Προς το περιεχόμενο

Καλιφόρνια: Τέλος τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στους δημόσιους χώρους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως ειμαστε αιωνες πισω

Η γαιδουρια μας δεν εχει ορια

Εδω πας να φας σε εστιατοριο και το σιχαμενο καθυστερημενο ζωο διπλα σου κανει πουρο ή τσιμπουκι και εχει και διπλα το παιδακι του

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί θα πρέπει εγώ και καθένας να μας ερχετε ολος αυτος έστω ο "ατμός";  Να κάθομαι να πινω το καφε μου με την ησυχία μου και να μου ερχετε καπνός. Δηλαδή δεν μας φτανανε οι καπνιστές εχουμε τωρα και τους ατμιστες. Για μενα και τα δυο θα πρεπει να ειναι στην ιδια κατηγορια.

 

Όταν θα υιοθετήσεις την ίδια στάση/άποψη/διαμαρτυρία, για κάθε όχημα με κινητήρα εσωτερικής καύσης, θα σού βγάλει το καπέλο όλος ο κόσμος. Μέχρι τότε...

 

για να "ποζαρει" ο αλλος σαν ατμομηχανη λες και κανει κατι το σπουδαιο!

 

Αυτό είναι που σας αποσυντονίζει την περίοδο. Το ότι ο άλλος έχει έναν τρόπο να κάνει το κέφι του, χωρίς να επιβαρύνει το διπλανό του. Δεν ξέρετε με τι να γκρινιάξετε και σας έχει πιάσει μίρλα για το ότι ο άλλος τη βρίσκει...

Δυστυχως ειμαστε αιωνες πισω

Η γαιδουρια μας δεν εχει ορια

Εδω πας να φας σε εστιατοριο και το σιχαμενο καθυστερημενο ζωο διπλα σου κανει πουρο ή τσιμπουκι και εχει και διπλα το παιδακι του

 

Μόνο που εδώ δεν αναφερόμαστε στο πούρο, το τσιμπούκι, ή οποιοδήποτε άλλο μέσο παραγωγής καπνού...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάζει σε εισαγωγικά για να πει ότι δεν είναι ατμός (όπως θα ήταν λχ. του νερού) αλλά πολλές χημικές ουσίες μαζεμένες μαζί.

Μην μου επιτεθείς, επεξήγηση κάνω δεν τοποθετούμαι.

ΛΟΛ γιατί να σου επιτεθώ;Κοίτα και το νερό χημικές ουσίες είναι,δεν λέει κάτι αυτό.Ο λόγος που το βάζει σε εισαγωγικά είναι προφανέστατος:"Για μενα και τα δυο θα πρεπει να ειναι στην ιδια κατηγορια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://goo.gl/YbbAbI

Τους ατμιστές τους πήραξε τώρα που θα γίνουν παθητικοί αλλα τόσο καιρό δεν έδειχναν κανένα σεβασμό στους μη καπνίζοντες (βλέπε καφετέριες κοκ).

Πως τα φέρνει η ζωή ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ενας πιο πανω " Αυτη η χαζομαρα το τσιγαρο πρεπει να σταματησει καποτε"

Το να βγαζεις απο το στομα καπνους ή ατμους κλπ σε μενα τουλαχιστον φαινεται το λιγοτερο γελοιο

Η εξελιξη θα ερθει και εδω απλα θα καθυστερησει καποιες 10ετιες ως συνηθως

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βγαζεις απο το στομα καπνους ή ατμους κλπ σε μενα τουλαχιστον φαινεται το λιγοτερο γελοιο

 

Ε, πες το ντε, ότι το ζήτημα είναι να νομοθετούμε, βάσει τού τι φαίνεται στον καθένα γελοίο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, πες το ντε, ότι το ζήτημα είναι να νομοθετούμε, βάσει τού τι φαίνεται στον καθένα γελοίο...

