Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ψάχνω κάποια ταινία με το συγκεκριμένο concept: Horror (με στοιχεία survival) που να λαμβάνει χώρα σε κάποιο πλοίο ή υποβρύχιο. Όχι απαραίτητα με φαντάσματα και τέτοια πράγματα, αν έχει ιδανικά τίποτα τέρατα ή κάτι αντίστοιχο. Δεν έχω θέμα επίσης αν έχει scifi horror θεματολογία. 

Η τελευταία που πλησιάζει σε αυτό που ψάχνω, αν και πάει προς το sci-fi ήταν αυτή εδώ που είχα δει πρν κάποια χρόνια κ μαρεσε ( imdb.com/title/tt1188729/ ) [ Pandorum -2009 ]

Ναι έχω δει ΚΑΙ το Event Horizon 

Και τα Alien ( παλιά/νεότερα)

Τσεκαρε αυτο

Triangle

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ψάχνω κάποια ταινία με το συγκεκριμένο concept: Horror (με στοιχεία survival) που να λαμβάνει χώρα σε κάποιο πλοίο ή υποβρύχιο. Όχι απαραίτητα με φαντάσματα και τέτοια πράγματα, αν έχει ιδανικά τίποτα τέρατα ή κάτι αντίστοιχο. Δεν έχω θέμα επίσης αν έχει scifi horror θεματολογία. 

Η τελευταία που πλησιάζει σε αυτό που ψάχνω, αν και πάει προς το sci-fi ήταν αυτή εδώ που είχα δει πρν κάποια χρόνια κ μαρεσε ( imdb.com/title/tt1188729/ ) [ Pandorum -2009 ]

Ναι έχω δει ΚΑΙ το Event Horizon 

Και τα Alien ( παλιά/νεότερα)

Sunshine 2007 ?

The sphere 1998

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Ψάχνω κάποια ταινία με το συγκεκριμένο concept: Horror (με στοιχεία survival) που να λαμβάνει χώρα σε κάποιο πλοίο ή υποβρύχιο.

The terror season 1. Απίστευτη σειρά. Απ'τις καλύτερες της τελευταίας 10ετιας. Ναι, δεν είναι ταινία, mini-series είναι. (η δεύτερη σεζόν έχει άσχετο θέμα)

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

The terror season 1. Απίστευτη σειρά. Απ'τις καλύτερες της τελευταίας 10ετιας. Ναι, δεν είναι ταινία, mini-series είναι. (η δεύτερη σεζόν έχει άσχετο θέμα)

Το έχω δει φυσικά ;) είχα ανοίξει κ θεμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προσθέσω και τα Underwater 2020, Cargo 2009, Life 2017, Ghost Ship 2002, Gravity. Το Sphere που το ανέφεραν πιο πριν είναι πολύ καλό επίσης και το Triangle που επίσης προτάθηκε είναι καλό αλλά παίζει με time travelling και πρέπει να το προσέξεις για να μην πεις στο τέλος τι στον π....ο έγινε;. Τέλος, αν δεν σε πειράζει να ξεφύγεις λίγο από το consept του πλοίου, σκάφους, διαστημόπλοιου, δες και τα The Cube (το πρώτο) 1997, The platform 2019, 28 days later 2002, Frozen 2010 (όχι το παιδικό :) ), 
Phone Booth
και φυσικά το Speed 1994.

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρίξε μια ματιά και σ'αυτό Dante 01 (2008) - IMDb. Μπορεί να έχει μόνο 4.9, αλλα προσωπικά εμένα μου άρεσε.

 

Επεξ/σία από value
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, micos000 είπε

Να προσθέσω και τα Underwater 2020, Cargo 2009✓, Life 2017, Ghost Ship 2002, Gravity. Το Sphere✓ που το ανέφεραν πιο πριν είναι πολύ καλό επίσης και το Triangle✓ που επίσης προτάθηκε είναι καλό αλλά παίζει με time travelling και πρέπει να το προσέξεις για να μην πεις στο τέλος τι στον π....ο έγινε;. Τέλος, αν δεν σε πειράζει να ξεφύγεις λίγο από το consept του πλοίου, σκάφους, διαστημόπλοιου, δες και τα The Cube✓ (το πρώτο) 1997, The platform 2019, 28 days later 2002, Frozen 2010 (όχι το παιδικό :) ), 
Phone Booth
και φυσικά το Speed 1994.

Θα δω πρώτο το "Triangle" και ότι από τα παραπάνω δεν έχω δει τα υπογραμμίζω με +✓ 

Έχω δει: Underwater, Gravity, life, 28 days later όπως και όλα της συγκεκριμένης σειράς ταινιών, speed, frozen το είδα από σποντα καλοκαίρι του 2019 στη tv.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fan είπε

Καμιά πρόταση για ταινίες-κοινωνικά πειράματα

όπως

The Experiment

The Stanford Prison Experiment

The Wave

Αυτά τα τρία είναι πολύ καλά αλλά αν θέλεις να δεις και άλλα μπορείς να αναζητήσεις στο imdb ακόμα και με θέμα. Δες την λίστα στο παρακάτω λινκ.

https://www.imdb.com/search/keyword/?keywords=social-experiment

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

+ The Stanford Prison Experiment (2015)

 

7 ώρες πριν, Fan είπε

Καμιά πρόταση για ταινίες-κοινωνικά πειράματα

όπως

The Experiment

The Stanford Prison Experiment

The Wave

Έχω δει προσφάτως τα 2 πρώτα. Προτείνω κ το παραπάνω.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα να δω το back to the future (παραγωγή 1985) που δεν το είχα δει.

Ας είναι καλά το Netflix!

Στις 20/12/2020 στις 3:12 ΜΜ, micos000 είπε

Να προσθέσω και τα Underwater 2020, Cargo 2009, Life 2017, Ghost Ship 2002, Gravity. Το Sphere που το ανέφεραν πιο πριν είναι πολύ καλό επίσης και το Triangle που επίσης προτάθηκε είναι καλό αλλά παίζει με time travelling και πρέπει να το προσέξεις για να μην πεις στο τέλος τι στον π....ο έγινε;. Τέλος, αν δεν σε πειράζει να ξεφύγεις λίγο από το consept του πλοίου, σκάφους, διαστημόπλοιου, δες και τα The Cube (το πρώτο) 1997, The platform 2019, 28 days later 2002, Frozen 2010 (όχι το παιδικό :) ), 
Phone Booth
και φυσικά το Speed 1994.

Τρελή μούφα το underwater.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...