Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tempered glass οχι,αλλα plexi glass εχω βαλει.

Ε σκέφτομαι αν είναι να κάνω την δουλειά να την κάνω όσο καλύτερα γίνεται.

Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι ανθεκτικό.Αν και άλλη ομορφιά το γυαλί φυσικά.

Για πές διαδικασία για το plexi.

Που το βρίσκουμε.?

Που το πάω για κόψιμο,στο ίδιο μέρος θα λιμάρουν και τα άκρα.?

Κόστος για αγορά και κόψιμο.?

Πως το στερέωσες με βίδες.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε σκέφτομαι αν είναι να κάνω την δουλειά να την κάνω όσο καλύτερα γίνεται.

Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι ανθεκτικό.Αν και άλλη ομορφιά το γυαλί φυσικά.

Για πές διαδικασία για το plexi.

Που το βρίσκουμε.?

Που το πάω για κόψιμο,στο ίδιο μέρος θα λιμάρουν και τα άκρα.?

Κόστος για αγορά και κόψιμο.?

Πως το στερέωσες με βίδες.?

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα για το enthoo pro (μιας και είχαμε μια άτυχη στιγμή με το καπάκι στα πλάγια :P )

Λοιπον,

 

1) Το βρησκουμε σε διαφορα μαγαζια κατασκευης τζαμιων.

2)Το κοβουν οι ιδιοι οσα εκατοστα τους πεις,τα ακρα δεν χρειαζονται λιμαρισμα γιατι δεν θα φαινονται.

3)Υπολογισε περιπου 7€ αγορα και κοψιμο.

4)Μπορει να στερεωθει ειτε με βιδες ειτε με πριτσινια,αναλογα. 

 

Πανω απο ολα ομως πρεπει να εξασφαλησεις οτι θα εχεις τα καταλληλα εργαλεια,τριπανι,ηλεκτρικο τροχο κ.α.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,

 

1) Το βρησκουμε σε διαφορα μαγαζια κατασκευης τζαμιων.

2)Το κοβουν οι ιδιοι οσα εκατοστα τους πεις,τα ακρα δεν χρειαζονται λιμαρισμα γιατι δεν θα φαινονται.

3)Υπολογισε περιπου 7€ αγορα και κοψιμο.

4)Μπορει να στερεωθει ειτε με βιδες ειτε με πριτσινια,αναλογα. 

 

Πανω απο ολα ομως πρεπει να εξασφαλησεις οτι θα εχεις τα καταλληλα εργαλεια,τριπανι,ηλεκτρικο τροχο κ.α.

Σκέφτομαι να κάνω όλο το πλαινό χωρίς καθόλου λαμαρίνα οπότε δεν γίνεται να μην φαίνονται τα άκρα του.

Επίσης σε τι πάχος βγένει το πλέξι.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να κάνω όλο το πλαινό χωρίς καθόλου λαμαρίνα οπότε δεν γίνεται να μην φαίνονται τα άκρα του.

Επίσης σε τι πάχος βγένει το πλέξι.?

Ολο το πλαϊνο ειναι λιγο δυσκολο να γινει γιατι οι εγκοπες της πορτας πρεπει να μεινουν για να μπορει να κληνει-κουμπωνει στο υπολοιπο κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το πλαϊνο ειναι λιγο δυσκολο να γινει γιατι οι εγκοπες της πορτας πρεπει να μεινουν για να μπορει να κληνει-κουμπωνει στο υπολοιπο κουτι.

Σκέφτομαι να βάλω thumb screws να το κρατάνε και όχι να το σέρνω για να ανοίξει :) Eiδα έχει 3mm που είναι ιδανικό για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το ίδιο με τον albilosha είχα στον νου μου να κάνω και εγώ αλλά είναι και οι εγκοπές όπως λες!

ίσως με λαμαρίνα πάνω στο πλέξι εκεί που κουμπώνει να γίνει η δουλεία αλλά πρέπει να είναι δύσκολο!

Link.png Site: κάτιτέτοιο βασικά! που αν είχε λογική τιμή θα το αγόραζα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το ίδιο με τον albilosha είχα στον νου μου να κάνω και εγώ αλλά είναι και οι εγκοπές όπως λες!

ίσως με λαμαρίνα πάνω στο πλέξι εκεί που κουμπώνει να γίνει η δουλεία αλλά πρέπει να είναι δύσκολο!

Link.png Site: http://mnpctech.com/phanteks-case-mods/enthoo-pro-clear-panel/phanteks-enthoo-pro-clear-window-replacement-side-panel.html">κάτιτέτοιο βασικά! που αν είχε λογική τιμή θα το αγόραζα :P

Βασικα αυτο που παραθετεις ειναι αυτο πιυ εννωει ο Albilosha.Αλλα αν ειναι ολο το side panel πλεξιγκλας τοτε θα πρεπει να κανετε πολυ καλο cable management και διαφορα αλλα για να φαινεται ωραιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτο που παραθετεις ειναι αυτο πιυ εννωει ο Albilosha.Αλλα αν ειναι ολο το side panel πλεξιγκλας τοτε θα πρεπει να κανετε πολυ καλο cable management και διαφορα αλλα για να φαινεται ωραιο.

Στο S340 δεν χρειάζεται είναι πεντακάθαρο στο πλάι ούτε ίχνος καλωδίου.Αύριο θα πάω σε μαγαζί να ρωτήσω και θα κάνω updatee :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα σωστός!

Και εγώ απο καλώδια καθαρός είμαι και αν βάλω και την καλύπτρα για το τροφοδοτικό ακόμα καλύτερα ,έχω αφαιρέσει και όλο το μπροστά κομμάτι των δίσκων!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα σωστός!

Και εγώ απο καλώδια καθαρός είμαι και αν βάλω και την καλύπτρα για το τροφοδοτικό ακόμα καλύτερα ,έχω αφαιρέσει και όλο το μπροστά κομμάτι των δίσκων!

Αρα μπορεις να το φτιαξεις οπως λεει ο Albilosha.Αν και φοβαμαι οτι μπορει να κανει θορυβο αν δεν ειναι καλα σταθεροποιημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε πάχος έχει πάρα πολλά (2,3,5,7,10mmκτλ)

Ανάλογα το μαγαζί που θα πας, ψάξε για μαγαζιά που ασχολούνται αποκλειστικά με plexi glass και θα ζητήσεις να σου καθαρισουν/γιαλισουν τα πλαινα κόστος μαζί με το γιαλισμα για ένα νορμάλ κουτί λογικά θα σου ζητήσουν 10-12 ευρώ, γνώμη μου ρώτα μήπως έχουν κάποιο ελαφρύ φιμε, αν είσαι Θεσσαλονίκη ξέρω να σου πω 2 μαγαζιά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πάχος έχει πάρα πολλά (2,3,5,7,10mmκτλ)

Ανάλογα το μαγαζί που θα πας, ψάξε για μαγαζιά που ασχολούνται αποκλειστικά με plexi glass και θα ζητήσεις να σου καθαρισουν/γιαλισουν τα πλαινα κόστος μαζί με το γιαλισμα για ένα νορμάλ κουτί λογικά θα σου ζητήσουν 10-12 ευρώ, γνώμη μου ρώτα μήπως έχουν κάποιο ελαφρύ φιμε, αν είσαι Θεσσαλονίκη ξέρω να σου πω 2 μαγαζιά

Για πες τα μαγαζιά! Εγώ μόνο Leroy και Praktiker ξέρω. Θέλω  ποικιλία χρωμάτων και διαστάσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...