 

Το γελοιο ειναι το λιγοτερο.Μπορει να προκαλεσει και γελιο

Τα χειροτερα ειναι αλλα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο είναι το αισθητικό.

Η γελοία εικόνα του μαρτζαφλαριού στο χέρι και του ατμίσματος, είναι καλύτερη μόνο της εικόνας του Μήτρογλου σούζα με το παπάκι του.

Οι δε συζητήσεις πάνω στο άτμισμα, από ατμιστές σε παρέες, είναι λόγος για να τσεκάρεις ενδελεχώς την παρέα πριν αποδεχτείς την οποιαδήποτε πρόσκληση. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

164 τοξικές ουσίες.

 

Χρειαζεται περαιτερω αναλυση? Προφανως οχι. 

 

Το ότι αυτό το νούμερο αφορά τον καπνό, χρειάζεται λες περαιτέρω ανάλυση, ή το προσπερνάμε επειδή εσύ αρκείσαι στο ότι και στις δύο περιπτώσεις βλέπεις ...συννεφάκι; Το «προφανώς» μ' άρεσε...

Το χειρότερο είναι το αισθητικό.

Η γελοία εικόνα του μαρτζαφλαριού στο χέρι και του ατμίσματος, είναι καλύτερη μόνο της εικόνας του Μήτρογλου σούζα με το παπάκι του.

Οι δε συζητήσεις πάνω στο άτμισμα, από ατμιστές σε παρέες, είναι λόγος για να τσεκάρεις ενδελεχώς την παρέα πριν αποδεχτείς την οποιαδήποτε πρόσκληση. 

 

Ναι μωρέ, το είπαμε: Ό,τι μας χαλάει την αισθητική, θα το απαγορεύουμε. Εύκολα πράγματα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο είναι το αισθητικό.

Η γελοία εικόνα του κινητού  στο χέρι και του σερφαρίσματος, είναι καλύτερη μόνο της εικόνας του Μήτρογλου σούζα με το παπάκι του.

Οι δε συζητήσεις πάνω στα κινητα  από έξαρτημένους  με αυτα σε παρέες, είναι λόγος για να τσεκάρεις ενδελεχώς την παρέα πριν αποδεχτείς την οποιαδήποτε πρόσκληση. 

Fixed

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ, το είπαμε: Ό,τι μας χαλάει την αισθητική, θα το απαγορεύουμε. Εύκολα πράγματα...

 

Έχετε μια πολύ απλή λύση για να σταματήσουμε να έχουμε νεύρα με καπνιστές και ατμιστές και όσους φορούν κάπρι παντελόνι: να σταματήσετε να παραβιάζετε τους νόμους και να μην καπνίζετε/ατμίζετε σε κλειστούς χώρους. 

Κι ας φοράτε κάπρι παντελόνι, αυτό θα το ανεχτούμε.

 

ΥΓ. Ας μην πιάσουμε την συζήτηση της μόνιμης παραβίασης νόμων και σεβασμού των συμπολιτών, από καπνιστές/ατμιστές και μαγαζάτορες που για να μην στεναχωρήσουν τους κακομαθημένους πελάτες παραβιάζουν όλοι μαζί τους νόμους και οι υπόλοιποι ευχόμαστε να μείνει κάνα 2.000 χρόνια ο Τόμσεν στην Ελλάδα μπας και φτιάξει το dna μας.

ΥΥΓ. Κάνουμε και λίγο χαβαλέ, προκαταβολικά ζητώ συγγνώμη αν προσβάλω κάποιους με το έντονο της άποψής μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε! Κι εγώ που νόμιζα ότι είπες:

 

Το χειρότερο είναι το αισθητικό.

 

'ντάξει, παρανόηση! Να 'σαι καλά που δε σού χαλάει την αισθητική και το ντύσιμό μας (ή, έστω, που το ...ανέχεσαι!)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρίσκω τον ατμό το ίδιο ενοχλητικό με τον καπνό.

Μπαίνεις σε καφετέρια και νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε ατμοκίνητο τραίνο...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...