Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone SE Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

499 τα 16 GB χωρις δυνατοτητα επεκτασης... Δεν θα γελασω γιατι θα με πειτε hater, οχι οτι δεν ειμαι, αλλα πλεον δεν το θεωρω καν ανεκδοτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

499 τα 16 GB χωρις δυνατοτητα επεκτασης... Δεν θα γελασω γιατι θα με πειτε hater, οχι οτι δεν ειμαι, αλλα πλεον δεν το θεωρω καν ανεκδοτο!!

ολοκληρο μήλο εχει πάνω δεν το είδες; :D :D ;) .... Αν και σε 4ρις ιντσες που να χωρέσει ; :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και όμως το Nexus μπροστά τα iPhone είναι κακάσχημο, τέτοιες καμπύλες είχαν κάτι παλιά Symbian κινητά, όντως πολύ μπροστά είναι. Και τώρα ξεκίνα τα Replies για 10 σελίδες για να μου αποδείξεις ότι έχω άδικο, όπως και με το Dell σου δίπλα στο Macbook Air.

Περα απο το θεμα εμφανισης που ειναι εντελως υποκειμενικο..Επειδη καθεσαι και τα συγκρινεις και τα εχεις διπλα διπλα..Πως gkenen ρε NEG το nexus 4 μοντελο του 2012 να εχει πολυ καλυτερα bezels απο το 6s μοντελο του 2016, ενω εχουν 4,7 ιντσες και τα 2?

Οταν βρεις τον λογο που συμβαινει αυτο θα ηθελα σε παρακαλω μια σοβαρη απαντηση γιατι εγω δεν μπορω να το κατανοησω...

Επεξ/σία από panos9553
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελπίζω με αυτήν την κίνηση η apple να παρασύρει και τους άλλους κατασκευαστές κινητών να βγάλουν συσκευές με μικρές οθόνες αλλά καλά specs. Ναι, μπορεί τα μικρά κινητά να είναι πιο δύσχρηστα ώς φορητοί υπλογιστές, να μην δείχνουν τόσο εντυπωσιακά τα παιχνίδια ή το browsing να μην είναι τόσο άνετο, να έχουν προσφέρουν μιρκότερο ROI στου παρόχους κινητής τηλεφωνίας, αλλά σαν φορητές συσκευές τηλεφωνίας υπερέχουν. Τα specs καλό είναι να υπάρχουν για να μπορείς να κάνεις και τα υπόλοιπα όταν τα ζητήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω με αυτήν την κίνηση η apple να παρασύρει και τους άλλους κατασκευαστές κινητών να βγάλουν συσκευές με μικρές οθόνες αλλά καλά specs. Ναι, μπορεί τα μικρά κινητά να είναι πιο δύσχρηστα ώς φορητοί υπλογιστές, να μην δείχνουν τόσο εντυπωσιακά τα παιχνίδια ή το browsing να μην είναι τόσο άνετο, να έχουν προσφέρουν μιρκότερο ROI στου παρόχους κινητής τηλεφωνίας, αλλά σαν φορητές συσκευές τηλεφωνίας υπερέχουν. Τα specs καλό είναι να υπάρχουν για να μπορείς να κάνεις και τα υπόλοιπα όταν τα ζητήσεις.

Kαι εγώ σε αυτό ήλπιζα,αλλα τόσο που απέτυχε η απλ με αυτο το μοντέλο,δεν βλέπω φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αρνητικά: Τιμή, Αυτονομία..."

 

...Τιμή: ΠΟΤΕ, μα... ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ, θα καταλάβετε πως τα Apple devices είναι οι Μαζεράτι/Φερράρι των gadgets;

Επιτέλους, χωνέψτε το! ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣΙΤΑ στο πλατύ κοινό!

Όπως δεν πρόκειται εμείς "οι κοινοί θνητοί" να αγοράσουμε μια "Ντιάμπλο", έτσι και το πλατύ κοινό ΔΕΝ θα μπορεί να αγοράζει ένα Apple device, τέλος! Αποδεχτείτε το και προχωρείστε...

 

...Αυτονομία. Αναλόγως ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ κάποιος "μεγάλη αυτονομία". Το ίδιο έλεγαν και για το 6άρι (που πήρα κι εγώ). Το φορτίζω κάθε... 2η μέρα! Δηλαδή, κρατά η μπαταρία περίπου 48 ώρες, με καθημερινή χρήση - ήτοι, λίγο μουσική στα ακουστικά, μερικές κλήσεις, μπόλικα SMS, λίγο σερφάρισμα, κάνα GPS να βρω κάποιο προορισμό κτλ... Αν εσείς θέλετε αυτονομία... 'βδομάδας, σας συνίστω μια "γκουμούτσα" μακρόστενο κωνικό ΝΟΚΙΑ που είχα παλιά, που κρατούσε η μπαταρία... 2-3 βδομάδες (με οθόνη... μονόχρωμη 1 ίντσας)!

