Προς το περιεχόμενο

Νvidia: Εκπτώσεις στα μοντέλα της σειράς GTX 900


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως και να εχει αν δεν δουμε benchmark και πως τα παει σε games τιποτα δεν ειναι σιγουρο , γιατι και απο την nvidia ακουγοταν οτι η 1080 θα ειναι σαν sli 980 και κατι αλλα τετοια αλλα τελικα μιλαμε για ενα 30% πανω απο την 980 , 10 μερες εμειναν μεχρι το τελος του μηνα περιμενουμε και θα δουμε οταν βγουνε συγκριτικα αν αξιζει , ποσο αξιζει και τελος σε τι τιμη θα φτασει στα καταστηματα

Συμφωνώ με το να περιμένουμε benchmarks.

Στα άλλα όχι.Είπε 2Χ980 σε VR,30% είναι η reference πάνω απο 980Τι reference,σε απλή 980 είναι κοντά στο 50% γρηγορότερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πως έφτασες σε αυτό απο είδηση

 

''Εκπτώσεις στα μοντέλα της σειράς GTX 900''

 

Όπως και να έχει η amd ισχυρίζεται 2Χ480 να είναι σε επίπεδα 1080,οπότε πολύ καλύτερα απο 1070.

Τα διαβάζεις η απαντας ότι να ναι; μιλάμε πάντα για χρηματικά... Τι συμφέρει ανάμεσα και μονο σε αυτές τις δύο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμφωνώ με το να περιμένουμε benchmarks.

Στα άλλα όχι.Είπε 2Χ980 σε VR,30% είναι η reference πάνω απο 980Τι reference,σε απλή 980 είναι κοντά στο 50% γρηγορότερη.

Στην παρουσιαση δεν ειπε για VR μολις αρχισαν να βγαινουν τα πρωτα bench ειπε για vr , 50% στα 4κ ισως σε μικροτερες αναλυσεις παιζει κοντα στο 30% η διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά, έχω ήδη μια 980ti (που μου την έκανε δώρο η μεταφορική :P) μόλις πέσει κ άλλο η τιμή πάιρνω άλλη μια για sli και ξαναασχολούμαι με κάρτα γραφικών όταν βγεί κάποια που να σηκώνει 60fps σε ultra 4Κ και όχι απλα λίγο περισσότερα fps απο ότι έχω τώρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην παρουσιαση δεν ειπε για VR μολις αρχισαν να βγαινουν τα πρωτα bench ειπε για vr , 50% στα 4κ ισως σε μικροτερες αναλυσεις παιζει κοντα στο 30% η διαφορα

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,1.html

40-50% πάνω είναι.

Τα διαβάζεις η απαντας ότι να ναι; μιλάμε πάντα για χρηματικά... Τι συμφέρει ανάμεσα και μονο σε αυτές τις δύο!

Αρα καλυτερα μια 1070 παρα δυο 480...Το σχόλιο σου που έκανα παράθεση...Λές κάτι για χρηματικά ή απόδοση και δεν το βλέπω.?

 

Απο όπου και να το πιάσεις το σχόλιο σου δεν έχει βαρύτητα.Χρηματικά ναι και μια 960 είναι καλύτερη απο 1080.

Δεν υπάρχει μόνο ένας δείκτης.Αν ψάχνεις τώρα απόδοση/τιμή , απόδοση/watt κλπ δείκτες τότε να το γράφεις.

 

 

όπως και να εχει είναι είδηση για μείωση τιμώς 900 series και συ λές για σύγκρηση 480 με 1070....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην παρουσιαση δεν ειπε για VR μολις αρχισαν να βγαινουν τα πρωτα bench ειπε για vr , 50% στα 4κ ισως σε μικροτερες αναλυσεις παιζει κοντα στο 30% η διαφορά

30%; Για δώσε κάποια παραδείγματα να δω σε ποια παιχνίδια αναφέρεσαι.

Εγώ βλέπω διαφορές (980 με 1080) περίπου στο 60% κατά μέσο όρο καλύτερη η 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,1.html

40-50% πάνω είναι.

