Προς το περιεχόμενο

Αγοροπωλησια μητρικής από αγγελία έβγαλε πρόβλημα


HitmanGr4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κάναμε πολλές δοκιμές και με το δικό μου τροφοδοτικό που είναι 2 χρόνων. Αυτό με το κατσαβίδι είναι πολύ περίεργο, την πρώτη φορά πήρε μπροστά κάνοντας επαφή τα δύο πινακια μετά άρχισε να παίρνει μονο του. Αν κάνεις λάθος με το κατσαβίδι κ ενώσεις λάθος πινακια υπάρχει περίπτωση να γίνει κάποια βλάβη?

 

απο οτι ξερω δεν υπαρχει περιπτωση.

100% δεν ειμαι σιγουρος ομως,καποιος που γνωριζει σιγουρα μπορει να σου απαντησει.

Η εγγύηση δυστυχώς είναι 2 χρόνια κ όχι 3, έληξε πριν 6 μήνες. Πινακια πυκνωτές είναι όλα μια χαρά. Εγώ την έδωσα με το αρχικό bios μέσα όπως την πήρα δε χρειάστηκε να κάνω update. Όπως μου εξήγησε έβαλε τον g3258 και δεν έδειχνε εικόνα. Το speaker δεν κάνει κανένα μπιπ μόνο το ανεμιστηρακι δουλεύει. Αυτό που μου έκανε εντύπωση κ ξέχασα να πω είναι ότι με το που πατούσε το on/off πίσω από το τροφοδοτικό το σύστημα έπαιρνε αμέσως μπρος χωρίς να πατήσουμε το power on από την μητρική. Εγώ οπότε ήξερα ότι δεν θα δουλέψω τον υπολογιστή για μέρες το εκλεινα από πίσω και όταν το άνοιγα δεν μου το έκανε ποτέ.

επειδη αναφερεις το speaker και στην αρχη ειπες οτι οι δοκιμη εγινε με κατσαβιδι,μηπως την βιδωσατε στο κουτι και μετα ξεκινησε να παιρνει μπροστα κατευθειαν με το on/off του τροφοδοτικου?

γιατι αυτο σημαινει οτι το κουτι φταιει (καπου βραχυκυκλωνει την μητρικη),παντως να παιρνει κατευθειαν μπρος δεν ειναι φυσιολογικο.

δοκιμαστε χωρις ram να δειτε αν θα ακουστει το speaker.λογικα πρεπει να βαρεσει.

παντως η γνωμη μου παραμενει οτι δεν ευθυνεσαι εσυ και μπραβο σου που ασχολεισαι να διορθωσεις κατι που προεκυψε απο λαθος του αγοραστη σε αυτο που πουλησες,ως εκει ομως.

μην δεχτεις τυχον επιστροφη,δεν ευθυνομαστε εμεις για κακη χρηση αυτου που πουλαμε (σου μιλαω εκ πειρας και ολο τυχαιως με αγοραστη απο θεσ/νικη προσφατα και εγω με μητρικη socket 1150 οπως εσενα)

αν θελεις (για να μην εκθετουμε κοσμο δημοσιως) στειλε μου μνμ το χρηστη να δουμε μηπως ειναι ο ιδιος (αν και λιγο δυσκολο γιατι εμενα δεν χρησιμοποιουσε greeklish)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...