 

...Όσο αφορά το design... συμφωνώ, μας έχει "κουράσει" η Apple, σαν να ...βαριέται ο Άιβς να βάλει το τιμ του να φτιάξουν κάτι διαφορετικό. Ή... απλά ΑΥΤΟ ΑΥΤΟΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να 'χουν (σαν "σήμα κατατεθέν") και σε ΟΠΟΙΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ στην τελική.

 

Αν με ενδιέφερε η μικρή οθόνη (έχω "γκαβωθεί", δεν θα 'παιρνα πια 4'' οθόνης κινητό), θα το αγόραζα σίγουρα.

 

Lupus λείπεις στο φανκλαμπ σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

τι τραγικό να έχουμε τον κάθε βλαμενο να μας τα πριζει με το τι είναι Κλτρ και πιο όχι για εμένα η σαμσουνγκ μ για παράδειγμα μ φενεται για τα σκουπίδια και το iPhone η Κλτρ εμπειρία που ειχα

 

το αντίθετο πιστεύει κάποιος που έχει το αντίθετο απο εμένα ετσι είμαστε :P δεν θα αλλάξουμε, με τη θέληση μ το πηρα ήξερα τι επαιρνα δεν με ενδιέφεραν τα (μονο) 16gb μιας και απο την όλη εμπειρία μ και ότι εχω συνηθίσει τα ανδροιντ δεν με βολεύουν τόσο (εχω και απο αυτα σκάστε σκάστε :P ) ξεκίνησα απο αυτα , και θεωρώ πως αν κάποιος κρατήσει για λιγο καιρό κάποιο iPhone δε λέω λίγες μέρες δεν θα άλλαξει μετά,όσο γι την τιμή τι να πω οι σαπίλες :D της Samsung πιο ακριβές είναι στη κυκλοφορία τους απλά δεν πουλάνε τόσο και αναγκάστηκα πρέπει να πέσουν οι τιμές αλλιώς και αυτες στο θεό θα μένανε (ελπίζω να με μισείτε τωρα :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τραγικό να έχουμε τον κάθε βλαμενο να μας τα πριζει με το τι είναι Κλτρ και πιο όχι για εμένα η σαμσουνγκ μ για παράδειγμα μ φενεται για τα σκουπίδια και το iPhone η Κλτρ εμπειρία που ειχα

 

το αντίθετο πιστεύει κάποιος που έχει το αντίθετο απο εμένα ετσι είμαστε :P δεν θα αλλάξουμε, με τη θέληση μ το πηρα ήξερα τι επαιρνα δεν με ενδιέφεραν τα (μονο) 16gb μιας και απο την όλη εμπειρία μ και ότι εχω συνηθίσει τα ανδροιντ δεν με βολεύουν τόσο (εχω και απο αυτα σκάστε σκάστε :P ) ξεκίνησα απο αυτα , και θεωρώ πως αν κάποιος κρατήσει για λιγο καιρό κάποιο iPhone δε λέω λίγες μέρες δεν θα άλλαξει μετά,όσο γι την τιμή τι να πω οι σαπίλες :D της Samsung πιο ακριβές είναι στη κυκλοφορία τους απλά δεν πουλάνε τόσο και αναγκάστηκα πρέπει να πέσουν οι τιμές αλλιώς και αυτες στο θεό θα μένανε (ελπίζω να με μισείτε τωρα :D )

Βλαμμενος*.

Μπα όχι,συμπάθεια δειχνουμε για την περιπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Kαι εγώ σε αυτό ήλπιζα,αλλα τόσο που απέτυχε η απλ με αυτο το μοντέλο,δεν βλέπω φως.

 

Διαβαζω το συγκεκριμενο review αφου εχω αγορασει το τηλεφωνο για να δω ποσο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα (διαφωνω για αυτονομια, η σχεδιαση ειναι υποκειμενικη) και πεφτω πανω σε αυτο το σχολιο. Τελικα οι κασσανδρες πεσανε εξω: 

 

The iPhone SE’s impact was all the more marked in the U.K., where it was the top selling smartphone with 9.2 percent marketshare, just ahead of the iPhone 6s on 9.1 percent.

