Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγος ανησυχίας υπάρχει για μένα από αυτό που είδα.Σε άλλους άρεσε και σε άλλους όχι.Θα περιμένω να βγεί να το παίξω και να κρίνω.Σα πρώτη εντύπωση όμως δε μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πετάξεις από πάνω σου την κληρονομιά του Devil May Cry και να την αντικαταστήσεις με απλές τσεκουριές δεν μου φαίνεται πάντως εξέλιξη του γκέιμπλεϊ. Μπορεί το σύστημα μάχης να μην είναι ατροφικό όπως φάνηκε και να έχει πολύ περισσότερο βάθος αλλά, αν αυτό ισχύει, γεννιέται το ερώτημα του γιατί δεν το έδειξαν. Σε προηγούμενες ανακοινώσεις παιχνιδιών της σειράς είχαμε δει πολύ πιο εδιαφέροντα πράγματα:

 

 

Μπορεί το παιχνίδι να είναι σε αρκετά πρώιμο στάδιο της ανάπτυξής του. Ας είναι, το αντεπιχείρημα ότι όταν το παίξουμε θα το κρίνουμε ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ παιδες αλλα αν νομιζουν οτι βελτιωνουν - εξελισουν τις σειρες αλλαζοντας gameplay κανουν τεραστιο λαθος. ο κοσμος τα αγαπησε για αυτα οπως ηταν, το να τα αλλαξουν οπως εκαναν στο resident evil απο το 4 κ μετα δεν προκειτε να πετυχουν ποτε την αιγλη που ειχαν τα resi 1,2,3 code veronica κλπ. Ας δωσουν αλλη ονομασια και ας μην πατανε στα σιγουρα.  Εγω αν μπορουσαν να βγαζουν καθε χρονο: god of war, soul reaver legacy of kain, darksiders, prince of persia, resident evil θα ημου πανω απο ευχαριστημενος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως θυμαμαι  οτι σε προηγουμενες παρουσιασεις ειχαν δειξει πραγματα και προλαβαν αλλα παιχνιδια που κυκλοφορησαν πιο μπροστα οπως το dante's inferno να τα αντιγραψουν .

 

προσωπικα πιστευω οτι σαν στουντιο το εξαντλησαν το ειδος, οτι νεες ιδεες ειχαν τις χρησιμοποιησαν και αυτο φαινοταν αρκετα στα τελευταια παιχνιδια....πιστευα βεβαια οτι απλα ενα νεο setting (π.χ σκανδιναβια ή αιγυπτος) θα τους βοηθουσε να φρεσκαρουν το παιχνιδι χωρις να το αλλαξουν δραματικα.

 

περισσοτερα πραγματα θα μπορω να πω οταν δειξουν το gameplay της μαχης. Παντως εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στο στουντιο και πιστευω οτι θα παρουσιασουν κατι αξιολογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αλλαγή η σειρά την ήθελε αλλά αυτό που είδα ήταν κακό.Δε πίστευα ότι θα το πείραζαν τόσο πολύ το παιχνίδι.Πραγματικα το Ryse μου θύμισε.

Kαμια σχεση με το  ryse δεν θα εχει(μαλλον σε μπερδεψε και εσενα λογο της αλλαγης της καμερας που εχει)Κανενας δεν αναφερθηκε στο συστημα της μαχης που ειναι επηρεασμενο απο τα dark souls????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Nα σχολιασω και εγω την παρουσιαση του παιχνιδιου. Βαριεμαι να ψαχνω ποστς αλλα τη μονη σειρα της sony που εκραζα ηταν το milking της σειρας GOW, μια απο τα ιδια και μια απο τα ιδια.
Εγραφα οτι ηθελα ριζικες αλλαγες στην σειρα με RPG elements γιατι ηταν το μονο ip της sony που με ειχε κουρασει(λογικο γιατι ειχε και τα περισσοτερα επεισοδια).

sony ftw. :P:P:P

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κόσμος έχει φτάσει σε σημείο να συγκρίνει το νέο God of War με το The Last of Us. Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Επειδή μιλάει ο Kratos στο πιτσιρικά ξαφνικά ο Kratos έγινε Joel; Σαν gamers σε γενικές γραμμές έχουμε κουραστεί από την επανάληψη ιδεών, το milking των I.P.s , ζητάμε από τις μεγάλες εταιρείες να ρισκάρουν περισσότερο για να δούμε νέα πράγματα. Όταν γίνεται αυτή η αλλαγή πλεύσης γιατί δεν αφήνουμε τις εταιρείες να υλοποιήσουν το όραμά τους και τους βάζουμε εμπόδια; Ακούω γκρίνια για το God of War, για το καινούριο Resident Evil, ακόμα και για το Uncharted 4 που δεν είχε αρκετό πιστολίδι. Η Capcom δεν σας κρύβω ότι πρέπει να τα χρειάστηκε όταν ''απορρόφησε'' τόσο αρνητισμό με το demo του RE 7 λες και παίζουμε τέτοιου P.T. στυλ κάθε μέρα. Εγώ προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικό και μακάρι να ήτανε όλο το παιχνίδι έτσι.

