Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση s6 σε αντροιντ 6


NateU4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα οπως γραφω και στον τιτλο υελω να αναβαθμισω το 5.1.1 s6 μου μονο που δεν ξερω τον τροπο καθως οτα πηγαινω στις ρυθμισεις τπυ κινητου λεει οτι δεν εχει διαθεσιμες ενημερωσεις.Γι αυτο θα θελα τα φωτα σας αν ξερετε να μου δωσετε καποιες οδηγιες.Ακομα θελω να ρωτησω κατι αν κανω την αναβαθμιση χανεται η εγγυηση??Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ειμαι κατοχος του ίδιου κινητού και το εχω στην έκδοση 6.01..Αν σου λεει δεν υπάρχουν διαθεσιμες ενημερώσεις δεν έχει ερθει ακομα στην χωρα για την οποια προοριζόταν..Εγγύηση δεν χάνεις εννοείται..η σαμμυ σου δίνει την ενημέρωση..Απλα να τσεκάρεις καθε 4-5 μερες λογικα θα έρθει εγω την εχω πάρει εδω και 2 μηνες +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο το πηρα απο σκρουτζ δεν ξερω απο πια χωρα το ειχε εισαγει το μαγαζι

Επισης παιζει ρολο το μοντελο εγω εχω το sg 920f

Επισης παιζει ρολο το μοντελο εγω εχω το sg 920f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε το phone info από το store και δες στο CSC τον κωδικο, λογικά είναι AUT ελβετικό που δεν έχουν πάρει την αναβάθμιση ακόμη

Το κινητο το πηρα απο σκρουτζ δεν ξερω απο πια χωρα το ειχε εισαγει το μαγαζι
Επισης παιζει ρολο το μοντελο εγω εχω το sg 920f
Επισης παιζει ρολο το μοντελο εγω εχω το sg 920f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή κατέβασε και καν την extract και περνα την στο odin εκεί που λέει AP βάλε το κινητό σε download Mode πατώντας ταυτόχρονα power- volume down- home button. Πάτα το start και έγινε. Μετά κάνε και ένα factory reset και wipe cache απ το recovery mode και είσαι έτοιμος.

 

Χθες το έκανα εγώ όλα εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wipe cache συνήθως το κάνουμε όταν το κινητό έχει πολλες εφαρμογές ήδη μέσα, και αρχίζει και χωλαίνει.

 

Δεν νομίζω παντως πως παίζει τόσο μεγάλο ρόλο με ποια σειρά θα το κάνεις το hard reset. Εγώ παίζω συνήθως με official firmware, οπότε όταν βγει, το περνάω από πάνω. Αν η συσκευή μου είναι κομπλέ, απλά τις κάνω ένα wipe cache για να αναπνεύσει λίγο. Αν κάνει τα δικά του (μλκιες), τοτε αναγκαστικά hard reset και φτου από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hard reset μετά αφού περάσεις το firmware αν θες αν δε θες μη το κάνεις αλλά μπορεί να σου βγάζει μικροπτοβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...