 

Αυτα για τον Αυγουστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγω παντως θεωρω οτι οι 4 ιντσες ειναι οτι πρεπει για να κανεις τα βασικα εκτος απο μεγαλα βιντεο στο Youtube.Εγω πηρα το 5s και ειμαι εντυπωσιασμενος.Το SE θα ηθελα πολυ να το παρω λογω του μεγεθους που εχει γιατι μπαινει σε ολες τις τσεπες ανετα καθωα και για την καλυτερη μπαταρια απο το 5s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

βλεπω στα αρνητικα,την αυτονομια και την καμερα.επισης βλεπω οτι το review ειναι αρκετα παλιο αν δειτε τσ reviews γενικά,θα δειτε οτι εχει απο τις κορυφαιες αυτονομιες με 7-9 ωρες SOT.Η καμερα απο την αλλη παρ'ολο 1,2 mp..μονο για 1,2 δε βγαζει φωτο.δε θελω να το πιστεψω αν το review εγινε μονο με βαση τα νουμερα (μονο 1650mah μπαταρια) και μονο 1,2 mp καμερα..το πηρε ενας φιλος μου και εχει παθει πλακα.κατω απο 7 ωρες sot με 4g δεν εχει πεσει ποτε.τη στιγμη που και οι 2 με moto x play με 3650mah βγαζαμε 3,5 ωρες SOT max με 4g.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πήρα πριν μερικές βδομάδες 300 στο skroutz. Πολύ θετικές εντυπώσεις έχω, και η μπαταρία άνετα βγάζει μια ημέρα με φουλ χρήση. Για όποιον θέλει ποιοτικό κινητό στις 4 ιντσες, το iphone se είναι απλά μονόδρομος

Επεξ/σία από efkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το πήρα πριν μερικές βδομάδες 300 στο skroutz. Πολύ θετικές εντυπώσεις έχω, και η μπαταρία άνετα βγάζει μια ημέρα με φουλ χρήση. Για όποιον θέλει ποιοτικό κινητό στις 4 ιντσες, το iphone se είναι απλά μονόδρομος

To 32gb αγορασες: Η αγορα μου είναι προ των πυλών και ανέτρεξα σε αυτό το παλιό thead να δω λιγο τι λενε τα παλικαρια μας.Χαίρομαι που βλέπω ότι αν και διφορούμενες οι απόψεις, υπάρχουν κάποιοι που τελικώς πήραν αυτό που πλήρωσαν, μάλλον γιατί ήξεραν ακριβώς τι ζητούσαν από την αγορά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 32gb αγορασες: Η αγορα μου είναι προ των πυλών και ανέτρεξα σε αυτό το παλιό thead να δω λιγο τι λενε τα παλικαρια μας.Χαίρομαι που βλέπω ότι αν και διφορούμενες οι απόψεις, υπάρχουν κάποιοι που τελικώς πήραν αυτό που πλήρωσαν, μάλλον γιατί ήξεραν ακριβώς τι ζητούσαν από την αγορά τους.

στο skroutz το πήρα στα 32gb ναι. και 16gb ειναι υπεραρκετα. Ο μόνος λόγος να παρεις παραπανω gb είναι αμα τραβας πολλα βιντεο σε υψηλή ανάλυση και αμα αποθηκευεις πολλα τραγουδια.

το έχω πάνω απο μήνα και στα 300 ευρω που εδωσα ειμαι υπερευχαριστημενος.  

Εγώ προσωπικα ήθελα 4ιντσες τηλέφωνο και πραγματικά στις 4 ιντσες δεν υπάρχει καλύτερη επιλογη απο iphone se. Η μπαταρια άνετα βγαζει μια ημερα με φουλ χρηση μνμ, τηλ., ιντερνετ, καμερα. Βιντεο και φωτογραφιες ειναι καταπληκτικη ποιοτητα. Ιντερνετ παει σφαιρα και δεν με δυσκολεύει καθόλου. 

Ειναι το πρωτο μου iphone και γενικα εχει πολλα χαρακτηριστικά που δεν γνωριζω και ολο και ανακαλύπτω. Η συσκευή είναι τρομερή και βάζω το χέρι μου στην φωτιά όποιος το αποκτήσει θα το χαρεί πολύ. Ό,τι και να λένε για το αντίθετο για την συσκευή  απλά δεν ισχύει, και απλά δεν έχει νόημα η κουβέντα για σύγκριση με άλλες συσκευές.

Επεξ/σία από efkar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...