 

 Ειλικρινά, δεν μπορώ να ψυχολογήσω το κοινό. Από την μία ζητάμε νέα πράγματα και ανανέωση των υπαρχουσών franchises και από την άλλη μας κακοφαίνεται όταν κάποιος επιδιώκει την αλλαγή. Τι νόημα θα είχε ένα God of War 4 στα πρότυπα των προηγουμένων, τι ενδιαφέρον θα είχε ένα Resident Evil 7 που να μοιάζει στο 6 ή ακόμα και στο πρώτο με στατική κάμερα. Τι θα προσέφερε το καινούριο Zelda αν έμοιαζε σε gameplay και world structure με το Twilight Princess, Ocarina...

 

 Ας αφήσουμε τις εταιρείες να κάνουν τις προσπαθειές τους και ας κρίνουμε εκ του αποτελέσματος. Υπάρχουν φορές που πιστεύω ότι τα developer teams δεν πρέπει να ακούνε καθόλου τα σχόλια των gamers και να συνεχίζουν να φτιάχνουν τα παιχνίδια τους όπως αυτοί νομίζουν και όχι όπως θέλει ο καθένας μας. Δεν θα ήμουν καθόλου ευχαριστημένος αν έπαιζα το κλασσικό God of War, Zelda, Resident Evil, Halo, Gears of War, Assassin's Creed, Uncharted και πάει λέγοντας μέχρι τα βαθιά μου γεράματα μόνο με καλύτερα γραφικά και άλλες τοποθεσίες.

 

 Τώρα, όσον αφορά το κατιτίς του νέου GOW, παιδιά μιλάμε αν δεν έχω χάσει επεισόδια, για την Santa Monica, μια εταιρεία με εμπείρια που δεν μας έχει βγάλει ακόμα παιχνίδι πατάτα. Προσωπικά δεν το φοβάμαι το game και θα μας ικανοποιήσει όλους. Ξύλο, βία, αιματάκι κτλ. θα τα έχει όλα και μπόλικα μπόλικα.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξελισης ενα παιχνιδι με νεα γραφικα, νεα στοιχεια μαχης, νεες  κινησεις κλπ οχι αλλαζοντας το gameplay. το μαριο για παραδειγμα τοσα χρονια βγαινει κ ομως δε το αλλαξαν το εμπλουτισαν. βαζωντας νεα στοιχεια. πως θα σου φαινοταν αν επαιζες darksiders και το εκαναν να μαζευεις coins σε φαση σαν sonic? θα σας αρεσε? κ καπως ετσι καταστρεφεις μια ωραια σειρα. στο gow ειχες τις αλυσιδαρες, σηκωνες τους αντιπαλους στον αερα, ειχες τα combo ειχες 1002 πραματα. ο ηρωας γερασμενος κ χιπστερ γιατι? εντελως fail. το gow ξεχωρισε επειδη ηταν brutal, με ωραιες μαχες, γριφους κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σας ειπε οτι δεν θα ειναι brutal και οτι δεν θα εχει μεγαλες μαχες κτλ??

 

Rated M ειναι απο τωρα οποτε καταλαβαίνετε. Ο director ειπε οτι στο demo δεν βαλανε μεγαλες μαχες γιατι ηθελαν να δειξουν αλλες πτυχες του παιχνιδιού και οχι τα συνηθισμένα.

 

 

Και γριφους θα εχει και ολα αυτα που ξερουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σας ειπε οτι δεν θα ειναι brutal και οτι δεν θα εχει μεγαλες μαχες κτλ??

 

Rated M ειναι απο τωρα οποτε καταλαβαίνετε. Ο director ειπε οτι στο demo δεν βαλανε μεγαλες μαχες γιατι ηθελαν να δειξουν αλλες πτυχες του παιχνιδιού και οχι τα συνηθισμένα.

 

 

Και γριφους θα εχει και ολα αυτα που ξερουμε

 

 

 

 

 

65999960.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...