Προς το περιεχόμενο

Video Game Console σε DVD Rec


Gunix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Έχω το DVD Rec Firstline (DVD RW-N) και τo Wii.

Έχω συνδέσει με RCA (Video IN and AUDIO IN) από το Wii στο DVD Rec. Και το DVD Rec Video OUT and AUDIO OUT στην TV. Βλέπω κανονικά εικόνα και ακούω ήχο. Όταν πατάω το REC μου το γράφει κανονικά και όταν το σταματάω να γράφει βλέπω το βίντεο και παίζει κανονικά. Όμως, όταν βγάζω το DVD από το μηχάνημα και το βάζω στο PC κάνει αρκετά λεπτά να το διαβάσει αλλά μετά δεν παίζει και δεν βλέπω τα αρχεία μέσα στο DVD. Αλλά στο DVD Rec το βλέπω κανονικά. Γιατί γίνεται αυτό? Πως μπορώ να δω τα αρχεία στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θέλει Finalize το DVD για να το δει ο υπολογιστής και τα κοινά DVD Players. Το Finalize το κάνεις στο DVD Rec αλλά μετά δεν θα μπορείς να ξαναγράψεις στο ίδιο δισκάκι. Υποθέτω πως το δισκάκι είναι DVD-R και όχι DVD-RW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Έχω το DVD Rec Firstline (DVD RW-N) και τo Wii.

Έχω συνδέσει με RCA (Video IN and AUDIO IN) από το Wii στο DVD Rec. Και το DVD Rec Video OUT and AUDIO OUT στην TV. Βλέπω κανονικά εικόνα και ακούω ήχο. Όταν πατάω το REC μου το γράφει κανονικά και όταν το σταματάω να γράφει βλέπω το βίντεο και παίζει κανονικά. Όμως, όταν βγάζω το DVD από το μηχάνημα και το βάζω στο PC κάνει αρκετά λεπτά να το διαβάσει αλλά μετά δεν παίζει και δεν βλέπω τα αρχεία μέσα στο DVD. Αλλά στο DVD Rec το βλέπω κανονικά. Γιατί γίνεται αυτό? Πως μπορώ να δω τα αρχεία στο pc?

 

Το recorder μπορεί να κάνει αναπαραγωγή τα δικά του "ανοιχτά" δισκάκια, αλλά για να παίξουν αλλού θέλουν "κλείσιμο", οπότε και ολοκληρώνονται χωρίς δυνατότητα περαιτέρω εγγραφής.

 

Μάλλον θέλει Finalize το DVD για να το δει ο υπολογιστής και τα κοινά DVD Players. [...]

 

Όχι μάλλον... σίγουρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...