 

Αρα καλυτερα μια 1070 παρα δυο 480...Το σχόλιο σου που έκανα παράθεση...Λές κάτι για χρηματικά ή απόδοση και δεν το βλέπω.?

 

Απο όπου και να το πιάσεις το σχόλιο σου δεν έχει βαρύτητα.Χρηματικά ναι και μια 960 είναι καλύτερη απο 1080.

Δεν υπάρχει μόνο ένας δείκτης.Αν ψάχνεις τώρα απόδοση/τιμή , απόδοση/watt κλπ δείκτες τότε να το γράφεις.

 

 

όπως και να εχει είναι είδηση για μείωση τιμώς 900 series και συ λές για σύγκρηση 480 με 1070....

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,1.html

40-50% πάνω είναι.

 

Αρα καλυτερα μια 1070 παρα δυο 480...Το σχόλιο σου που έκανα παράθεση...Λές κάτι για χρηματικά ή απόδοση και δεν το βλέπω.?

 

Απο όπου και να το πιάσεις το σχόλιο σου δεν έχει βαρύτητα.Χρηματικά ναι και μια 960 είναι καλύτερη απο 1080.

Δεν υπάρχει μόνο ένας δείκτης.Αν ψάχνεις τώρα απόδοση/τιμή , απόδοση/watt κλπ δείκτες τότε να το γράφεις.

 

 

όπως και να εχει είναι είδηση για μείωση τιμώς 900 series και συ λές για σύγκρηση 480 με 1070....

Γενικά έχεις κάποιο θέμα;; στραβωμαρα; Τι ακριβώς;; με είδες να ανάπτυσω κάποιο θέμα; εγώ έκανα παράθεση και απάντησα σε κάποια άλλη απάντηση... Για κοίτα καλά... Η κοίτα ένα γιατρό.. Λέει ο άλλος ότι συμφέρει με 200 ευρώ να πάρεις δύο 480 αντί για μια 1070 που εχει 550. Και εγώ απλώς είπα αν το σκέφτεται έτσι δεν συμφέρει διότι δεν θα έχει 200 ευρώ αλλά 300-350. Να το ζωγραφισω κιόλας η έγινα κατανοητός τελικά;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσάμπα τσακώνεστε 

 

οι τιμές θα προσαρμοστούν και τα μοντέλα θα προσγειωθούν στις "δίκαιες" τιμές που θα τους δώσει η αγορά.

 

ΑΝ , η διαφορά απόδοσης μεταξύ ΑΜΔ 480 και NVIDIA1070 είναι μικρή τότε θα είναι μικρή και η διαφορά τιμής. 

ΑΝ δει η NVIDIA ότι χάνει πωλήσεις από τον συνδιασμό 2χ480 θα ρίξει την τιμή της ώστε να μην σε συμφέρει.

Απλά πράγματα που τα κάνει ακόμη και ο αγράμματος μπακάλης της γειτονιάς.

Μέχρι τον Οκτώβριο και οι 2 εταιρίες θα έχουν μοντέλα για όλα τα γούστα σε όλο το φάσμα τιμών και έτσι θα ξαναγυρίσουμε σε τσακωμούς στυλ ολυμπιακός-παναθηναικός και αυτοί θα βγάζουν λεφτά.

ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχεις κάποιο θέμα;; στραβωμαρα; Τι ακριβώς;; με είδες να ανάπτυσω κάποιο θέμα; εγώ έκανα παράθεση και απάντησα σε κάποια άλλη απάντηση... Για κοίτα καλά... Η κοίτα ένα γιατρό.. Λέει ο άλλος ότι συμφέρει με 200 ευρώ να πάρεις δύο 480 αντί για μια 1070 που εχει 550. Και εγώ απλώς είπα αν το σκέφτεται έτσι δεν συμφέρει διότι δεν θα έχει 200 ευρώ αλλά 300-350. Να το ζωγραφισω κιόλας η έγινα κατανοητός τελικά;

να το ξαναπω πως η ειδηση μιλαει για τιμες σειρας 9ΧΧ και οχι για 480 vs 1070 η ο δικος σου γιατρος δεν ειναι καλος.?

Αφου εβγαλες και την τιμη με απολυτη ακριβεια παω πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...