Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε τις νέες Radeon RX 470 και RX 460


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δία στόματος της CEO της AMD, Lisa Su, στα πλαίσια της έκθεσης Ε3, ανακοινώθηκαν δύο νέες GPUs αρχιτεκτονικής Polaris GCN 4.0, οι Radeon RX 470 και Radeon RX 460, οι οποίες σύμφωνα με την κατασκευάστρια διαθέτουν εξαιρετικό δείκτη απόδοσης/τιμής.

Bασισμένες στην αρχιτεκτονική Polaris (14nm FinFET), θα έρθουν με χαμηλό TDP το οποίο μάλιστα στην περίπτωση της RX 460 δεν θα ξεπερνά τα 75W.

 

Η πρώτη αποτελεί μία "κομμένη" έκδοση της RX 480, ιδανική για αναπαραγωγή τίτλων ακόμα και στα 1080p/60fps, απαιτώντας μόνο ένα 6-pin καλώδιο τροφοδοσίας, ενώ η δεύτερη, η οποία τροφοδοτείται απευθείας από τη μητρική, είναι ιδανική για την αναπαραγωγή "e-sports" τίτλων, όπως το LoL και γενικότερα τα MOBAs.

 

Δεδομένου ότι η τιμή λιανικής πώλησης της RX 480 (μοντέλο 4GB) δεν θα ξεπερνά τα 200 δολάρια, οι νέες κάρτες αναμένεται να διατεθούν σε ιδιαίτερα δελεαστικές τιμές, αν και η AMD δεν θέλησε να γίνει πιο συγκεκριμένη - ούτε ως προς τα χαρακτηριστικά τους αλλά ούτε και ως προς την τιμολογιακή πολιτική που πρόκειται να ακολουθήσει.

 

Οι Radeon RX 470 και RX 460 θα διατεθούν στην αγορά από τις 29 Ιουνίου.

 

Link.png Site: ARSTechnica

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι και στη παρουσιαση fail η amd,

ουτε στις 7 πεθερες να επαιζε τετοια χαρα με τις καρτες παραμασχαλα

λες και βγηκε απο βεστιαριο μνημοσυνου η θειτσα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αυτο το πραγμα γιατι γυναικα δεν το λες...στοιχιωνει τις στιγμες μου σε καθε ποστ...παναγια μου!

hybrid?....καλα μου μυριζε skynet εμενα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο το πραγμα γιατι γυναικα δεν το λες...στοιχιωνει τις στιγμες μου σε καθε ποστ...παναγια μου!

ο CEO της nvidia ειναι, μεταμφιεσμενος...

Επεξ/σία από katerinapn85
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η 460 εχει το lol για σημειο αναφορας , θα προτιμησω την ενσωματωμενη καρτα της μητρικης . 

και η 360 σε ultra το τρεχει, η 460 πρεπει να στοχευει σε 1080p gaming σε medium γραφικα και σε πιο ελαφρια online games οπως cs go, overwatch κτλ  τα οποια δεν εχουν και πολυ υψηλες απαιτησεις αλλα η ενσωματωμενη gpu δεν ειναι αρκετη για να τα τρεχει σε 1080p με 60fps. Το lol θα τρεχει και σε smartwatch σε λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...