Πάντως παιδιά μετα απο πολύ ψάξιμο νομίζω ότι δεν λένε φαρφάρες και μεγάλα λόγια, μου φαίνεται ότι αυτή την φορά είναι ειλικρινής η Green Team... Μιλάμε για τεράστιο άλμα μπροστά.... Είδομεν... μέχρι να τσιμπίσω την δικιά μου 1080 θα την βγάζω με console gaming :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινης ειναι , και σε λιγο καιρο με τα γνωστα της κολπα , θα "θαψει" τις προηγουμενες καρτες και οι νεες θα περασουν ακομη πιο μπροστα. Ξερεις, με καταλληλα "optimized" drivers.. Ολα αυτα δεν ειναι για τον πολυ κοσμο που δεν αγοραζει καθε νεα γενια καινουρια καρτα. Ειναι για τους enthusiasts που θελουν να εχουν το πιο καινουριο καθε φορα και δε τους νοιαζει που η προηγουμενη καρτα θα φαει θαψιμο. Τι να πω και εγω με την 770... Περιμενω την 1070 , γιατι θα ειναι τεραστιο αλμα (για εμενα, που παραμενω στα 1080p ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο το μέγεθος της VRAM αλλά και η η καινούργια τεχνοτροπία της GDDR5X... πάντως προσωπικά μιας και δεν έχω 4Κ μόνιτορ ακόμα, με ενδιαφέρει να μπορώ να φουλάρω στα 1440p...ελπίζω να τα βγάλει πέρα στην εν λόγω ανάλυση.... :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τεραστιο αλμα θα ειναι απο τα 2gb ram στα 8gb.Eπιτελους, δεν τσιγκουνευτηκε ram η nvidia.

 

4 θες να πεις, μάλλον ξέχασες μια γενιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...