Προς το περιεχόμενο

Οι νέοι επεξεργαστές Skylake-E της Intel θα χρησιμοποιούν το νέο socket LGA3647


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρόμπες. εβγαλαν broadwell-e για την extreme σειρα.

και για τους skylake-e αλλαξαν socket.. δλδ οσοι πηγαν σε 1151 την τρωνε; well done intel. και τα διθυραμβικα σχολια για τον "πρωτοποριακο" 6700Κ ; προδοσια, φασισμος. αισχος. ολη η μουργα εκει στην intel. :P

Δλδ εσυ περιμενες να μπει σε 1151 socket E- cpu..Μαλιστα...Ολο και κατι καινουργιο καθε μερα..

Kabylake μαλλον θα παρει η 1151..και θα ειναι οτι ηταν ο 4790κ με τον 4770κ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δλδ εσυ περιμενες να μπει σε 1151 socket E- cpu..Μαλιστα...Ολο και κατι καινουργιο καθε μερα..

 

Γιατι οχι;;

Αλλωστε σε τοσα teaser η -Ε σειρα τους θα εμενε σε 1151.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εσυ περιμενες να μπει σε 1151 socket E- cpu..Μαλιστα...Ολο και κατι καινουργιο καθε μερα..

 

Το πρόβλημα είναι ότι το Skylake-E θα έπρεπε να είναι enthusiast, και όχι high-end gaming. Αντ' αυτού μας έρχεται το Skylake-X for an even more premium price.

 

The horror...

 

 

Όσο πέφτουν οι πωλήσεις, η Intel ανεβάζει τις τιμές. Fuck logic. :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικά 5 - 10% καλλίτερος σε ορισμένες μόνο εφαρμογές. όπως μας έχει συνηθίσει άλλωστε.

Moar cores πιστευω εγω,σε ipc ξερουμε 8-10%πανω και οτι προκυψει απο την μνημη..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα καινούργια του χρόνου θα βγούμε λογικά τα broadwell-e προσφέρουν μια "φτηνη" αναβάθμιση σε αυτών που έχει ήδη 2011-3 socket και δεν του φτάνει η δύναμη, και λέω φτηνή γιατί πχ ένα extreme επεξεργαστή 10 core /20thread, μόνο σε επαγγελματικό υπολογιστή μπορώ να τον φανταστώ, αν το βάλει κάποιος gamer τότε 1 δεν ξέρει τι έχει από περιουσία, 2ον απλά θέλει να κάνει επίδειξη ότι έχω το καλύτερο κτλ, υπάρχουν και μικρο εξαιρέσεις πχ χορηγίες δε modders από σπονσορες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρά τώρα σας πείραξε που intel έβαλε περισσότερα
pins στην CPU ? σοβαρά τώρα ? ? ?  να πάτε να σας δει κανένας γιατρός..!! κάνετε κάτι όλη μέρα ? η απλά αερολογείτε με οτιδήποτε βρείτε μπροστά σας ? η κρίση σας πείραξε αρκετά νομίζω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει καποιος haswell γιατι να δωσει λεφτα για broadwell κ να μην περιμενει για ολοκληρωμενη αναβαθμιση?

 

Αν κάποιος έχει haswell θα περιμένει πολύ παραπάνω ούτως ή άλλως, εκτός αν έχει λεφτά για πέταμα. :P

 

 

σοβαρά τώρα σας πείραξε που intel έβαλε περισσότερα

pins στην CPU ? σοβαρά τώρα ? ? ?  να πάτε να σας δει κανένας γιατρός..!! κάνετε κάτι όλη μέρα ? η απλά αερολογείτε με οτιδήποτε βρείτε μπροστά σας ? η κρίση σας πείραξε αρκετά νομίζω...

 

bentpins.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, απο το στομα μου το πηρες!  :P

 

ο λογος ειναι πολυ εξυπνος. βαζει ολο και περισσοτερες λειτουργιες μεσα στη cpu κανοντας το συστημα πιο γρηγορο και πιο αποδοτικο!

Μαλλον δεν εχεις σπουδασει μαρκετινγκ ε? εννοειται οτι για να αγοραζεις και καινουργια μητρικη μαζι και περιφερειακα.. γιατι ολες οι εταιριες εχουν διαφορετικους φορτιστες στα κινητα τους? γιατι εχουν περισσοτερες λειτουργιες? οχι βεβαια.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...