Προς το περιεχόμενο

Star Fox Zero Game Review (Wii U)


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22 Απριλίου 2016, κυκλοφόρησε το Star Fox Zero για την κονσόλα Wii U. Είναι η έκτη προσθήκη στη σειρά Star Fox, η οποία έχει ήδη κλείσει περισσότερα από δέκα χρόνια ζωής.

 

Ένα scrolling-shooter-video game της Nintendo σε συνεργασία με την εταιρία PlatinumGames, γνωστή από το παιχνίδι Bayonetta 2. Σε αυτό το παιχνίδι, θα βρείτε μια ιστορία που η πλοκή της διαρκεί εδώ και χρόνια. Επικρατούν έντονα χρώματα, χαρακτήρες με ωραία υφή και αρκετά πολύπλοκη δράση!

 

Η ιστορία, όπως ήδη αναφέραμε, έχει ξεκινήσει πριν αρκετά χρόνια, συμπεριλαμβάνοντας μία οικογένεια που το ονομά της, McCloud, είναι γραμμένο στην ιστορία του Lilat γαλαξιακού συστήματος. Ο James, πατέρας του πρωταγωνιστή και χειριζόμενου χαρακτήρα Fox, εξαφανίστηκε κατά τη διάρκεια μιας μάχης πριν αρκετά χρόνια, από έναν κακό επιστήμονα με μορφή γορίλα, τον Andross. Έκτοτε, ο εναπομείναντας γιος Fox μεγάλωσε, εκπαιδεύτηκε και περίμενε την ευκαιρία του για εκδίκηση.

 

 

Η ώρα έφτασε, ο κακός της ιστορίας θέλει (κλασσικά) να κατακτήσει όλο το διαστημικό σύστημα Lylat και ποιος άλλος καταλληλότερος από τον νεαρό Fox και την ομάδα του ονόματι Star Fox team. Οι Fox, Falco, Peppy και Slippy καλούνται να ματαιώσουν και να εξολοθρεύσουν όσους περισσότερους εχθρούς μπορούν. Οι μάχες είναι αρκετές και ενίοτε άνισες, αφού οι εχθροί είναι πάντα περισσότεροι.

 

Link.png Site: http://www.insomnia.gr/review/_/video-games/star-fox-zero-game-review-wii-u-r809">Star Fox Zero Game Review (Wii U)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται άσχημο για την εποχή του αυτό το παιχνίδι?

Από ότι φαίνεται ναι.

Αν δεν παίξεις το Starfox64 στο Nintendo64 δεν θα καταλάβεις και πολλά.

Αλλά έπρεπε να είχαν κάνει ευκολότερο το χειρισμό στο Wii u.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται ναι.

Αν δεν παίξεις το Starfox64 στο Nintendo64 δεν θα καταλάβεις και πολλά.

Αλλά έπρεπε να είχαν κάνει ευκολότερο το χειρισμό στο Wii u.

xaxaaxaxaxa

ήμουν έτοιμος να το πω.

 

πριν το 64,υπήρξε,απο τα τελευταία παιχνίδια snes

ένα 3d(!) με παρόμοια ονομασία,και πολύ παρόμοιο με το παιχνίδι εδώ!

 

Hatsos μόνο απέξω είναι άσχημα τα παιχνίδια αυτά!!

αν παίξεις λίγο ενθουσιάζεσαι!!κατευθειαν !!

έχουν feeling απιστευτο!

στο λέει άνθρωπος με όλα τα ps αυτό χαχα

 

ουαοο πρεπει οπωσδηποτε να τσιμπησω ενα wii u!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν το 64,υπήρξε,απο τα τελευταία παιχνίδια snes

ένα 3d(!) με παρόμοια ονομασία,και πολύ παρόμοιο με το παιχνίδι εδώ!

 

εννοεις το starwing? γιατι αν εννοεις αυτο ειναι το ιδιο παιχνιδι! (star fox ονομαζεται εξω) και ηταν απο τα 'πρωτα' παιχνιδια του snes (βασικα καπου μετα απο 2 χρονια βγηκε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει με emulator το starfox στο SNES, αλλά το παραμικρό lag του emulator φαίνεται.

Πρέπει να το έχεις στη κανονική κονσόλα για να μπορέσεις να το καταφέρεις κάπως. Γιατί το χειριστήριο του SNES δεν έχει αναλογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιολογο το review αλλα σε καποια πραγματα νομιζω οτι μπερδευει τον κοσμο.

 

Μας άρεσαν:

 

• Γραφικά εφέ, έντονα χρώματα, υφή χαρακτήρων
• Η τιμή

 

Πρεπει να ειναι το μοναδικο review που να εχω πετυχει που να εχει τα γραφικα στα θετικα του παιχνιδιου.

 

Ουτε η τιμη πρεπει να θεωρειται στα θετικα του παιχνιδιου.40ευρω για παιχνιδι που οπως αναφερεται παραπανω ''Μπορούμε να πούμε ότι είναι ένα μικρό σε διάρκεια παιχνίδι. Όμως, εξαιτίας του δύσκολου χειρισμού των πλήκτρων και της διάρκειας εξοικείωσης, αρκετοί θα ξεπεράσουν τις επτά –δέκα ίσως και παραπάνω ώρες. ''' στα αρνητικα επρεπε να ηταν. 

 

Σε γενικες γραμμες δεν ειναι κακο παιχνιδι αλλα ουτε και το μεγαλο exclusive που περιμενε καποιος να δει στο τελος ζωης της εν λογω κονσολας γιαυτο και επικρατει μια ψιλο απογοητευση(+τα μεγαλα standar που ειχαν βαλει τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέει μικρό σε διάρκεια, να φανταστώ στο βασικό campaign. Γιατί αν πας για όλα τα μετάλλια στο hard δεν νομίζω να το περάσεις εύκολα. Το είχα κάνει στο starfox 64 (όλα hard+medals)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας ολα τα ps εχω να πω πως το παιχνιδι τα σπαει. Εγω εχω ενθουσιαστει ιδιως οταν μαθεις το συνδιασμο των views (gamepad & tv) ειναι απιστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είναι η έκτη προσθήκη στη σειρά Star Fox, η οποία έχει ήδη κλείσει περισσότερα από δέκα χρόνια ζωής.

 

τυπικά σωστό, γιατί τα 23 χρόνια που μετράει η σειρά είναι όντως παραπάνω από δέκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυπικά σωστό, γιατί τα 23 χρόνια που μετράει η σειρά είναι όντως παραπάνω από δέκα...

Συμφωνώ, τι δέκα χρόνια κρατάει?! ακόμα θυμάμαι το λιώσιμο που τράβαγα στο nintendo του ξάδερφου μου ως παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό αν και μικρό σε διάρκεια!(Με τα Challenges που έχει διορθώνεται κάπως η αντοχή του στον χρόνο)!Το μοναδικό σοβαρό πρόβλημα που εντόπισα εγώ, είναι ο άθλιος χειρισμός του Wii U Pad :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...